Kendi Port Grubumuzu Oluşturalım ...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
    Konu Sahibi
Kendi Port Grubumuzu Oluşturalım ...
merhaba arkadaşlar daily de port işi ile çok uğraşan kişi var ve uğraştıkları çoğu şeyi port ediyorlar onlar doğuştan profesör olmadılar ya kullandıkları programların hepsini biliyorum sadece .dll .exe dosyalarını C6 nın dosyalarına dönüştüyorlar tabi basit bişey olmuyor ama deneyip sonuca ulaşıyorlar bizde uğraşırsak emin olunki C7 deki ufak özellikleri port edebiliriz mesela Geçenlerde C7 nin klavyesini eklediler yaptıkları şey şu önce C7 deki tam ekran klavye dosyalarını buldular ve daha sonra C6 nın tam ekran klavye dosyalarını aldılar program üzerinden .dll ve .exe uzantılarını hex editörlerle bakarak C6 nın dosyalarına uydurdular ve sonuçta başarılı oldu bizde uğraşalım neden olmasın allah bizede akıl vermiş ki şuna yürekten inanıyorum eğer uğraşırsak onlardan bile daha iyi işler çıkarabiliriz mesela geçenlerde şöyle bire uğraşım oldu C7 de tam ekran yatay mod dosyasını aldım ve C6 daki yatay mod dosyalarını aldım tabi bişeyler uydurdum ve flashladım menü yatay olunca çok karışık oldu ama eksik dosyaların olduğunu biliyodum ama en azından böyle işlerle uğraşırsak neden olmasın diyorum tabi gönüllü arkadaşları bekliyorum :heyo:

İz[Mir]Kan

İz[Mir]Kan

Üye
Portlamadan anlamam ama şu qwertyyi çalıştıramadım center text ile verilmişi de var ama olmadı :/

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
İz[Mir]Kan;3435970' Alıntı:
Portlamadan anlamam ama şu qwertyyi çalıştıramadım center text ile verilmişi de var ama olmadı :/

Buyur. Sys/bin içerisine at çıkan dosyaları. Hem yazılar ortalı hem de n8 klavyeli.

• Beğen
Tepkiler: İz[Mir]Kan
tayyip34

tayyip34

Kapalı Hesap
Hocam aslında haklısında C6 yerine birazda orjinal FW üzerine yoğunlaşmak gerek. Çünkü hem kasma yok hemde menü geçişleri çok rahat. Mesela genişletilmiş ve ortalanmış menü düzenini V52'ye uydursak fena olmaz :d:

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
    Konu Sahibi
Hocam aslında haklısında C6 yerine birazda orjinal FW üzerine yoğunlaşmak gerek. Çünkü hem kasma yok hemde menü geçişleri çok rahat. Mesela genişletilmiş ve ortalanmış menü düzenini V52'ye uydursak fena olmaz :d:
C6 N8 e benzetme yönünden daha yakın o yüzden böyle bir beklenti içerisine kapılma ben c6 yazılımı kullanıyorum kendim modladım ne ram sıkıntısı nede hız sıkıntısı var gayet stabil.

GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
c6 satabil saf hiç oynanmamış sadece türkçe ye çevrilmiş fw denedim bu gün 5800 da çok güzel çalışıyor kasma falan yok orjinal 5800 v52 fw sinden daha güzel çalışıyor
unutmayın fw ile oynadıkça sorunu çoğalıyor ve yavaşlıyor bazı modlamalar aşırı kasıyor

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
    Konu Sahibi
bende problem yok şu anda ne ram sıkıntısı nede hız sıkıntısı var

HackerCelik

HackerCelik

Üye
bu modlama programlarının paylaşıldigi bi konu acarsaniz biraz anlatımda olursa uğraşan çok kişi olur diye düşünüyorum bende dahil olmak üzere çünkü insan kendi birşeyler üretince daha güzel oluyo

GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
bu modlama programlarının paylaşıldigi bi konu acarsaniz biraz anlatımda olursa uğraşan çok kişi olur diye düşünüyorum bende dahil olmak üzere çünkü insan kendi birşeyler üretince daha güzel oluyo

aynen katılıyorum txt yi düzenleyebiliyoruz ama dll yi düzenleme yapabilen var mı bilmiyorum benim hayalim n8 i 5800 a portlamak o zaman nokıa yla bile yarışabiliriz

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
    Konu Sahibi
bak mesela .dll kitapçıklarını sürekli karıştrıyorum C7 ile c6 nın aynı dosyalarına bakıyorum kodlarda değişiklilkler var mesela
c7 flash lite 4 ınpud mds : FF89AD1000908036A67F29613E8E2C49
C6 flash lite 3.1 ınput mds : E75688674B239611F96CE3A2C134D1C7
Format : Binary Files kodlar değişik :D

GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
mesela kardeşlerim hadi yapalım şu 5800 ın menüde seçenekler ve çıkık ı n8 gibi aşağıya alalım bu da dll dosyaalrı ile olacak bi şey biliyorum ve 5800 a 3 üncü ev ekranını ekleyelim bu da dll ile olacak bi şey hadi port edelim 5800 a bunları n8 deki gibi ne dersiniz olmaz mı ?

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
    Konu Sahibi
mesela kardeşlerim hadi yapalım şu 5800 ın menüde seçenekler ve çıkık ı n8 gibi aşağıya alalım bu da dll dosyaalrı ile olacak bi şey biliyorum ve 5800 a 3 üncü ev ekranını ekleyelim bu da dll ile olacak bi şey hadi port edelim 5800 a bunları n8 deki gibi ne dersiniz olmaz mı ?
3 ev ekranına ram yetmeyebilir zaten bence gereksiz ama seçenekler menüsünün olması zor çünkü dikkat edersen seçeneklerin altında düz bi çizik var önce onun portlanması gerekir ama daily deki arkadaşlardan bu dosyaları alacam verirlerse uğraşacam

bak buda n8 deki Qwerty tam olmuş bence

GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
üç ev ekranını geçtim de işte şeçenekler le çıkış altta olursa süper olacak

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
    Konu Sahibi
üç ev ekranını geçtim de işte şeçenekler le çıkış altta olursa süper olacak

valla onu nasıl bulacan biliyomusun jbaktaskman manager ile bulacan önce menüde seçenekler yapacan ve ardından hemen jbaktaskman i çalıştıracan büyük ihtimal arka plandaki dosyaları gösterecektir bulduğun dosyayı X plore yardımıyla alacaksın daha sonra C7 deki aynı dosyaları alacaksın hex karşılaştırması yapacaksın artık uğraşıp sonuca ulaşmaya çalış

GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
bayağı zor bi iş miş valla ama zamanım olursa bunun üzerinde çalışaxcağım

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
    Konu Sahibi
zor tabi kolay lokma yok uğraşacaksın ve sonuca uğraşacaksın ki eğer gerçekten üzerinde dursan mutlaka olur imkansız denen bişey yok biliyosun

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
    Konu Sahibi
hacı bu mod ne zaman çıkar ya?? coming soon yazıyo ama??:allalla: güzelmiş bayaa.:evet:

oda çıkar kardeşim merak etme az kaldı sabredin büyük yeniliklerde olacak hiç merak etmeyin (portçular sağolsun :D )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt