"meslek liselilere bir tokat daha"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
jejep

jejep

Üye
    Konu Sahibi
"meslek liselilere bir tokat daha"
Teknoloji Fakülteleri bünyesinde yer alan Mühendislik Programlarına mesleki ve teknik ortaöğretim kurumu öğrenci ve mezunlarının YGS-1 puanı ile öğrenci kabul edilmesine Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından yürütmeyi durdurma kararı verilmiştir.
Bu nedenle, 2011-ÖSYS’de Teknoloji Fakültelerine sadece Lisansa Yerleştirme Sınavı (LYS ) puanı ile öğrenci kabul edilebilecektir. Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumu öğrenci ve mezunları da Teknoloji Fakültelerine LYS puanı ile kabul edileceğinden, bu durumdaki adayların Lisansa Yerleştirme Sınavına (LYS) başvuru yapması gerektiğinin adaylara duyurulması uygun görülmüştür.

OğuzcanAbi

Üye
Hmm teşkler bilgi için .)

• Beğen
Tepkiler: jejep
serecans

serecans

Üye
daha ne yapcaklar acaba

jejep

jejep

Üye
    Konu Sahibi
YGS sınavı olduktan sonra böyle bir şeyin yapılması çok üzücü meslek liselerine haksızlıktan başka birşey değil.

Kral 63

Kral 63

Üye
Meslek liseli olmak suç mu konu için sağol recep

• Beğen
Tepkiler: jejep ve Tuba.Erva
mangdaşire

mangdaşire

Üye
yani şimdi 2 sınava da girecegiz...üzücü haber :ağlarım:.

Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
Yazık ya

ALPARS™

ALPARS™

Üye
meslek liselilerin ünide okumaması için ellerinden geleni yapıyorlar.Hayatında tornavida tutmayanlar dört sene okuyup meslek lisesi okumuş usta sayılacak kişiden hem daha fazla maaş alıp hemde rütbesiyle m.l çıkışlığa ustalık yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: jejep
mangdaşire

mangdaşire

Üye
inşalallah şu 3 sene daha hiçbirşeyi kötü yönde degiştirmezler.yoksa halim harap.sınavda benden düşük alan arkadaş anadolu lisesine gitti,ben arkadaşa baya fark atmıştım,ama yinede sırf şu özelligi yüzünden meslek lisesine gittim.vallaha benim ve meslek liseli arkadaşların işi zor...

Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
inşalallah şu 3 sene daha hiçbirşeyi kötü yönde degiştirmezler.yoksa halim harap.sınavda benden düşük alan arkadaş anadolu lisesine gitti,ben arkadaşa baya fark atmıştım,ama yinede sırf şu özelligi yüzünden meslek lisesine gittim.vallaha benim ve meslek liseli arkadaşların işi zor...
Sonra ekonomi nie yok derler sonra nie elektronik elektrik alnında geriyiz derler bu devleti birgün baş birgün başka birimi yönetiyor :)

MetQ7

MetQ7

Üye
Sadece bu sene için tek sınav uygulaması yapabilirlermiş.Yani sadece lys puanıyla tercih yapabilcekmişiz.Bundan dolayı böyle bir uygulama başlatmış olabilirler.Sistem zaten ikide bir değişip duruyor.Bir türlü istikrarı yakalayamadık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt