Samsung Wave II İlk Şarj için ACİL YARDIM!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertinsani

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Wave II İlk Şarj için ACİL YARDIM!
Arkadaşlar ben dün Wave 2 aldım ve pilini bitirdikten sonra şarja taktım. Yaklaşık 10 saattir şarjda telefon.
Aldığım yerdeki, yani Vatan Bilgisayar'daki satıcı önce 16 sonra da 10 saat falan şarjda durması gerektiğini söyledi, benim de kafam karıştı. İlk şarj süresi olarak ne kadar şarjda durması gerek bu telefonun? Çıkarsam mı artık?

----------Eklendi @ 23:49:35 ---------- Yazıldı @ 23:39:58 ----------

yok mu bilen, yardımcı olucak biri?

Siyah.

Siyah.

Üye
sabaha kadar bekle işte kardeşim :D

maxirabit

maxirabit

Üye
Bataryan dolduysa kablosunu çek,ömrünü kısaltırsın fazla şarj da tutarsan.
Li-Ion pillerin tam boşaltılarak tekrar şarj edilmeleri ömürlerini kısaltır, pratikte bu piller 300 ile 500 tam şarj ömrüne sahiptirler.
kullanmadan önce uzunca şarj edilmesi gereken gereken batarya Ni-MH.Telefonun bataryası da li-ion boşuna okadar uzun şarj da tutma zarar verirsin.

mertinsani

Üye
    Konu Sahibi
Bataryan dolduysa kablosunu çek,ömrünü kısaltırsın fazla şarj da tutarsan.
Li-Ion pillerin tam boşaltılarak tekrar şarj edilmeleri ömürlerini kısaltır, pratikte bu piller 300 ile 500 tam şarj ömrüne sahiptirler.
kullanmadan önce uzunca şarj edilmesi gereken gereken batarya Ni-MH.Telefonun bataryası da li-ion boşuna okadar uzun şarj da tutma zarar verirsin.

ya normalde fazla tutulmaz zaten de ilk şarj için diyorum ben sadece.

silver021

silver021

Üye
Ilk şarj olayo yok bu telefonlarda. wave de kullanilan pil türü lityum pil yani hafiza etkisi yok bu pillerde. wikipeiadan incelersen ne demek istedigimizi daha iyi anlarsin. li-ion piller bildigimiz laptoplarda kullanilan pillerden. laptobu fazla sarjda tutmak yada dibine kadar pilini bitirmek bataryanin ömrünü 100 tam dolum ve boşalimda %80 kisaltir. sana tavsiyem telefon pil uyarisi verdiginde derhal sarja tak yada tam pil doldugunda 6 saatten uzun bir süre telefonunu sarjda tutma. diledigince telefonu sarja takip cikarabilirsin. hafiza etkisi yok derken bunu kastettim bende zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt