Android Gingerbread 2.3.3 N11 "Vostok"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
disconnect4141

disconnect4141

Üye
    Konu Sahibi
Android Gingerbread 2.3.3 N11 "Vostok"
Bu android'in 2.3.3 sürümü farklı bir kişi tarafından çıkarılmış. Gayet kolay kurulumu var kurdum ve çalıştı.

Öncelikle bu dosyayı indirmeniz gerekiyor.

Daha sonra şu dosya

Tabiki root için gerekli izinlerimiz alınmış olmalı.

X-Terminali açıp ve hali hazırda internetimiz olmalı.

sudo gainroot
apt-get update
apt-get install nitdroid-installer
y
y 'e basarsınız tekrar sorarsa.

Bunları yaptıktan sonra X-Terminali kapatıp tekrar açıyoruz.

sudo gainroot
cd /home/user/MyDocs

bzip2 -d N11_Vostok.tar.bz2
cd /home
mkdir /and
cd /
mount /home /and
cd /and
tar xvf /home/user/MyDocs/N11_Vostok.tar
dpkg -i /home/user/MyDocs/nitdroid-kernel-2.6.28-06_final1_armel.deb

Ve kurulum tamamlanmış oluyor. Hafıza kartınızın olması lazım. Telefonu kapatıyoruz ve açılırken 2 tuşuna bsaıyoruz Android 2.3.3 geliyor.

Daha fazla bilgi ve kurulum için burayı ziyaret edebilirsiniz.

darklake

Üye
:allalla:telefon özeliği çalışmıyor değil mi?????

serdarrrr

Üye
Teşekkürler

disconnect4141

disconnect4141

Üye
    Konu Sahibi
Hayır çalışmıyor. Ben diğer 2.3.3 kuramayanlar için alternatif olsun diye koydum.

receph

receph

Üye
hangi özellikler çalışıyor-çalışmıyor?

disconnect4141

disconnect4141

Üye
    Konu Sahibi
Diğer 2.3.3 de bi farkı yok gibi. Kamera bunda da çalışmıyor. Müzik çalar çalışıyor radyoyu bilmiyorum..

tutas_tee

tutas_tee

Üye
cok tesekkurler eline saglik bakalim nasil olucak???

kac kere kurmayi dendim her komutu dogru yazmama ragmen ilk once apt-get update yaptiktan sonra hata veriyor problem var diyor sonra
bzip2 -d N11_Vostok.tar.bz2 yaziyorum ama ondada no such file or directory diyor acaba yardim edebilirmisin su androidi bir deneme firsatim olmadi offffff da offff...

enolaguy

Üye
baştaki iki programı hangi klasörün içine atıyorsun ?

tutas_tee

tutas_tee

Üye
MyDocs un icine n900 ana klasorune attim... zaten kodlarda home user MyDocs diyor birde 8 GB LIK hafiza jkartimda var bos sekilde telefonunda 800 mb bos hafizasi var ama kurulumu yapmiyor hata veriyor hala...

disconnect4141

disconnect4141

Üye
    Konu Sahibi
apt-get install nitdroid-installer bende nitdroid'i nitroid diye yazarak hata yapıyordum ama. apt-get update hata yok. Ordan yazılanları sırasıyla yaparsan kurulur. Bide rootsh yüklü olması gerekiyo telefonda roota erişmek için. "Rootsh" yüklü mü sende?

tutas_tee

tutas_tee

Üye
apt-get install nitdroid-installer bende nitdroid'i nitroid diye yazarak hata yapıyordum ama. apt-get update hata yok. Ordan yazılanları sırasıyla yaparsan kurulur. Bide rootsh yüklü olması gerekiyo telefonda roota erişmek için. "Rootsh" yüklü mü sende?

-------------------------------------------------------

sorun kismen cozuldu soyle ki : ilk basta update kisminda bende depolara ekledigim bir update dosya adresi guncelligini kaybetmis ordan hata veriyormus o sorunu hallettim sonra ilkinci kisimdada x terminali yeniden acinca bu seferde vostok dosyasini yuklemedi onunda sorununu buldum cd /home yazmadan once root diyerek basliyacakmisiz orayida verdigin oteki adresten arastirp buluncada halloldu sorun.
bu seferde programa girmiyorum telefonu acarken buyuk harflerle gri nokia yazisi cikiyor 2 ye basili tutuyorum ama acmiyor androidi acaba diger verdiginiz liklte yazanlarla bir alakasi varmi cunku orada uygulamayi 9 asamali demis ve bunlar devami

Edit the boot file: leafpad /etc/multiboot.d/11(then tap the tab button, .item file will show, hit enter to open it in Leafpad). Edit ITEM_DEVICE in the file according to this:
  • If you have an MMC (micro SD card) plugged in your N900, change ITEM_DEVICE to this: ITEM_DEVICE=${INT_CARD}p2
  • If you don't have an MMC plugged in your N900, change ITEM_DEVICE to this: ITEM_DEVICE=mmcblk0p2
Once editing is complete click the drop down menu on Leafpad and save then close Leafpad.
Close X Terminal, reboot N900 and type ‘2’ for NITDroid.

ve ben bunlari yapmadim nasil yapilacagimi bilmiyorumda yardim edebilrimisiniz????

tutas_tee

tutas_tee

Üye
simdi o leafpad olayinida uyguladim gri bir nokia yazissi geliyor ve gaciyor hicbir degsiklik yok 2 tusuna basmama ragmen hala islev yok sadece direkt nokia maemo aciliyor bir yardim edecek yok mu????

tutas_tee

tutas_tee

Üye
arkadaslar bu uygulama calismiyor ben su adresteki`` http://www.maxicep.com/nokia-maemo/android-gingerbread-2-3-3-a-476422.html`` uygulamayi denedim babalar gibi calisti...

disconnect4141

disconnect4141

Üye
    Konu Sahibi
Yapan var yapamayan var bende otekini kuramaistim.Bunu da aynen yazzdigim gibi yaptim kurdum. Isteyem istedigini kursun.

mert_1047

mert_1047

Üye
bu bence boş en sağlamı f.osmansx1 in paylaştığıdır hem cihazın hafızasına kuruyor kafan gözün rahat genede ellerine sağlık

tutas_tee

tutas_tee

Üye
Yapan var yapamayan var bende otekini kuramaistim.Bunu da aynen yazzdigim gibi yaptim kurdum. Isteyem istedigini kursun.

kusura bakma ben seni kotulemek icin demedim ne yaptiysam olmadi ve bana gorede bir eksikik var oteki uygulamaya gore ama sonucta zahmet etmissin paylasmisin geneden yapamasakta sagol...

disconnect4141

disconnect4141

Üye
    Konu Sahibi
Vostok'u kurmadan önce 2. defa terminali açtığımızda başına sudo gainrootda yazıyoruz onu eklemeyi unutmuşum şimdi gözüme çarptı.

kaan dean

kaan dean

Üye
neler calışıyor ...?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...