Parfüm Hakkında Geniş Bilgilendirme ( Kullanımı,Detaylı Bilgi ve Fikir Alışverişi )

Sponsorlu Bağlantılar

Phobersus

Phobersus

Üye
    Konu Sahibi
Parfüm Hakkında Geniş Bilgilendirme ( Kullanımı,Detaylı Bilgi ve Fikir Alışverişi )
Parfüm Kullanmak Ve Güzel Kokmak İnsanların Hayatında Artık Önemli Bir Yere Sahip

Bu Bölümümüzde Sizlere Elimden Geldiğince Faydaalı Olmaya Çalışacağım.Ayrıca Bu Bölümümüzde Fikir Alışverişindede Bulunup Çeşitli ve faydalı Bilgiler edineceğiz.

Parfüm Hakkında Bilgiler Vererek Konuyu Başlatıyorum

Bilindiği üzere Parfümlerin Alkol Oranlarına Göre Çeşitleri Vardır.
Sıra Sıra Sizlere Bu Çeşitleri Sunuyorum:

1).Parfum:
Parfüm Öz Sıvısıdır.Yani Kokuların Özünü Bu Sıvı Oluşturur.Aşırı Derece kalıcıdır ki Zaten Bu Kokuyu Kimya Mühendisleri ve Parfüm Şirketleri Parfümü Tam Anlamıyla Yapmak İçin Kullanırlar.Yani Bizlere Eau de Parfum,Eau de Toilette,Eau Fraicher Ve Eau De Clologne Olarak Bizlere Sunulur.

Konsantrasyon dağılımı:
Öz Yağlar : % 20 ile % 40
Alkol Saflık Oranı : % 96
Notaların Dağılımları : % 20 üst nota,
% 30 orta nota, % 50 alt nota

2).Eau de Parfum:
Bu Çeşit Bİlindiği Üzere Kullanılmakta Ve Satılmaktadır.Piyasada Fazlasıyla Kalıcı,Pahalı Parfümler Olarak Bilinirler.Özellikle Bayan Parfümlerinde Görülür.Erkek Parfümlerinde Görmek Pek Mümkün Değildir.Çünkü Bayan Parfümleri Ağır,Erkek Parfümleri Hafif Olmalıdır.

Konsantrasyon dağılımı:
Öz Yağlar : % 7 ile % 14
Alkol Saflık Oranı : % 90
Notaların Dağılımları : % 40 üst nota,% 30 orta nota,% 30 alt not

3).Eau De Toilette:
Günümüzde En Çok Kullandığımız Parfüm Çeşidi Budur.Eau De Parfum'e Göre Kalıcılıkta Biraz hafif kalır Ama Yeteri Kadar İmkan Sağlıyor.

Konsantrasyon dağılımı:
Öz Yağlar : % 3 ile % 10
Alkol Saflık Oranı : % 80
Notaların Dağılımları : % 50 üst nota,% 30 orta nota,% 20 alt nota

4) Eau Fraicher Ve Eau De Cologne:
Bu Çeşitte Parfümlerin Yan Ürünüdür.yani Kolonya,Tıraş Losyonu ve Duş Jelleri Vb Gibi.
Alkol Oranları Çok Düşük Olduğundan Bir Müddet Sonra Hemen Uçup Giderler.

Parfümün Alkol Oranı Ne kadar Fazla İse O Kadar kalıcı ve Ağırdır.

Gelelim Erkek Ve Bayan Parfümlerine Ve Koku Ailelerine

Erkek Parfümü:
Aromatik,Meyve,Ağaç Ve Oryantal Koku Ailelerinden Oluşur
-Aromatik: Dinamik,Canlı Ve Hafif Kokulardır.Adaçayı Ve Biberiye Gibi Kokulu Bitki Esanslarından Oluşur.Deniz Ve Çiçek Notaları İle Desteklenir.
-Meyve:Hafif Ve tazedirler.Bergamot,Mandalina,Limon ve Portakal Notalarından Oluşur.Baharat Ve Ağaç Notaları İle Desteklenir.
-Ağaç:Sıcak,Keskin Ve Ağır Kokulardır.Temel Notaları,Patçuli,Sandal Ağacı,Sedir Ağacı Ve Vetiverdir.Baharat,Deniz Ve Aromatik Kokular İle Desteklenir.
-Oryantal:Ağır Ve Egzotiktir.Temel Notalar Baharatlar,Ağaç ve Vanilyadır.

Bayan Parfümü:
Çiçek,Meyve,Şipre Ve Oryantal Koku Ailelerinden Olulur.
-Çiçek:En Geniş Koku Ailesidir.Neşeli Ve Canlı Kokulara Sahiptir.Çiçek Yaprakları,Yağ ve Tohumlardan Olşur.Misk.Ağaç,Meyve Ve Yeşil Bitki Notaları İle Desteklenir.
-Meyve:Taze Ve Hafif Kokulardır.Bergamut,Limon,Portakal Ve mandalina,Greyfurt Çiçeklerinden Oluşur.Çiçek ve Şipre Notaları İle Desteklenir.
-Şipre:Kuvvetli Esans Ve Kokulardan Oluşur.Kalıcı Ve Zengin Harmanı vardır.Ağaç,Meşe Yosunu, Misk ve patçuli Eşlik eder.
-Oryantal:Sıcak,Ağır Ve Şehvet Kokusu Sağlar.Temel Notaları Misk,Vanilya,Amberdir.Egzotik Çiçek ve Baharat Notaları Eşlik Eder.

Parfüm Nasıl Seçilir Ve Kullanılır:

Evet parfüm Seçmek Ve Kullanmak Çok Önemlidir.Sizlere Bir Kaç Basit Önerim İle Yardımcı Olacağım.
Parfüm bakmak İle Alınmaz Bunu Bilin.
Gidersiniz Bir Dükkana İki Bileğinize İki Değişik Parfümü Sıkarsınız Ve Bir Kaç saat Çıkıp Dolaşın,Bakalım Bir Kaç Saat Sonunda Hangi Bileğinizdeki Parfüm Çok Hoş Kokuyor Ve kalıcıysa İşte Aradığınız parfüm odur.Hatta Yanınızda Bir Kaç Kız Arkadaşınızla Giderseniz Daha Güzel Sonuçlar Elde Edersiniz.Sakın Annenizle Gitmeyin Bilirsiniz Bizler hala Anneler İçin Onların Küçücük Bebeğiğiz.Anneniz Sizin Üstünüzde Çok Tatlı Ve şekerli Kokuları Hissetmek İster

Bayanlarda Erkek Arkadaşıyla Giderse Verimli Bir Sonuç Elde Ederler.

Hangi Mevsimde Ne Tür parfüm Kullanılmalı:

Buda Çok Önemli Bir Konu Arkadaşlar.Size tavsiyem Gerçi Çoğunuz Biliyordur.
Kışın Ağır Kokular Yani Odunsu ve Oryantal Kokular Kullanılmalı,Yazın İse Hafif Ve Fresh Kokular Kullanılmalıdır.Bu Erkek İçinde Aynı Bayan İçinde.

Yazın Ağır Bir Koku Sürerseniz Çevrenizdekiler Boğmak Ve Sıkmaktan Başka Bişi Yapmazsınız.

Parfümü Cildimize Uygulamak

Parfüm Sıcak Bölgelere Uygulanmalıdır.Boyuna,Kulak Arkasına,Bileklere Ne Kadar Çok Hareket Varsa o kadar Etkili kokar.

Kuru Cilde Sahip Olanlarda Parfüm pek kalıcı Olmaz Bu Yüzden Biraz Daha fazla Sıkabilirler.
Yağlı Cilde Sahip Olanlar İse Fazla Sıkmasın.Çünkü Yağlı Ciltte Parfüm Her Zaman Etkili Kokar.

Eğer parfümünüz Eau De Parfüm İse,Sıkarken Etrafınızda Koku Bulutu Oluşturup Altına Girmeniz Yeter.Neden Derseniz Eau De Parfumler Zaten Ağırdır.

Elimden Geldiğince Bildiklerimi Tecrübelerimle Sizlere Sundum.Umarım İşe Yarar Bilgiler Vermişimdir.Bu Konu Altında Parfüm hakkında herşeyi Konuşabilirz.İyi Günler
Konu Sabitlenirse Sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: manax, abuzercik, Pckopat* ve 2 diğerleri

Sandrake

Sandrake

Üye
Teşekkürler işime yarar :)

• Beğen
Tepkiler: Phobersus
Phobersus

Phobersus

Üye
    Konu Sahibi
Rica Ederim Dostum,İşine Yarayacaksa Ne Mutlu Bana :)

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
İxora Black Day, Polo Blue seviyorum :hmmm

• Beğen
arslansem

arslansem

Üye
Marka takıntım hiçbir şeyde yok çok şükür.Hoşuma gideni bana yakışanı tercih ederim gerisini boşver :)

• Beğen
Phobersus

Phobersus

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: arslansem
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
İyi bir parfüm kullanıcısıyım . :) Teşekkürler ...

Diesel , Armani Mania ve CK Euphoria tavsiye edebilirim .

• Beğen
buketcik

buketcik

Üye
güzel olmuş eline sağlık:evet:

• Beğen
Phobersus

Phobersus

Üye
    Konu Sahibi
Rica Ederim Arkadaşlar.Sormak İstedğiniz Birşey Olursa Sorun.

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Üst konu :oke:

• Beğen
Phobersus

Phobersus

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler :)

Tuncay.erol