Samsung Wave Orjinal Rom'a Dönmek.

Sponsorlu Bağlantılar

badadestek

badadestek

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Wave Orjinal Rom'a Dönmek.
BAZI ARKADAŞLAR YAZMIŞLAR FLASHLARSAN GERİYE NASIL DÖNERİZ DİYE;
KONU TAMAMEN ALINTIDIR.
İŞE YARADIGINI VE SORUNSUZ TURKİYE ORJİNAL ROMA DÖNDÜĞÜ ULAŞTIGIM YERDEKİ KİŞİLER VE DENEYENLER TARAFINDAN KANITLANMIŞTIR.

Öncelikle aşşağıdaki linkten S8500XXJF1 surumunu indiriyorsunuz. multiloader de downloadı seçin ve S8500XXJF1 sürümünün içindeki tum dosyaları secin sadece CSC dosyasını türkiye için verdiğim CSC yi secin daha sonra yuklemeyi yapın artık CSC si turkiye olan avrupa romunuz oldu simdi telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

kiesi çalıstırın kies telefonu bulduktan sonra çalıştıra regedit yazın ve regeditde.

hkey_curret_user/software/kies/deviceDB/ başlığı altında 1-2-3 diya sıralanır muhtemelen 3 ün altında.

HIDSWVER, ProductCode, SoftwareRevision yer alır bunları.

HIDSWVER: S8500JVJE4/S8500OJVJE5
ProductCode: GT-S8500BAATUR
SoftwareRevision: S8500JVJE4/S8500OJVJE5

şeklinde değiştirin ve güncelleme tusuna basın kieste kies fimware guncellemesi yaptıktan sonra türkiye için son rom yuklenmiş olucak artık son bir adım kaldı.

şimdi *#5239870*# kodu tuşlayın karsınıza bir menu gelecek oradan Pre-configuration u secin ve şifre olarak *#27236*# girin karsınıza cıkan yerden TUR secin ve tamam diyin telefon belirli bir sure sonra kapanıp acılacak ve işlem tamamlanmıs olucak adımları doğru uygularsanız sorun ile karsılaşmazsınız ben denedim ve hiçbir sorun olmadı yanlız rehberiniz de dahil yuklediğiniz tum uygulamalarda silinecek yani telefon fabrika ayarlarına donmus olucak öncesinde rehberinizi yedeklemeniz yerinde olur.

TURKEY CSC

xxjf1

not: win7 deneyecek olanlar lütfen kulanıcı hesabı denetimini kapatsınlar..

Alıntıdır...

• Beğen
Tepkiler: abdurrahmanz, ilhans67 ve silver021

cedric2323

cedric2323

Üye
çok güzel bir konu olmuş ama biraz riskli tabiki doğal olarak yapan arkadaşların dikkatli olmalarını tavsiye ederim

silver021

silver021

Üye
jj9 sürümü kullanan arkadaşların pek orjinal roma dönüceklerini sanmıorum ama elbetteki donanımsal bir arızada işe yarıyabilir.

berkcombil

Üye
malesef denedim ama işe yaramadı.işletim sistemim Win7 64bit belki ondan olabilir.

badadestek

badadestek

Üye
    Konu Sahibi
malesef denedim ama işe yaramadı.işletim sistemim Win7 64bit belki ondan olabilir.

Kies in en son versiyonunda işe yaramaz internette kiesin ilk versiyonlarını aratın onu bilgisayara kurup deneyin. İnternette mevcut.
- - - Samsung Kies
- - - Samsung
- - - Samsung
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -

berkcombil

Üye
kesinlikle ondan 32 bit olması lazım xp tamamen sorunsuz.
Valla yakınımda böyle XP'li bilgisayarda yok,internet cafeden yapacaz gibi görünüyor.Ama şu ana kadar yeni sürümle ilgili öyle sıkıntım olmadı.Dahası Wireless'ın sanki çekim gücü arttı gibi bile geldi.Bir 10 gün kullanırsam tam anlamıyla ne var ne yok anlayacağımı sanıyorum.İlginiz için teşekkürler.

badadestek

badadestek

Üye
    Konu Sahibi
Valla yakınımda böyle XP'li bilgisayarda yok,internet cafeden yapacaz gibi görünüyor.Ama şu ana kadar yeni sürümle ilgili öyle sıkıntım olmadı.Dahası Wireless'ın sanki çekim gücü arttı gibi bile geldi.Bir 10 gün kullanırsam tam anlamıyla ne var ne yok anlayacağımı sanıyorum.İlginiz için teşekkürler.

Wmware kullan. Neden dönmek istediğinide anlamış değilim herhangi bir problem mi oldu.

berkcombil

Üye
Wmware kullan. Neden dönmek istediğinide anlamış değilim herhangi bir problem mi oldu.
Sanki şarjı daha çabuk bitiyormuş gibi geldi.Ayrıca Avea'nın mobilvizyon,wap,mms gibi ayarları telefonumda otomatik tanımlıydı,güncelleme ise uçurmuş sanırım desteklenmiyor.Garanti kapsamı dışında sayılabilmesi de beni korkutuyor işte bu yüzden.Bu arada Wmware de nedir?Biraz açıklarsan sevinirim.

badadestek

badadestek

Üye
    Konu Sahibi
Sanki şarjı daha çabuk bitiyormuş gibi geldi.Ayrıca Avea'nın mobilvizyon,wap,mms gibi ayarları telefonumda otomatik tanımlıydı,güncelleme ise uçurmuş sanırım desteklenmiyor.Garanti kapsamı dışında sayılabilmesi de beni korkutuyor işte bu yüzden.Bu arada Wmware de nedir?Biraz açıklarsan sevinirim.

Ayarları operatöründen tekrar alabilirsin. Wmvare ile makinan üzerine farklı işletim sistemleri kurup sanal olarak çalışabilirsin.

berkcombil

Üye
Ayarları operatöründen tekrar alabilirsin. Wmvare ile makinan üzerine farklı işletim sistemleri kurup sanal olarak çalışabilirsin.
sistemim ultimate 64 bit.Yani windows XP modunu destekliyor.Orası üzerinden bakacam artık.

safaqq

safaqq

Üye
Ben Kies i açıp regedit den verilen degerleri doğru şekilde ilgili yerlere giriyorum sonra kies e geçip güncelleme menüsüne tıkladığımda güncelleme aktif olmuyo bu sürüm güncellenemez gibi bir uyarı veriyo ve regedit e girdiğim degerler bi bakıyorum yine eski haline dönüyo? Bunun nedeni kies versiyonumudur?

Teşekkürlerrr

agolhon

Üye
1.0.2 yükledik telefonu açıp kapayın ca tüm iletim raporları geliyor . bunu yapsam düzelirmi :S

meyilmaz96

Üye
süpersiniz

--------------- Ekleme ---------------

bu bilgileri kabul etmiyo e5...

Üst Alt