Ücretsiz java navigasyon sistemi (Samsung Monte'de denendi)

Sponsorlu Bağlantılar

Aqrp00

Aqrp00

Üye
    Konu Sahibi
Ben We-Travel kurdum, harita olarak tüm TÜrkiye'nin haritasını attım. Şöyle bir olay var; araçla giderken We-Travel'i açtığımda gittiğim yönü, hızımı vs. gösteriyor, iyi tamam ama harita gittiğim yöne doğru dönmüyor Route 66'da olduğu gibi. Bunun bir çözümü var mı?
Menü -> Ayarlar -> Ekran -> "Döndürme Kapalı"nın üzerine tıkla. Böylelikle "Döndürme Açık" yazısı çıkacaktır. Harita gittiğin yöne doğru dönecektir. :)

encoy

Üye
yok artık bunla böyle dakikalarca uğraşana kadar
gider sorarım daha iyi :D

XiuhQ

Üye
We-Travel kurdum telefonuma ancak gps'e ait hic bir veri alamadım. Yükledigim haritalarda sorun olabileceğini düşünüyorum yada farklı bir sorunum mu var acaba ?
Ayrıca bugun bir kaç defa we-travel üzerinde ki ayarlarla oynarken EDGE işareti kırmızıya döndü buda demek oluyor ki internete bağlandım ama nasıl oldu bilmiyorum. Böyle bir durum acaba gps verisi almak için mi yoksa we-travel'ın kndi sitesinden birşeyler yüklemek istemesi vs vs. gibi bir durummu ?
Sonuc olarak we-travel kurum ama kullanamıyorum.. Herseyi en az 3 defa en basından denedim ..

Çalışan bir harita üzerinde de denedikten sonra gps'imde sorun olup olmadığına emin olmak istiyorum.

K.Maraş-Adana ve G.Antep'i içeren haritayı upload etmeniz mümkün mü acaba ?

Yardımlarınız için teşekkürler.

dark1907

Üye
bu we travel i yüklemek istiyorum yardımcı olabilir misiniz acaba nasıl kullaılıyor.

SamsungGT s5620

SamsungGT s5620

Üye
bu we travel i yüklemek istiyorum yardımcı olabilir misiniz acaba nasıl kullaılıyor.
Yakında We Travel ile ilgili bir konu açmayı planlıyorum.A'dan Z'ye bir kaynak olarak hazırlayacağım.Hem yazılı hem de görsel içerik sunmayı planlıyorum.

by_izmirli_

by_izmirli_

Üye
Bende bir anlatım planlıyordum ama madem arkadaş anlatıcak eksik yerleri olursa bizde yardımcı oluruz o zaman :D

fosfor09

Üye
Aqrp00 Hocam zahmet olmazsa Aydın haritası da yapabilirmisin.

birliktelik

Üye
Malesef starda navigasyon yok ama ücretsiz olarak haritada gezineblirsiniz

Ücretsiz olarak haritada gezinmeyle ilgili bilgi verir misiniz?
Ne yapmamız gerekiyor?
Teşekkürler

serqet

Üye
selam ben route66 navigasyon programının craklisini buldum yabancı sitelerden fakat henüz deneyemedim.İsteyen olursa link verebilirim.

serefrus

Üye
kardeş çorum haritasını ekleyebilir misin? şimdiden teşekkürler...

--------------- Ekleme ---------------

Aqrp00 kardeş ilk sayfada anlatılan he şeyi yaptım ancak Mapgeneretor e bilgisayardan türkiye haritası yüklerken şu hatayı aldım "no cities available in map!" nasıl çözebilirim?

fosfor09

Üye
Merhaba

Aydın haritası konusunda yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Bende harita oluşturma da (Load POI) problemler yaşıyorum. Neler yaptıysam olmadı, host dosyasına kod ekleme, wetravelgen dosyasının içeriğini yenileme vs vs. ama bir türlü olmadı. Lütfen çalışan bir sisteminiz varsa Aydın haritası yapabilirmisiniz?

serefrus

Üye
ya bu problemi bir türlü çözemedim ilk sayfada anlatılan he şeyi yaptım ancak Mapgeneretor bilgisayardan türkiye haritası yüklerken şu hatayı aldım "no cities available in map!" nasıl çözebilirim? her şeyi denedim, karşılaşan kimse yok mu? bu problemi nasıl çözeceğiz???? yardım ltfen!!!!!!!!!!
http://www.maxicep.com/uyeler/uye-1937258/aqrp00/

tarkan54

Üye
Selamlar öncellikle paylasım için tskler.... Güzel Bir paylasım fakat 2 gündür ben bu olayı yapamadım... Hersey tamam fakat en son bu türkiye haritasını atıpta donusturme olayında durmadan hata alıyorum baktım yazıları okudum win 7 de olmuyor galiba oyleme ? ? ? ? ? Ona gore daha fazla kafa yormayacagım pek te anlamıyorum :(

serefrus

Üye
sanırım benim "no cities available in map!" uyarısı ile ortaya çıkan problem de işletim sistemi ile ilgili. ya bu problemi bir türlü çözemedim ilk sayfada anlatılan he şeyi yaptım ancak Mapgeneretor bilgisayardan türkiye haritası yüklerken şu hatayı aldım "no cities available in map!" uyarısı alıyorum. nasıl çözebilirim? her şeyi denedim, karşılaşan kimse yok mu? bu problemi nasıl çözeceğiz.

sanırım benim "no cities available in map!" uyarısı ile ortaya çıkan problem de işletim sistemi ile ilgili. ya bu problemi bir türlü çözemedim ilk sayfada anlatılan he şeyi yaptım ancak Mapgeneretor bilgisayardan türkiye haritası yüklerken şu hatayı aldım "no cities available in map!" uyarısı alıyorum. nasıl çözebilirim? her şeyi denedim, karşılaşan kimse yok mu? bu problemi nasıl çözeceğiz. daha önce de yazdım ama hiç kimse cevap yazmadı umarım bu sefer yardım isteğimi bir duyan olur.......

hrdina

Üye
selam iki gündür uğraşıyorum ama bir türlü yapamadım haritayı mümkünse denizli haritasını yükleyebilirmisiniz

sy1972

Üye
kardeş tüm Türkiye haritasını nereden buldun,banada gönderirmisin.Monteye atacağım

Aqrp00

Aqrp00

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar okulun yoğunluğu nedeni ile uzun süredir giremiyordum. Gecikmeiçin hepinizden özür dilerim.

Aqrp00 Hocam zahmet olmazsa Aydın haritası da yapabilirmisin.
En geç yarın eklerim.

Ücretsiz olarak haritada gezinmeyle ilgili bilgi verir misiniz?
Ne yapmamız gerekiyor?
Teşekkürler
Arkadaşımın telefonunda (Samsung Star) denedim. Malesef çalışmadı. Ama yinede denemek isterseniz, bu adımları uygulayacaksınız.
-> Cihaza yüklenecek olan we-travel'i indirip hafıza kartına atın.
-> Hafıza kartınıza attığınız klasörün içerisindeki Maps klasörüne haritanızı atın.
-> Hafıza kartınıza attığınız klasörün içerisindeki "WeTravel.jar"ı telefonunuza kurun.
Geri kalanı burda video şeklinde var.
Eğer istersen Burada da ücretsiz program var. Ücretli olarak Google maps en iyisi. Yol tarifide veriyor.

kardeş çorum haritasını ekleyebilir misin? şimdiden teşekkürler...

Aqrp00 kardeş ilk sayfada anlatılan he şeyi yaptım ancak Mapgeneretor e bilgisayardan türkiye haritası yüklerken şu hatayı aldım "no cities available in map!" nasıl çözebilirim?
Çorum haritasını en geç yarın yüklerim.
Bu sorun genellikle mapgeneratör ile uymayan haritaları yüklerken oluşur. Verdiğim linkteki haritayı mı indirdin? Ben genede özel mesaj ile harita linkini göndereyim.

Merhaba

Aydın haritası konusunda yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Bende harita oluşturma da (Load POI) problemler yaşıyorum. Neler yaptıysam olmadı, host dosyasına kod ekleme, wetravelgen dosyasının içeriğini yenileme vs vs. ama bir türlü olmadı. Lütfen çalışan bir sisteminiz varsa Aydın haritası yapabilirmisiniz?
Aydın haritasını en geç yarına eklerim.
We-travelin sitesi çalışmıyor. Bu yüzden bir kaç yerde hata veriyor. Ama bu hatalar önemli hatalar değil. Ben haritaları internet bağlı olmayan diğer bilgisayarımda yapıyorum. WeTravelGen ile denersen belki sorun çözülür.
Not: Bende "java.lang.NullPointe..." hatası veriodu bu işlemi yapınca düzeldi. Anlatığım işlemi yapmak için "WeTravelGen.7z" indirip içindeki dosyaları önceden indirdiğimiz. "WeTravel_Mapgenerator_2.20.zip" içerisindeki WeTravelGen klasörünün içerisine çıkartın.

Selamlar öncellikle paylasım için tskler.... Güzel Bir paylasım fakat 2 gündür ben bu olayı yapamadım... Hersey tamam fakat en son bu türkiye haritasını atıpta donusturme olayında durmadan hata alıyorum baktım yazıları okudum win 7 de olmuyor galiba oyleme ? ? ? ? ? Ona gore daha fazla kafa yormayacagım pek te anlamıyorum :(
Benim bilgisayarım win7'di. İlk birkaç kez harita yapmıştı ama sonradan yarım yamalak yapmaya başladı. Bu yüzden sistemi xp yaptım. Şimdi harita oluşturabiliyorum. Sanırım win7'yi desteklemiyor. Program başka win7 bilgisayarlarda da çalışmadı.
Masaüstündeki herşeyi silip WeTravelgen ile yüklemeyi dene. Belki WeTravelGeni yüklersen çalışır.:hmmm
Eğer istediğin il varsa oluşturabilirim.
Not: Bende "java.lang.NullPointe..." hatası veriodu bu işlemi yapınca düzeldi. Anlatığım işlemi yapmak için "WeTravelGen.7z" indirip içindeki dosyaları önceden indirdiğimiz. "WeTravel_Mapgenerator_2.20.zip" içerisindeki WeTravelGen klasörünün içerisine çıkartın.

sanırım benim "no cities available in map!" uyarısı ile ortaya çıkan problem de işletim sistemi ile ilgili. ya bu problemi bir türlü çözemedim ilk sayfada anlatılan he şeyi yaptım ancak Mapgeneretor bilgisayardan türkiye haritası yüklerken şu hatayı aldım "no cities available in map!" uyarısı alıyorum. nasıl çözebilirim? her şeyi denedim, karşılaşan kimse yok mu? bu problemi nasıl çözeceğiz.

sanırım benim "no cities available in map!" uyarısı ile ortaya çıkan problem de işletim sistemi ile ilgili. ya bu problemi bir türlü çözemedim ilk sayfada anlatılan he şeyi yaptım ancak Mapgeneretor bilgisayardan türkiye haritası yüklerken şu hatayı aldım "no cities available in map!" uyarısı alıyorum. nasıl çözebilirim? her şeyi denedim, karşılaşan kimse yok mu? bu problemi nasıl çözeceğiz. daha önce de yazdım ama hiç kimse cevap yazmadı umarım bu sefer yardım isteğimi bir duyan olur.......
Kardeş kusura bakma. Okulun yoğunluğu yüzünden pek cevap yazamadım. Çorum haritasını en geç yarın eklerim. Linki ö.m ile göndereceğim

selam iki gündür uğraşıyorum ama bir türlü yapamadım haritayı mümkünse denizli haritasını yükleyebilirmisiniz
En geç yarına yüklerim.

kardeş tüm Türkiye haritasını nereden buldun,banada gönderirmisin.Monteye atacağım
Türkiye haritalarını we-travel.biz'den buldum. Ama bu haritalar pek detaylı değil. we-travel.biz'de we-travelle ilgili farklı temalar falan fıstık da var:)
Türkiye Haritası ->

veya

burdan türkiye haritası indirebilirsiniz ama bu haritalar pek detaylı değil

Yenin konun hayırlı olsun. Bayağı emek harcamışsın:)

• Beğen
Tepkiler: SamsungGT s5620 ve hrdina

Üst Alt