iphone 4 ekranı kırıldı!

Sponsorlu Bağlantılar

yagerya55

Üye
    Konu Sahibi
iphone 4 ekranı kırıldı!
iphone 4 telefonumun ekranı kırıldı elimden düşürdüm... dış camı sağlam fakat içindeki ekran çatladı sanırsam görüntü yok sadece beyaz ışık yanıyor ve ekranda camın mürekkebi var ... tamiri mümkün mü telefoncular yaparmı ve bana kaça patlar tamiri bilen bir arkadaş yardım edebilir mi ?

Mtkbtdevice

Üye
Telefoncular yapar ancak telefonculara gidip fiyat araştırması yaptır sor, çünkü biraz tuzlu olur gibime geliyor.

actombo

Üye
neticede elektronik alet her parçası değişir.. ancak en önemli parçası ekranları o telefonların... seninki oradan gitmiş..
çok kaba bir tahminle telefonun yarı parasını isterler...
yukarıdaki arkadaşın dediğine katılıyorum, tüm tamir edenlerden fiyat al... serbest piyasa sonuçta ;)
kolay gelsin... sonucunu da buraya yazarsan biz de bilgi sahibi oluruz ..

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Her yere fiyat sor ama git servisinde yaptır ki kayıtlara ekranın değiştiği işlensin. Nedenini şöyle açıkliyim:
Sen gidip servis dışında bi yerde telefonun ekranı değiştirirsen daha sonraki bir problemde Apple servise götürdüğün vakit adamlar ekranın değiştiğini her türlü anlıcaklar ve eğer işi ciddiye alıyolarsa telefonun garantiyi iptal ederler. Zaten ekranın fiyatı heryerde hemen hemen yakın olcak birbirine sadece işçiliğe serviste daha fazla verirsin. Yinede sen bilirsin fiyatları araştır en çok işine gelen yere yaptır.

Mtkbtdevice

Üye
Arkadaşımız telefonun modelini söylememiş konusunuda çin malı telefonlar kategorisine açmış bu durumunda telefonunun çin ve garantisiz olduğunu var sayarak her telefoncunun yapabileceğini düşünüyorum, garantisi olmadığındanda bir sorun olmayacaktır.

yagerya55

Üye
    Konu Sahibi
evet arkadaşlar garantisi yok malesef çin üretimi olduğu için... benım oturduğum yerde 4 5 tane telefoncu var hiç biride çin malına el sürmüyorlar bu yüzden buradaki telefon arkadaşlardan ricam ... yapabilen varsa görüşelim telefonu kargo ile gönderim yada ekranı satın alabilirim. varsa böyle yapabilecek arkadaşlar PM atabilir mi acaba..

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Pöff bnde orjinal iPhone4 sandım heyecandan yanlış yere konu açtın diye düşündüm. Boşuna yormuşun beni ya at çöpe onu gitsin.

yagerya55

Üye
    Konu Sahibi
at çöpe ile olmuyor :) bu telefonu alabilmek için kaç gün yemedim içmedim... bir şeye çok kıymet verirsen elbette kıracan edecen bişey oluyor haliyle. bu yüzden atamam çöpe :) birde öğrenciyim atıpda yenisinimi alayım ...

actombo

Üye
ben telefonu aldığımda imei sorunu vardı... çoğu telefoncu "ben buna telefon demem", "ben buna bakmam bile", "bu telefonla kimse ilgilenmez", "yaramaz bu telefon uğraştığına değmez" deyip beni salladılar, kaçıncı telefoncu hatırlamıyorum, sıradan hepsini gezerken bir ilgilenen çıktı.. . dolayısıyla mahallene sıkışıp kalma, ayakların epeyi mesai yapacak yani :)
moral bozan arsız o kadar telefoncu var ki adamın canını öyle bir sıkarlar .. telefonu orada kırasın gelir.. gaza gelme .. aramaya devam... sabır ve yumuşak başlılıkla :) unutma her türlü tamiri yapılır bu telefonların ve mutlaka bunu da yapan vardır..
ben eski telefonunu atabilenlerden değilim ama bir telefonu 3 sene kullanamamışsam ölü yatırım yapmışım demektir, zoruma gider, parasında olmuyor insan bazen itibar daha önemli ;) ben olsam inatla ararım :P

Mtkbtdevice

Üye
Canını sıkan yorumlara aldırış etme, profilinde bölge olarak Samsun yazıyor orada elbet bakan telefoncu çıkacaktır, en azından İstanbulun vericeği fiyatlar gibi tuzlu bir fiyat biçmezler, o yüzden araştır, soruştur hatta çeşitli internet üzeri satış yapan güvenilir web sitelerinden telefonuna uygun ekranın parçasını bulup online satın al herhangi bir telefoncuya gidip taktır, çok çözüm yöntemi var bilgin olsun.

gobbels

gobbels

Üye
Kardeşim ferrari aldıysan benzini sana yük olmaz iphone aldıysan ekranı sana yük olmamalı ;) 5-10 Tl ye yapılmaz elbet 1500 Tl lik telefon ekranı :hmmm

yagerya55

Üye
    Konu Sahibi
ben telefonu aldığımda imei sorunu vardı... çoğu telefoncu "ben buna telefon demem", "ben buna bakmam bile", "bu telefonla kimse ilgilenmez", "yaramaz bu telefon uğraştığına değmez" deyip beni salladılar, kaçıncı telefoncu hatırlamıyorum, sıradan hepsini gezerken bir ilgilenen çıktı.. . dolayısıyla mahallene sıkışıp kalma, ayakların epeyi mesai yapacak yani :)
moral bozan arsız o kadar telefoncu var ki adamın canını öyle bir sıkarlar .. telefonu orada kırasın gelir.. gaza gelme .. aramaya devam... sabır ve yumuşak başlılıkla :) unutma her türlü tamiri yapılır bu telefonların ve mutlaka bunu da yapan vardır..
ben eski telefonunu atabilenlerden değilim ama bir telefonu 3 sene kullanamamışsam ölü yatırım yapmışım demektir, zoruma gider, parasında olmuyor insan bazen itibar daha önemli ;) ben olsam inatla ararım :P

valla hocam tşkelr gaza geldim :) ayaklar masaj isteyene kadar ararım artık ..

--------------- Ekleme ---------------

Canını sıkan yorumlara aldırış etme, profilinde bölge olarak Samsun yazıyor orada elbet bakan telefoncu çıkacaktır, en azından İstanbulun vericeği fiyatlar gibi tuzlu bir fiyat biçmezler, o yüzden araştır, soruştur hatta çeşitli internet üzeri satış yapan güvenilir web sitelerinden telefonuna uygun ekranın parçasını bulup online satın al herhangi bir telefoncuya gidip taktır, çok çözüm yöntemi var bilgin olsun.

hocam ilginiz için çok tşk ederim. Artık bulacağız çağresini nette yada diğer arkadaşımızın dediği gibi ayaklarımız da :)

Kardeşim ferrari aldıysan benzini sana yük olmaz iphone aldıysan ekranı sana yük olmamalı ;) 5-10 Tl ye yapılmaz elbet 1500 Tl lik telefon ekranı :hmmm

hocam kabalık olmaz sanırım şöyle desem size.. ben nerde iphone orjinal nerde olsa zaten neden çin üsretimi telefon kısmına konu açayım :) kusura bakmayın :) inş tamiri 5-10 TL olur :D

kanki5659

Üye
Tavsiyem çinden ekran getirttir olucak ama onun da kargo parası var :S

yada çinden alsaydın 1 yıl garantisi oluyo :S (ben ölyle yapıcam kargo parası 43$ telefon 133 $)

byersoy

byersoy

Üye
40 tl ye süper yapıyorlar. bende yaptırdım..

darkarts

darkarts

Üye
üzme kendini samsunda bulamazsan bana mesaj at ben istanbulda bulmaya çalışırım parası önemli değil.

neoalp

Üye
elimde 2 adet siyah hem de beyaz komple iphone 4 ekranı vardır, ihtiyacı olanlar pm atsın lütfen.

drawlord

Üye
iphone 4 ekran camıını kac paraya yaptırabiliriz arkadaslar?

emirhan283455

Üye
dostum yaptırıp napcan ya ıphone 4 mu istiyosun al bi tane trident t1000 pasalar gibi kullan . 2 yılda garanti ;) hem orjın ıphone 4 le de aynı ekran yani menüler . kapak ta uyusuo . pasalar gibi kullanıom .