''zombiler" gerçek oluyor!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
backspace11

backspace11

Üye
    Konu Sahibi
''zombiler" gerçek oluyor!
zombiler" gerçek oluyor
Amerika'da bilimadamları inanılmaz bir olaya imza attı. Uzmanlar labaratuvarda bir köpeğin damarlarında dolaşan bütün kanı boşaltı. Daha sonra da dirilttiler. Nasıl mı?

Yüzyıllardır insanlığın en çok hayalini kurduğu, aynı zamanda en karanlık kabuslarına giren "zombiler" gerçek oluyor. Amerika'nın Pittsburgh kentindeki "Safar Araştırma Merkezi" ndeki bilimadamları, köpekleri klinik olarak öldürdükten 3 saat sonra canlandırabildiklerini açıkladı.

Ancak tüyleri ürperten bir korku filminin repliklerine benzer bu açıklamanın altında, insanlık için verem tedavisi veya çiçek aşısı gibi önemli bir gelişme yatıyor.

Kan kaybından ölmek tarih olacak
"Suspend Animation (Uzatılmış canlandırma)" denilen bu teknikte, uzmanlar köpeğin damarlarında dolaşan bütün kanı boşaltı. Ve damarlar soğuk ve tuzlu suyla dolduruldu. Nefes almayan, kalbi atmayan ve tüm beyin fonksiyonlarını yitiren köpek, klinik olarak ölmüş oldu.

Normalde 37 derece olan vücut ısısı da 7 derece kadar düştü. 3 saat sonra tuzlu su boşaltılarak, köpeğin kendi kanı damarlara enjekte edildi. Elektroşokla kalbi çalıştırılan köpek, kısa süren ölümün ardından tekrar hayata döndü.

Enstitüdeki bilimadamları insanlar üzerindeki çalışmalarında da start vermiş. Böylece kan kaybeden hastaların hemen "dondurulacağını", daha sonra uygun bir zamanda yeniden canlandırabileceğini söylüyorlar.

• Beğen
Tepkiler: ayse sena

serecans

serecans

Üye
aman aman benden uzak dursunlar da

backspace11

backspace11

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Mertolozzi
55_BeRKaN_55

55_BeRKaN_55

Üye
biliyordum ama yinede saol

fireman87

fireman87

Üye
Nedense aklıma birden zombilerin şafağı filmi geldi..

pelın_

haha zombı super ya:D ama korkunç :ağlarım:

pelın_

ıcım acırdı ama o benı oldurcene ben onu oldururdum:d ama onlarda zor öluyo yaa

fireman87

fireman87

Üye
pelin film izlemeyi severmisin ? özellikle zombi filmi :ehe

pelın_

aa bayılırım bıtane flm vardı blade zombı dıye ama adını tam hatırlamıyorum mezarlıktan cıkıyolardı hatta böel dısko da falan 1.2 dıye serlı bıseydı :d

• Beğen
Tepkiler: backspace11
backspace11

backspace11

Üye
    Konu Sahibi
cogu filimde kafasindan vurunca oluyorlar

fireman87

fireman87

Üye
aa bayılırım bıtane flm vardı blade zombı dıye ama adını tam hatırlamıyorum mezarlıktan cıkıyolardı hatta böel dısko da falan 1.2 dıye serlı bıseydı :d

Bende severim zombi filmlerini :naughty:

backspace11

backspace11

Üye
    Konu Sahibi

Iste sana kendi izledigim filmlerden bi kaci

[REC1] cok guzel zombi filmleri
[REC2]

Resident Evil 1 ,2,3,4 buda zombi filmi ben izledim cok hosuma gittiler

Adilx05

Adilx05

Üye
İlginçmişte Zombiler Öyle mi Oluyoduki :hmmm

Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
pokemonlarıda gercek yapsınlar :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt