Nokia E7 inceleme ;

Sponsorlu Bağlantılar

>xGhostx<

>xGhostx<

Üye
Nokia E7 inceleme ;
İlk önce selam arkadaşlar bugün Forum Bornova'da Nokia bayisinde NOKİA E7 gördüm.
Eee tabi görünce hemen istedim babamdan en kısa sürede alıcağını söyledi arkadaşlar çok heyecanlandım.

Şimdi E7 nin incelemesini size sunacağım;

<U>
Nokia, Q klavyeli iş telefonlarına ilk olarak Communicator serisi ile 1996 yılında başladı. Hızlı ve başarılı geçen 15 yılın ardından Nokia E7, yeni stili ve dalgalanarak açılıp kapanan tarzıyla, onur ve kalitenin simgesi olan Nokia Enterprise serinini yerini alacak gibi görünüyor. &#8216;den esinlenerek tasarlanan Nokia E7, mükemmel özellikler ve içerdiği pek çok ek yenilikle birlikte müthiş bir karışım olmuş gibi görünüyor. Nokia&#8217;nın son mahsülü diyebileceğimiz bu telefon sizce de bu kadar güzel ve değerli mi? Hadi bakalım ;

Temel Özellikler
  • Şebeke: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 &#8211; HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
  • Boyutlar: 123.7 x 62.4 x 13.6 mm, 104.9 cc
  • Ağırlık: 176 gram
  • İşletim Sistemi: Symbian^3
  • İşlemci: ARM 11 680 MHz &#8211; Broadcom BCM2727 GPU
  • Ekran: 4.0 inç, 360 x 640 piksel, AMOLED, kapasitif, dokunmatik, 16 Milyon renk desteği, çizilmeye dayanıklı yüzey
  • Kamera: 8 MP, 3264×2448 piksel, sabit fokus, çift-LED flaş, 720p@25fps HD video kaydı, VGA ön kamera
  • Bellek: 16 GB dahili, 256 MB RAM, 1 GB ROM, sınırsız rehber kaydı, maksimum 30 günlük arama kayıtlarını tutabilme
  • Tarayıcı: WAP 2.0/xHTML, HTML, RSS feeds
  • Küresel Veri Aktarımı: GPRS, EDGE, 3G HSDPA, 10.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps
  • Yerel Veri Aktarımı: Bluetooth 3.0 + A2DP, microUSB v2.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n
  • Müzik/Video: MP3/WAV/eAAC+/WMA müzik çalar, MP4/H.264/H.263/WMV video oynatıcı, RDS Stereo FM radyo
  • Diğer: Nokia ClearBlack ekran teknolojisi, QWERTY klavye, Multi-touch, yakınlık ve ivme sensörü, koyu gri &#8211; gümüş beyaz &#8211; yeşil &#8211; mavi ve turuncu renk seçenekleri, A-GPS desteği; Ovi Maps 3 0, Java MIDP 2.1 desteği, gürültü engelleyici özel mikrofon, dijital pusula, TV-çıkışı (720p video) HDMI ile Dolby Dijital Plus ses kalitesi, Flash Lite 4.0, fotoğraf / video düzenleyici, akıllı metin girişi
  • Batarya: Li-Ion 1200 mAh (BL-4D)
  • Batarya Ömrü: 2G ile 432 saat, 3G ile 480 saat bekleme &#8211; 2G ile 9 saat, 3G ile 5 saat konuşma süresi
  • Sar Değer: 0.56 W/kg
Babam en kısa sürede alıcağını söyledi çok heyecanlıyım arkadaşalar.

Bilgiler Alıntıdır

Uruloki

Uruloki

Üye
bak bişe diyeyim mi git o cihazı dene yanında bir android filan dene iphone dene bence sonra gelip bu deme

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
nokia neden artık süper akıllı telefonları çıkarmıyor acaba

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
para bende diyosun yani

Uruloki

Uruloki

Üye
paran varsa git al o zaman güzel cihaz bence

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
öyle demek istemedim param var tamam ama hiçbir zaman silah olarak kullanmam
kötü anlamda demedim tabiki para senindir ve istediğin gibi harcarsın

----------Eklendi @ 20:22:02 ---------- Yazıldı @ 20:20:54 ----------

dostum benim için para önemli değil istediğim telefonu denemek için alıyorum ben

----------Eklendi @ 20:08:40 ---------- Yazıldı @ 20:08:06 ----------

x-06 var dostum :oke:
bu arda x-06 dediğin x6 mı oluyo bi link atar mısın?

hoss

hoss

Üye
e7 fiyatına cok daha iyi cihazlar alabilirsin

>xGhostx<

>xGhostx<

Üye
kötü anlamda demedim tabiki para senindir ve istediğin gibi harcarsın

----------Eklendi @ 20:22:02 ---------- Yazıldı @ 20:20:54 ----------

bu arda x-06 dediğin x6 mı oluyo bi link atar mısın?

buyur ; :oke:

hoss

hoss

Üye
konuyu acan arkadasin piyasadan haberi yok sanirim

rapman

rapman

Üye
Fanboy bebeler doldurmuş gene burayı, hadi cankuşlar sütünüzü için dooğru yatmaya :heyo:
Nokia E7'yi seçmekle doğru seçim yapmışsın dostum. Cihaz gerçekten harika ve Q Klavyesi beni mest etti. Cihazın farklı sitelerde detaylı incelemesini okuduktan sonra bu telefona aşık oldum, kısmetse yakın bir zaman alacağım :oke:
Ayrıca burdan fanboylara bir çift lafım olacak : Hergün arkadaşımın iPhone 4'ünü elime alıyorum, kullanıyorum, oyun oynuyorum.Güzel bir işletim sistemi.. Sık sık başka bir arkadaşımın Android'li telefonunu elime alıyorum, berbat ötesi, baktıkça tiksiniyorum.. Diyeceğim şu ki ben, sizin gibi hiç bir son model cihazı elime almayıp oturduğum yerden laklak etmiyorum
:evet:

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
E7 güzel 4'' olması süper bir artı...

maxirabit

maxirabit

Üye
Ekrandan yöne genişlik isterseniz''Kyocera Echo'' ama nerde Türkiye'ye gelicek şans.

Ekran:2 tane 3.5-inch
Android 2.2 Froyo
5-megapixel camera (with 720p HD video recording) burayı çevirmeye gerek yok heral de anlaşılyordur.
işlemci:1GHz
detaylı çeviri yapmadım özet geçtim.site adresini istiyen olursa link yollarım.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
ohhhaaa bu ne beaaa:aha:

----------Eklendi @ 00:12:34 ---------- Yazıldı @ 00:11:58 ----------

buda fazla geniş:ehe

>xGhostx<

>xGhostx<

Üye
konuyu acan arkadasin piyasadan haberi yok sanirim

piyasadan haberim olmasa "yeni E7" diye konu açıp telefonu hemen almazdım :oke: ayrıca telefonundan belli 100 kişiden 2 sinde anca vardır

----------Eklendi @ 02:52:06 ---------- Yazıldı @ 02:43:05 ----------

Ekrandan yöne genişlik isterseniz''Kyocera Echo'' ama nerde Türkiye'ye gelicek şans.

Ekran:2 tane 3.5-inch
Android 2.2 Froyo
5-megapixel camera (with 720p HD video recording) burayı çevirmeye gerek yok heral de anlaşılyordur.
işlemci:1GHz
detaylı çeviri yapmadım özet geçtim.site adresini istiyen olursa link yollarım.

bir zahmet kardeşim

maxirabit

maxirabit

Üye
Özel mesaj olarak gönderdim.

hoss

hoss

Üye
xghostx sayet telefondan anlasaydin benim telefonun 100 kisiden 2 kiside var gibisinden bir gaf yapmazdin
e7 nin ekrani 4 inc ama ekran cözunurlugu 3.2 inclik 5800 la ayni , yani 4 inclik bir ekran icin az
x10 nun ekranida 4inc ama cozunurlugu 854*480 yani o begendigin e7 den daha iyi
kameraya hic gelmeyeyim istersen 8 mp otofokussuz ve makro modsuz bir telefonu sadece nokya dan beklerim kaziklama stratejisi
kamera yonunden benim x10 numla yarisamaz bile
e7 nin islemci hizi 680 mhz ram oranida 256mb
benim x10 nun 1000mhz islemci hizi var ram oranida 512mb
isletim sistemini hic soylemeyeyim bile cunku symbian androidle yarisacak seviyede degil
fiyat konusuna gelince x10 1000tl civarinda , e7 ise 1500 tl den satiliyor
yani diyecegim o ki n8 den klavye disinda pek bi farki olmayan hatta eksikleri olan bir telefona o kadar para vermek mantikli degil bence

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
olağan üstü bir cihaz :D benim n8 bu birde iphone 4 en iyi üç telefon

Üst Alt