Turkcell T10 diye bir telefon çıkarıyormuş!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nilaygrsy

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell T10 diye bir telefon çıkarıyormuş!
Turkcell’den android tabanlı telefon geliyomuş. Bakalım ne kadar akıllı telefon?
haberi buradan buldum:

bir de fotoğrafı var, cidden estetik görünüyor;

• Beğen
Tepkiler: punqermojo

e1b1

e1b1

Üye
ne kadar akıllı merak ettim ..

punqermojo

Üye
Turkcell Europe ile 2011 başında Avrupa’ya açılacak olan Turkcell, akıllı telefon dünyasına girmeye hazırlanıyor. Dün yapılan 3. çeyrek sonuçları toplantısında, T10 adlı ilk Turkcell markalı akıllı telefonun piyasaya sunulacağı açıklandı.
Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya Ciliv’in sunumunda yer verdiği bilgilere göre T10, Android tabanlı bir cihaz olacak. Ciliv’in mobil internette fırsat eşitliği getireceğini ifade ettiği T10′un, diğer akıllı telefonlara göre oldukça uygun bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.
2010 yılı üçüncü çeyreği itibariyle, kendi şebekesinde 1,6 milyon akıllı cihaz olduğunu açıklayan Turkcell, bu rakamı 2010 yılı için öngörülerinin yaklaşık 1,5 katı üzerinde buluyor. Bu potansiyel de Turkcell’in T10′u piyasaya sunması için mantıklı bir neden olarak görülüyor.
Ciliv’in sunumunda detaylara girilmese de cihazın özelliklerine dair ipuçları içeriyor. T10′un Türkiye’de Google’da Sesli Arama‘nın yüklü geleceği ilk telefon olarak tanıtılması, Android 2.2 (Froyo) sürümünü taşıyacağının bir göstergesi. Cihazın yapımında Huawei’in adının geçmesi ise bizi U8110′e ulaştırıyor. Çinli üreticinin Android tabanlı telefonu U8110, Turkcell T10 ile birebir aynı görünüyor. Android versiyonu dışında donanım özelliklerinin pek farklı olmasını beklemediğimiz cihaz, T-Mobile tarafından da abonelerine sunuluyor ve özellikleri şu şekilde:
Boyutlar: 106mm x 57mm x 14mm
Pil dahil ağırlık 110g
15GB’a kadar microSD hafıza desteği
WCDMA/HSDPA I, GSM/GPRS/EDGE 900/1800/1900
Bluetooth V2.0+EDR, WiFi 802.11b/802.11g
3.2 MP, 2048×1536 piksel çözünürlüklü kamera
320×240(QVGA) çözünürlüklü 2.8 inç TFT-LCD resistif dokunmatik ekran
1150mAh pil
Platform: Android
Yukarıda belirtilen özelliklerin Turkcell T10′a ait resmi özellikler olmadığını tekrar hatırlatalım. Androidli T10′un resmi tanıtımı 9 Kasım Salı günü yapılacak ve biz de detayları sizinle paylaşacağız.

gurkansnr

Üye
evet google sesli arama, bunun yanında herhangi bir akıllı telefonun yaptığı her işi yapabilme kapasitesi de var. e tasarımı da güzel, fiyatı da ucuz? turkcell kalitesiz telefonlar çıkarıp itibarına da zarar vermeyeceğine göre, ben bu telefonu düşünürüm arkadaş :)

ibo_Star

ibo_Star

Üye
iyi Gunler
Teknolojiyi Ve Telefon Dunyasını Yakından Takip Eden Biriyim.
Bu Model Turkselin Huawei ye Urettireceği Model.
Sonucta Vodofon un 1 Liraya Verdiği Cihazda Aynı Firma.
Yalnız Bilinmesi Gereken 3 Şey Hala Eksik
Android Cihazlarda En Önemli Noktaları Unutmayın

1)Guncellenebiliyormu? Yani Aldığınızda Android 2.1 veya 2.2 Gelecek Hali Yok 1.6 ile Gelecek.
Güncelleme Her Cihaz için Her versiyon olmuyor.Samsung un Android Versiyonu Modeli Hala 1.6
2)İşlemcisi ve Hızı: Nokia Hesabı Hoş ve Boş Olmasın Teknik Olarak.En az 600 Mhz işlemci Gerekli.
3)Market.Kolayca Uygulama Yüklemek için.Turkselin verdiği GALAXY S de yokmuş.Sonradan Yüklenmiyor benim bildiğim buda Problem

gurkansnr

Üye
google sesli arama olduğuna göre android 2.2 ile gelecek diye düşünüyorum. hem vodafone da 3g yok bildiğim kadarıyla.

nilaygrsy

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar telefonun resmi facebook sayfası açılmış videolar resimler falan hepsi var, ayrıca t10 kazanma şansı yazıyor, bunu da merak ettim:

OğuzcanAbi

Üye
vodafonenin telefona benzio

qwqa

Üye
sizce bu telefon alırnı mı

futbol123

futbol123

Üye
güzel telefona benziyor

Lacoste

Lacoste

Üye
android 1.6 var güncelleme falan gelmez işlemci yetersiz 5 para etmez diye düşünüyorum
android 1.6 da çok güzel değilmiş zaten

SilentOne

SilentOne

Üye
hayırlı olsun nediyek türkcelle

sedces

sedces

Üye
android 1.6 var güncelleme falan gelmez işlemci yetersiz 5 para etmez diye düşünüyorum
android 1.6 da çok güzel değilmiş zaten

Turkcell T10 modeli Android 2.1 sürümü ile geliyor.
Ama Android 2.2 güncellemesi gelmeyecek.

340 TL (232$) fiyata bu özellikler başka bi sıfır model gösterde görelim

"Android 2.1 OS
"3g / HSDPA
"aGPS
"Wi-Fi
"2.8 inç QVGA dokunmatik
"3.2 mp flaşlı kamera

nilaygrsy

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar bu telefonu bedava kazanma şansımız varmış, facebook sayfasında gördüm; bir kaç gün içinde başlayacak sanırım bu yarışma

gurkansnr

Üye
evet bu bahsedilen yarışma yarın başlıyormuş gençler, ne kdar erken o kadar iyi facebook'dan yarışılıyor:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt