Webcam Disconnect Hatası

Sponsorlu Bağlantılar

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
Webcam Disconnect Hatası
Sonunda vista olan bilgisayarımı w7 ultimateye yükselttim. Tüm donanım driverlarını kurdum ama webcamı bir türlü kuramadım. Cd yi takıp kuruyorum disconnected hatası veriyor ve aşağıdaki resimdeki gibi kamera kısayolu üzerinde kırmızı çarpı işareti çıkıyor. Sağ tıkladığımda exit ten başka birşey yazmıyor. Cd nin kurulumunu kaldırdığımda sürücü yazılımı yüklendi/aygıt kullanılmaya hazır diyor yani birbirine zıt işliyor yardım edin lütfen.:sos

webcam de bu

Sorun Çözüldü. Yine Kendim Denerken Buldum. Çözümün Anlatımı Da Burada. ;

Webcamla gelen driverı kurduktan sonra yukarıdaki gibi bir hata alırsanız denetim masasından aygıt yöneticisine gidin. Sonrasını resim üzerinde anlattım. Sadece Casper webcam için değil çoğu webcamda karşılaşılabilir. Vista / 7 Hiç farketmez.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Windows 7 Ultimate'de çoğu yazılım işlev görmeyebilir. Ayrıca kurduğunuz Driver 32 Bit/64 Bit'e göre uyumluluk gösterir. Desteklediği İşletim Sistemleri farklı olabilir. Windows XP SP2/Vista desteği olup Windows 7 desteği olmayabilir. Onun için Web Cam'inizin Driver'ını kurarken Webcam, USB 2.0 portuna ( girişine ) takılı olmalıdır. Bir de bu şekilde deneyin. Driver'ı kurduktan sonra işlev görebilmesi için bilgisayarınızı baştan başlatın.

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
Windows 7 Ultimate'de çoğu yazılım işlev görmeyebilir. Ayrıca kurduğunuz Driver 32 Bit/64 Bit'e göre uyumluluk gösterir. Desteklediği İşletim Sistemleri farklı olabilir. Windows XP SP2/Vista desteği olup Windows 7 desteği olmayabilir. Onun için Web Cam'inizin Driver'ını kurarken Webcam, USB 2.0 portuna ( girişine ) takılı olmalıdır. Bir de bu şekilde deneyin. Driver'ı kurduktan sonra işlev görebilmesi için bilgisayarınızı baştan başlatın.

vistada da aynısı olmuştu bir ara sonra bilgisayarcı bakmıştı ama o zamanlar hiçbirşeyden anlamadığımdan ne yapıp düzelttiğini anlamamıştım. Yeniden başlattım ama değişklik yok.:allalla:

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Windows XP kullanmayı denediniz mi? Windows XP USB 2.0 portlarını otomatik olarak tanır. Belki cihazınız ve Driver'ı Windows XP uyumlu olabilir. Eğer gelişmiş Web Cam kullanırsanız yüksek İşletim Sistemi kullanın. Eğer ön USB portundan işlev görmüyor ise kasa arkasında da bir USB portu olabilir. Oraya takarak da deneyin. Ayrıca İşletim Sistemi sınamasından geçmedi ise Web Cam çalışmaz. Onun için Windows Vista, Windows 7 kullanmanızı tavsiye etmem. En güvenilir, tüm uygulamaları çalıştıran, fazla performans istemeyen bir İşletim Sistemi olarak Windows XP'ye dönmenizi öneririm. Ayrıca Web Cam Driver CD'sinin resmini koyabilir misiniz?

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
Bu resimdekinin birebiri küçük cd - dvd ler varya onlardan.
Kasa arkasındaki yere taktım. Önceki vistadada aynı porta takılıydı. Cd yi açtığımda KMST_USB_VİDEO_DEVİCE Adlı Birşey Kuruyor. Aygıt eklemeye falan da girdim denetim masasından fayda yok.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
USB Video Device, kurduğunuz Driver'a ait cihazın yazılımıdır. Ayrıca İşletim Sistemi olarak hangileri yazıyor bunu söyleyebilir misiniz?

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
USB Video Device, kurduğunuz Driver'a ait cihazın yazılımıdır. Ayrıca İşletim Sistemi olarak hangileri yazıyor bunu söyleyebilir misiniz?

İşletim sistemi hakında birşey yazmıyor. Cd de bi o dediğim yazılım bir de directx 9.0 denen şey çıkıyor.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Aygıtın yüklü olduğunu, bilgisayarım/sağ tık/özellikler/donanım/aygıt yöneticisi kısmından görebilirsiniz. Fakat sorunun İşletim sistemi olduğunu düşünüyorum. Web Cam CD'lerinin çoğu XP destekli olarak gelir. Onun için Web Cam'inizin markasını eksiksiz bir şekilde yazın. Ona göre Driver bulmaya çalışacağım.

Eğer DirectX güncel değil ise bunu güncelleyin. DirectX 9.0c, Windows 7'de barındırılmaz. Onun için DirectX 9.0c'nin son sürümünü bulun. İndirin ve bir klasör belirleyerek bunun içine çıkarın. Çıkardığınız klasörün içine giderek DirectX 9.0c'nin setup'ını bulun ve kurarak güncelleyin.

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
Usb camera çıkıyor aygıt yöneticisinde. Webcamin Markası Casper U3 Kullanma Kılavuzunda Öyle Geçiyor. Kurulumu Birebir Yapıyorum Ama Aynı Hata. Webcami aldığımda windows 7 daha çıkmamıştı driver bulmaya çalışacam bakalım.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Şu linkteki Driver'ı indirin. Casper U3 Webcam Driver'ıdır. Tüm İşletim Sistemleri ile uyumludur. Windows XP/Vista/7

İndirdikten sonra rar'ın içindeki USB 2.0 PCCam'i klasöre çıkartın ve kurulumunu yapın. Ayrıca DirectX 9.0c'yide indirip kurmanız gerekir.

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
cevapların için teşekkürler ama yine olduğu yok yine kırmızı bir çarpı işareti çıkıyor:vur pes artık kurmucam valla webcami...

Edit : Sorun çözüldü çözüm 1. sayfada anlatıldı.

Üst Alt