Şuan dünyanın en hızlı akıllı telefonu galaxy s ''1.6 gh'' hızında bilgi içeride ..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
franzliszt

franzliszt

Üye
    Konu Sahibi
Şuan dünyanın en hızlı akıllı telefonu galaxy s ''1.6 gh'' hızında bilgi içeride ..
evet arkadaşlar cihaz kendini aştı ilk önceler 600 mhz ile başlayan cortex a-8 şuan 1600 mhz . aslında arm bu işlemcinin değerlerini 600 mhz-1000mhz olarak vermişti ama galaxy s 1600 ü başardı. googleda aratın 'galaxy s 1.6gh' diye ilginizi çekebilir birisi yabancı forumda bu dosyayı paylaşmıştı tekrar bulabilirsem paylaşıcam.şuan en hızlı akıllı telefon ve 1600mhz de verdiği değerlere yaklaşamıyor diğer cihazlar bunun nedenide grafik işlemci seti .

apro45

apro45

Üye
gerçekten 16000 mhz hıza ulaşıyor mu ben alıcam da wave ile arasında kaldım

americanboy

americanboy

Üye
tabiki galaxy s

franzliszt

franzliszt

Üye
    Konu Sahibi
gerçekten 16000 mhz hıza ulaşıyor mu ben alıcam da wave ile arasında kaldım
evet gerçekten hatta rahat rahat yani bende n900 ve galaxys var ikisininde işlemcisi aynı ama n900 1600mhz de aşırı derece ısınıyormuş(kaynaklardan okudum ) galaxys de böyle bir problem yokmuş ama pil oranı düşüyor tabiki ve wave yerine kesinlikle galaxys al ama birşeyi bil malzeme kalitesi wave kadar iyi değil onun dışında üstün olan galaxy s dir.

apro45

apro45

Üye
zaten 1 milyar ve üstü telefona koruma kılıfı kullanırım yani fiyat da önemli deil dokunmatik oldugundan kılıf şart

atakax

atakax

Üye
galaxy s 1600 e overclock la çıkıyor sistem dosyalarında değişiklikle n900 ise 600mhz işlemciye sahiptir overclock la max 1 ghz e çıkar ancak stabil çalısmamaktadır stabi çalısması için max 900 mhz hızda çalısır oyuzden galaxy s ile n900 aynı ilemci değiller

--------------- Ekleme ---------------

haberin aslını buldum captivate yani galaxy s in ABD AT&T versiyonunda denenmiş ve max 1.2 ghz e kadar çıkarılmıs ancak yapanlar sorun çıkmazsa bunun 1.6 ghz e kadar çıkarabileceklerini sölemişler

franzliszt

franzliszt

Üye
    Konu Sahibi
galaxy s 1600 e overclock la çıkıyor sistem dosyalarında değişiklikle n900 ise 600mhz işlemciye sahiptir overclock la max 1 ghz e çıkar ancak stabil çalısmamaktadır stabi çalısması için max 900 mhz hızda çalısır oyuzden galaxy s ile n900 aynı ilemci değiller

haberin aslını buldum captivate yani galaxy s in ABD AT&T versiyonunda denenmiş ve max 1.2 ghz e kadar çıkarılmıs ancak yapanlar sorun çıkmazsa bunun 1.6 ghz e kadar çıkarabileceklerini sölemişler

arkadaşım 1.6 gh denendi arattırda gör google da bulamazsan ben paylaşim tüm test sonuçlarıyla. ve sen işlemciler aynı değil demişsin cinsini yazarmısın bana aynımı değilmi bakalım . gir arm nin sitesine araştırmadan yazmışsın. stabil çalışmamasnın nedeni işlemci kontrol edicisinin doğru çalışmaması yoksa işlemci 1.6gh izin veriyor (n900).... cihaz belki izin veremiyor olabilir. ama galaxy s de izin vermiş durumda ayrıca haklısın 1.2 gh ilk denemeydi 1.6gh de yapıldı görüntüleri bile yayıldı testlerin sonuçları bile yayınlandı . yalan oldu iphone lar yani .en hızlı cihaz şuan galaxy s .

bu adresden bakabilirsiniz çalma olmasın diye link paylaştım direk neyse o

nedenaaneen

nedenaaneen

Üye
n900 sahibiyim. 3 aydir 1.2 mhz ile kullaniyorum. acikcasi 1.6 mhz hayali bi hiz kaldiki n900 ile 1.7 mhz gordugunu soyleyenler var. google'dan arastirabilirsiniz. isinma problemi sebebiyle cihazin uc saat dayanmayacagini rahat rahat soyleyebilirim.

antepli-27

Üye
bugun galaxy s i9000 aldim
cok süper bir telefon vede cok hizli
adsl niz hizi dusuk olsa bile, wlan ile galaxy ile cok süper hizla internete dolasilabiliyor

franzliszt

franzliszt

Üye
    Konu Sahibi
n900 sahibiyim. 3 aydir 1.2 mhz ile kullaniyorum. acikcasi 1.6 mhz hayali bi hiz kaldiki n900 ile 1.7 mhz gordugunu soyleyenler var. google'dan arastirabilirsiniz. isinma problemi sebebiyle cihazin uc saat dayanmayacagini rahat rahat soyleyebilirim.

doğru çok haklısın dostum yalnız galaxy s birazdaha hız aşımına izin veriyor yani 1.6gh de aşabiliyor tıpkı n900 gibi ama sadece n900 çok ısındığı için yanma riski var 1.7 lerde okadar abartmıyorlar o yüzden yoksa bu iki cihazında hızları 1.7lere ulaşıyor .

silver021

silver021

Üye

çekemeyen bir nokiacı daha.
abi yediğiniz kazığı hazmedemiorsanız buralara pek uğramayın derim. :D:D
samsung wave aldım ben dış görünüşe önem verdim.
tabiki galaxys iyidir her şekilde. keşke bada osde bu derece çok gelişsede wavein şu sancıları dinse.

psiko34

psiko34

Üye
Sahsen bildigim kadaroyle droid 2 yi 2hgz a cikarmislardi ayrica galaxy s bndede.var malesef.o kdr.hzli deil ve froyo surumlerinde bir cok hata var

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
bende omnia hd kullaniyorum bu islemci hizlari nasil. hesaplaniyo galaxy s ile bemim cihaz arasinda bariz fiyat farki var ama hiz
olarak soylediginize gore s daha hizli

franzliszt

franzliszt

Üye
    Konu Sahibi
Sahsen bildigim kadaroyle droid 2 yi 2hgz a cikarmislardi ayrica galaxy s bndede.var malesef.o kdr.hzli deil ve froyo surumlerinde bir cok hata var

doğrudur bunlara rastladım droid hakkında 2gh yaptılar hatta 3gh bile söylendi buraya bakın . 2 gh doğru olabilir . ama droid in 1.4gh de stabil çalıştığını okudum galaxy s de 1.6gh üstüne çıkabiliyor ama stabil olarak droid 1.4 e galaxy s de 1.6gh e çekilmiş bunları aşabiliyorlar 2gh üstünü görebiliyor bu iki cihazda yalnız cihazlara göre ısınma chip setlerinde zarar meydana geliyor. mesela n900 taş patlasa 1.7 görebilirken(aşırı ısınma yanma derecesi devrede) droid 2 gh de sorunlarla karşılaşıyor. ve ek olarak hız sadece işlemcide bitmiyor tabiki yazılım şahlandırıyor sizde biliyorsunuz,n900 den örneklim ; menü geçişleri çok daha hızlı, ilerleyiş akış, 900mhz de kullanmama rağmen çok stabil ama galaxy s nispeten daha yavaş menüde. galaxy s de video yüklerken hfızadaki verileri yüklerken,oyunlarda çok hızlı bu yüzden menü hızı yanıltmasın işleyişi performansda iyi bence.doğrudur froyo da sorun alan çok.

bende omnia hd kullaniyorum bu islemci hizlari nasil. hesaplaniyo galaxy s ile bemim cihaz arasinda bariz fiyat farki var ama hiz
olarak soylediginize gore s daha hizli

mhz gibi kavramlar saatde saniyedeki işlem sayısın gösteriyor örneğin 450 mhz 44 milyon hesaplama demektir
buna göre fikir versin.
omnia hd 600mhz
galaxy s 1000mhz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt