Pardus

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
Pardus
Arkadaşlar daha önce ya da şimdi Pardus kullandınız mı hiç kullanmayı planladınız mı yani yetmedimi bu kısıtlı sistemler az güç süper performans diyor size pardus üstelik arayüzü mükemmel virüsdü çökmeydi mavi ekran sorunu ortadan kalksın braz düşünün iş basit ve windows u silmenizede gerek yok 15gb cık alan fazla bile yeter iş kolay zaten önce pardusu dvd ye yazdırın sonra format atar gibi işe başlayın sonra diski bölün(olmadı daha önceden windowsdan da yapabilirsiniz) sonra ext olarak formatlayon ve kurun zaten her şey otomatik hiçbir derdi yok merak etmeyin işte buda

Pardus 2011 indirme linki: www.pardus.org.tr/indir/

birde buraya açma sebebim milli işletim sistemimizi tanıtmak ve düşünceleriniz almak

• Beğen
Tepkiler: 'Enver'

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
hiç kimse mi merak etmiyor yoksa aman banane mi diyorsunuz?

e_memet88

e_memet88

Üye
Millet öyle bir alışmış ki; Saygı değer Microsoft Ürünlerine kimse dönüp bakmıyor bile....
Ben bir müddet kullandım güzel bir işletim sistemi fakat benim bilgisayar kaldırmadığı için kaldırdım... XP kurdum"zorunlu olarak"...
Ancak şu da mevcut... Herkesin alışkanlık yaptığı Windows uygulamalarını çalıştırmak biraz uğraştırıcı... Yine de kolaylık bizlere cazip geliyor...

Konu için teşekkür ederim... Belki böyle forumlarda konuyu geliştirerek...kullanımı kolaylaştırıcı bilgi paylaşımı sağlayıp temelli Microsoft ürünlerinden kurtuluruz...

Unutmadan hayat, dünya, iş hayatı, yaşam standartları da engelliyor...onu sadece evde kullanabilirsin...

Saygılarımla..

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
aslında düşük sistemlerde de rahat çalışan bir sistem linux ama kde sağ olsun pardus biraz güç istiyor ve evet alışmak biraz güç ama wine ile bayağı program çalıştırabiliyorsun ayrıca microsoft'un bu kısıtlamalarını kırmamız gerek

e_memet88

e_memet88

Üye
Evet katılıyorum sana kardeş...

Fakat ben sıradan bilgisayar kullanıcısıyım... o dediğin biraz programcılık gerektiriyor.. Aslında merakım yok değil fakat ve lakin iş yerinde akşama kadar PC başında otur gel birde evde otur göz dayanmıyor "test ettim..:D " ama bilgisayarın donanımını artırma şansı bulursam, Pardusu kesinlikle kurarım..
Ki şuan Pardus 2011, 2009 ve 2007 CD lerim hazır.. :)
Sadece donanım noksanlığı var...

Saygılarımla..

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
çomak var pardusun kardeşi o kadar güç istemiyor gnome ile çalışıyor ona bakabilirsiniz

e_memet88

e_memet88

Üye
link verebilir misin kardeş..??

asi_gen07

asi_gen07

Üye
ben pardus2008 le başladım kullanmaya birçok artıları var virüs derdi vs yok .ama pek stabil değil pardus kullanıcısı biraz ileri derecede bilgisayar kullana bilmesi lazım ayrıca linuxun mantığını anlamak bana bayaa bi zor gelmişti.sistem hatalarını düzeltmek kesinlikle çok zor konsolla yapılıyor çogu şey birsürü komut ezberlemek lazım veya netten arayıp bulacaksın falan . ben lcd tv bağlayamadım ayrıca djital ortam bağlantılarında sorun yaşamak muhtemel .pardusu pc de 2. işletim sistemi olarak kullanıyorum windows çökerse pardus dimdik ayakta:) geliştiriciler tembel biraz ben ce daha iyi olabilir. merakı olanlar denesin genede diğer linux sürümlerinden daha stabil geldi bana

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
valla stabil derken şu ana kadar tamam sorun yapmıltır ama öyle konsol aç filan pardus 2008 de yok yani ki öyle bir şey ki winzort kilitlenip reset atarken pardusda yok böyle bir sorun ve diğer soru içinse valla google dan ararsan bulabilirsin çünkü bildiğim kadarıyla derleme şeklinde yani bi bak araştır derim konuyu ama hakketen güzel sistem pardus

asi_gen07

asi_gen07

Üye
tabiki güzel sistem crakli program arama derdiyok yok neroymuş antivirüsmüş. ama 3-4 ayda bir pardusu yeniden kuruyorum yoksa anormal çalışıyor .yanıt vermeyen programı kapatamıyorsun direk fişi çektim kızıpta kaçsefer:Dartıları daha çok birazdaha gelişirse süper olur :oke: benim windowsta crekli program kullanmıyorum cd yazma iso yazma işlerini torent dosya indirme fotograf video müzik düzenleme işlerini falan pardustan yapıyorum

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
aynen öyle kırılmış program arama derdi yok ama o gibi hataları formatlamadan çözebilirsin yani o sorunları sorabileceğin bir yer var ve ayrıca google da pardus diye ararsan ortalarda bir yerde forum var orda sorabilirsin tüm sorularını

zaferozkan

zaferozkan

Üye
ben kurdum pc de hem w7 hem pardus2011 kullanıyorum. ve süper bir yazılım önce ücretsiz olması mükemmel ve aradığınız tüm programları tek dopada buluyorsunuz. şiddetle tavsiye ederim.

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
ya zaten olayın o yönü güzel değil mi bedava işletim sistemi çok daha hızlı ve çok daha güzel grafikler ve arayüz fıstık gibi işletim sistemi işte

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
ama bence çok eksiği var

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
o oyun meselesi directx den kaynaklı ama directx kullanmayan oyunları wine ile kurabilirsin ki pardusun da bayağı oyunu var ayrıca pardus pisi olayı bayağı güzel birşey arıyorsan yazıyorsun hop o buluyor ve yüklüyorsun başka birşey yok

kol@j

kol@j

Üye
ben bu işe merak sardım
netbook için ideal olur
iki sürücüde ne olur ne olmaz windows kurulu...
(cd sürücüsü olmadığı için)
zaten biri pek bir işe yaramıyor

birini pardus yapsam zararı olmaz...

vakti gelince de tamamen pardus yaparız inşallah

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
ben bu işe merak sardım
netbook için ideal olur
iki sürücüde ne olur ne olmaz windows kurulu...
(cd sürücüsü olmadığı için)
zaten biri pek bir işe yaramıyor

birini pardus yapsam zararı olmaz...

vakti gelince de tamamen pardus yaparız inşallah

abi kur anlarsın sistemi netbook windows dan çok daha hızlı olur fakat 2009 kur 2011 biraz kasabilir ama denemek lazım

kol@j

kol@j

Üye
her şey iyi de bu iso uzantılı olması durumu kurulum için bir farklılık oluşturur mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt