HTC HD2 Android Kurulumu (Necmati)

Sponsorlu Bağlantılar

Necmati

Necmati

Üye
    Konu Sahibi
HTC HD2 Android Kurulumu (Necmati)
Evet Arkadaşlar Bildiğiniz Üzere HTC HD2 Dünya'nın En hızlı telefonlarından biri ve Toplamda benim görüşlerim ile 8 İşletim Sistemi Yüklenebiliyor.

Şimdiki işimiz ise Windows Phone 6.5'li HD2'ye Android Rom Yüklemek.

Bu işlemi neden Yapıyoruz yada Neden Yapmak istiyoruz Windows 6.5 'den elini çekince uygulama vs. şeyler Market place'de çok sınırlı sayıda bu yüzden Hd2'imize Android Rom yükleyerek 100.000'den fazla uygulamayı Kullanabiliriz ve Android İşletim sistemi sayesinde Telefonuzun hızını 5-10 kat daha arttırabilirsiniz...

Bu işleme başlamadan Önce Unutmayın Bu işlemi Yaptığınızda Telefonunuz Garanti Dışı Kalacaktır ama Task29 Programı ile Geri dönüş yapılabilir.
Konuda Mevcut.

Kuruluma Başlayalım İsterseniz..

-Bütün Bu işlemler Yapılırken Telefonunuz PC'ye Bağlı kalsın.
-Bilgisayarınızın Uyku Moduna Girmesini Engelleyin.
- Bütün Programları Çalıştırırken Yönetici Olarak Çalıştırmanızı Öneririm .

İlk Öncelikle Bilgisayarınız ile bir bağlantı programı gerekli Bunun için en Program Windows Mobile Center aşağıda vericeğim Linklerden İndirebilirsiniz..

Windows XP

Windows Vista - Windows 7

Bu Programları Kurduktan Sonra cihazınızı PC ile eşleştirmeniz gerekli eşleştirme işleminden sonra ekranımızı Bootlader Bölümüne Getirmeliyiz .

Bunun İçin Telefon Kapalı iken.
Cihazınızın ses kısma tuşu ve aynı anda Telefon açma kapama tuşuna geliyoruz Bu ekran gelene kadar.

Karşınıza Bu ekran geldikten sonra Hardspl Adlı Program İndiriyoruz çünkü spl versiyonumuz değiştirmek gerek.

Genelde cihazın spl sürümü 3.03.0000'dır eğer farklı bir durum olursa yardım ederim .
Programı çalıştırın işaretlenen yerleri kabul edin ve programın alete Bağlanmasını bekleyin.
karşınıza bu şekil bir ekran çıkması gerekir.

HardSPL (HSPL) işlemi ile cihazımızı resmi olmayan yüklemelere karşı açarken, istediğimiz zaman eski haline de döndürebileceğimizide unutmamamız gerekir. Yani geri dönüş mümkündür.Tavsiyem önce task29 uygulayın ardından bootloader ekranında HSPL işlemini geri alın. ve 6.5 geri dönebilirsiniz.Dikkat: Geri dönüş işlemlerini yapmadan mutlaka danışın. Custom ROM yüklü iken HSPL i geri almanız kötü sonuçlar doğurabilir!

2.08 HSPL işaretliyoruz .
ve sonrasında bu şekil bir ekran çıkması gerek.

Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar Bootloader ekranına gelmemiz gerek Bootloader ekranından sadece bataryanızı çıkartarak çıkış yapbailirsiniz.

Bir dahaki Bootloader işleminde ekranda 2.08 HSPL yazması gerek.
Bu şekil.

Bundan Sonraki İşlemimiz Telefonumuzun Radio Rom'unu Değiştirmek

Yeniden Bootloader ekranına Geliyoruz.
ses kısma Tuşu telefon açma kapama tuşu ekran gelene kadar bekleyin.
İlk Olarak CostumRuu.exe'yi indiriyoruz.

Link

İndirdikten sonra Aşağıda verdiğim Radio Rom'u İndirin .

Link

yada Bu rom
Link

istediğiniz birini indirin :)

şimdi işleme başlıyalım.

İndirdiğimiz Programı ve Rom'u bir klasör içinde Toplayalım.

CustomRuu.exe'yi Çalıştırın ve Radio Rom'unuz Yüklenicek.

Telefonunuzdaki ekran Yüzdesinin Dolmasını Bekleyin Ve telefonunuz yeniden açıldığın Radio Rom'umuzda değişti :)

Şimdi Android Rom'u çalıştırması için en Önemli Programı Yükleyeceğiz..

İlk Öncelikle Magldr 1.13 İndiriyoruz..

Link

İlk Önce Bootloader Moduna Geliyoruz ses kısma tuşu ve açma kapama tuşu kırmızı yeşil mavi ekran gelene kadar bekleyin
Programı açıp sonra Next diyip en son gelen ekranda Uptade Tıklıyoruz.

Artık Cihazınızda Magldr Yüklü durumda..

Şimdi Android Rom'u Yüklemeye Geldi Sıra

Telefonunuzu Bir dahaki açılışta Magldr Menüsü açılması Gerek.
Magrld Genel Menüye ulaşmak için açma kapama Tuşuna Basılı Tutalım Bu ekran Gelene Kadar.

Buradan Ses açmma kapama tuşları ile aşağı yukarı yön verip Usb Flasher Modu Seçmeniz Gerek
Seçtikten Sonra Telefonunuz Pc ile bağlantı kuracaktır Şimdi Android Rom İndirelim .

Cihazınızın Sağlığı Açısında Desire HD romu Öneririm Vericeğim Link'ten İndirebilrsiniz.

Link

Eğer Başka Rom İsterseniz.
Burdan Bulabilirisiniz.

Link

Romumuz İndikten Sonra .

Romu Bir Klasöre çıkartalım.

Sonra En başta Bulunan Daf.exe 'yi Çalıştıralım.(Yönetici Olarak Çalıştıralım)

Yazılanları İnceleyip Okuyalım İngilizce Biliyorsanız tabi :D
İncelememeniz bir sonuç değiştirmez yinede.

Karşımıza Gelen Şıklara Next Next Diyoruz Tabi Bu anda Telefonumuz Bilgisayar'a Usb Flasher Modunda Bağlı Olmalı.

Daf.exe Cihazınızı Tanıdıktan Sonra Ykleme İşlemine Başlıyacaktır Aynı Anda Telefonunuzda Şöyle Bir Ekran Gelicektir.

Bu işlem Sonlandıktan Sonra Cihaz Kendini Otomatik Olarak Başlatacak Ve Android Sistemli Telefonumuz Hazır.

Not: Eğer Telefonunuz Magldr Menüsüne Girip Android Açılmıyor ise açma kapama tuşları ile Boot AD Nand seçeneğine seçiyoruz ve rom açılmaya başlar :)

Eğer Android Romu Beğenmeyip Geri Dönmek İsteyenler aşağıda Vericeğim linkten Task29 adlı programı indirebilirler..

Link

Bu işlemden Sonra wp 6.5 romunuzu Yükleyebilirsiniz.
Rom Bulmak İsterseniz HTC yerel sitesinde arayıp Bulabilirsiniz..

Bu işlemlerden sonra cihazınızda oluşabilecek zararlardan Ben(Necmati) ve Maxicep.com Sorumlu Değildir.

Anlatım Bana Aittir.
Linkler Donanımhaber.com'dan Kaynak Alınmıştır .
Resimleri İnternetten aldım ama bu işlemi kendim yaptım o yüzden gereksiz Bir Durum yok :)

• Beğen
Tepkiler: Ufuk Ağdacı, hamza29, PaPiKo ve 15 diğerleri

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
Eline sağlık kardeşim :)

AbdulkadirAvan

AbdulkadirAvan

Üye
Eline Sağlık Kardeşim Emeğine Sağlık :)

.eRCaN.

.eRCaN.

Üye
Güzel anlatım olmuş

Emeğine sağlık Necmi.

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Eyy yavrum ey :D Süper anlatım , teşekkürler :D

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Hayallerimin telefonuydu HD2 :D rom konusunda hiç sıkıntı çekmiyo kimse. wm 6.5, wp7, android ,ubuntu, maemo butun sistemler var ya telefonda.. kıskanıyorum:ehe

Necmati

Necmati

Üye
    Konu Sahibi
K
Hayallerimin telefonuydu HD2 :D rom konusunda hiç sıkıntı çekmiyo kimse. wm 6.5, wp7, android ,ubuntu, maemo butun sistemler var ya telefonda.. kıskanıyorum:ehe

Meego ve ios'da yukleniyor

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
şu an bu telefonla işim olmasa da anlatmış emek sarf etmişsin. Teşekkürler. :oke:

OğuzcanAbi

Üye
sabitlenmeli :cool

teşekkürler :D

nexpow

nexpow

Üye
lazım olan arkadaşlara cok yardımcı olcak eline saglık

huseyinavsarr

Üye
Elinize emeğinize sağlık :oke:

SezginKeskin7

SezginKeskin7

Üye
arkadaşlar hd2 güncel fiyatı nedir ve nerde bulabilirim yazarsanız sevinirim...

Üst Alt