sormayayım dedim de hacılar, aklıma takılanlar var n8de

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cenewar88

cenewar88

Üye
    Konu Sahibi
sormayayım dedim de hacılar, aklıma takılanlar var n8de
böyle bir konu sorun çıkarmaz inşallah kimse için
birkaç sorum olacaktı
1- aramızda qt bilen kullanan geliştiren kimse var mı? s3 için yazılım geliştirme meraklısı kimseye rastlamıyorum, şaşırıyorum. eskiden böyle miydi ya... yeni bi symbian işletim sistemi çıkacak dediler mi daha çıkmadan yazılımları hatta güncellemeleri bile çıkardı, öyle ki telefon elimize geçtiğinde programın son kullanma tarihi geçmiş olurdu (dramatize edeyim derken gaitasını çıkardım işin biliyorum ama anlayın meramımı)

2-n8ini hiç düşüren oldu mu? gövde çiziliyor mu? n8 ile ilgili fiziksel bir yorum pek yapılmıyor. fiziksel bir kusur bulan var mı? şurası açılıyor burası çıkıyor berisi yıpranıyor vs gibi. olursa şayet lütfen yazın

3-bu telefonda 32 gb micro sd deneyen var mı? bir probleme sebebiyet veriyor mu? yavaşlatır mı telefonu mesela? almak istesem hangi markayı almalıyım ve yaklaşık fiyatı nedir?

4-usb ile bir başka telefon yardımıyla şarj etmek mümkün mü? deneyen yada deneme şansı olan biri cevap verebilir mi? alternatif şarj kaynaklarımız nelerdir?

5-n8i bağlasan dururmu?

6-romayı kim yaktı?

7- 2x2=?

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bende n8 i bi alabilsem bu konularda 1-2 şeyde ben karalardım ama maalesef alamadım henüz.sen memnunmusun gara gaşlından:)

ozggurr

ozggurr

Üye
Bende n8 i bi alabilsem bu konularda 1-2 şeyde ben karalardım ama maalesef alamadım henüz.sen memnunmusun gara gaşlından:)

Burdan bir arkadas aldigi ilk gun yere dusurmustu ve hicbir sorun cikmadigini yazmisti, Kullanici adini hatirlamiyorum arkadasin ama saglam telefonmus dedigini hatirliyorum...

Yine de ne kadar saglam olursa olsun bu tur telefonlari yere dusurmemekte fayda var...

Benim bildigim kadariyla baska bir telefona baglanip sarj edemezsin N8'i...

USB sarj ve ince uclu sarj aletleri ile sarj edebiliyorsun.

QT ya da diger konularda calisan arkadaslar olmaza betalabs.nokia.com diye bir calisma olmazdi...

Tuba

Tuba

Üye
N8 in fiyatını biliyorum bugün baktım 1000 lira
ama çok güzel ince tasarlanmış diğer özelliklerini pek bilmiyorum 12 mp kamersaı var demişlerdi sanırım başkada bi bilgim yok vaktim yoktu fazla :)

diğerlerine gelince:

5-n8i bağlasan dururmu? durur :ehe

6-romayı kim yaktı? neron :ehe

7- 2x2=? 4 eder :ehe

cenewar88

cenewar88

Üye
    Konu Sahibi
peki ya roma hususu hocam?

rizabakir

Üye
kardes ben 6 7 kere dusurdum seytan kulagina kursun bi cizik yok.4. dusurusumden sonra telefonu tekrar almadan icimde cizilmeyecegini bilen bi rahtlik olusmaya basladi :))o kadar rahatim yani.bende eski 5800 kalma 8gb kart var.sanirim ufacik bi performans yavaslamasi oluyo ama o kadarcikta devede kulak.ozgur abi digerlerini cevaplamis zaten

devilmy

devilmy

Üye
Geçen dugunde kayıt yaparken kazayla dustu ama hic bisi olmadı

zerhos458

zerhos458

Üye
N8 in çizilmeye karşı dayanıklı bi ekranı var ki googleda aratırsan N8 ekran incelemesi die (videolu) ekranını inceleyen ve üzerinde bıçaktan tutta çakıya bozuk paraya kadar varan bi deneme yapan videoyu bulabilirsin.N8 muhteşem bi tel !

pcwolf

pcwolf

Üye
N8 in çizilmeye karşı dayanıklı bi ekranı var ki googleda aratırsan N8 ekran incelemesi die (videolu) ekranını inceleyen ve üzerinde bıçaktan tutta çakıya bozuk paraya kadar varan bi deneme yapan videoyu bulabilirsin.N8 muhteşem bi tel !
N8 Gorilla glass.
32 gb kart alırsanız fiyat 150tlden fazla olur bence. Performans içinse bakacağınız şey veri aktarım hızı olacak ve de "class"ın kaç olduğu. Mesela kart class 6 veya üstü olursa okuma yazma performansı iyi olur.
N8de galerideki fotoğrafları hızlı bir biçimde listelemesi de hafıza kartı varsa eğer onun okuma yazma performansından da olabilir yani.

birmot

birmot

Üye
Burdan bir arkadas aldigi ilk gun yere dusurmustu ve hicbir sorun cikmadigini yazmisti, Kullanici adini hatirlamiyorum arkadasin ama saglam telefonmus dedigini hatirliyorum...

Yine de ne kadar saglam olursa olsun bu tur telefonlari yere dusurmemekte fayda var...

Benim bildigim kadariyla baska bir telefona baglanip sarj edemezsin N8'i...

USB sarj ve ince uclu sarj aletleri ile sarj edebiliyorsun.

QT ya da diger konularda calisan arkadaslar olmaza betalabs.nokia.com diye bir calisma olmazdi...
N8 i yere düşüren bendim yani benim telefonumu ablam düşürdü kurcalarken yaklaşık 1.5 metreden yere çakıldı hiçbirşey olmadı telefon kasmadı bile 32 gb hafıza kartı denedim hiç sorun yaşamadım markası toshiba dı.bence tek kötü yanı sesi müzik çalarken dışarı az duyulması.

cenewar88

cenewar88

Üye
    Konu Sahibi
bir başka telefonu n8e usbden bağlayınca ne oluyo peki? harici harddisk olarak mı görüyor? tanımıyor mu yoksa?
bu arada tüm soruları da bildiniz bakıyorum
peki bunu da bilin: erzurum kongresi hangi ilimizde yapılmıştır?

SilentOne

SilentOne

Üye
flash tanıyor hdd tanıyor 2 telefonu baqlarsan tanıyor klavye fare tanıyor

simaros

simaros

Üye
birkaç sorum olacaktı
1- aramızda qt bilen kullanan geliştiren kimse var mı? s3 için yazılım geliştirme meraklısı kimseye rastlamıyorum, şaşırıyorum. eskiden böyle miydi ya... yeni bi symbian işletim sistemi çıkacak dediler mi daha çıkmadan yazılımları hatta güncellemeleri bile çıkardı, öyle ki telefon elimize geçtiğinde programın son kullanma tarihi geçmiş olurdu (dramatize edeyim derken gaitasını çıkardım işin biliyorum ama anlayın meramımı)

2-n8ini hiç düşüren oldu mu? gövde çiziliyor mu? n8 ile ilgili fiziksel bir yorum pek yapılmıyor. fiziksel bir kusur bulan var mı? şurası açılıyor burası çıkıyor berisi yıpranıyor vs gibi. olursa şayet lütfen yazın

3-bu telefonda 32 gb micro sd deneyen var mı? bir probleme sebebiyet veriyor mu? yavaşlatır mı telefonu mesela? almak istesem hangi markayı almalıyım ve yaklaşık fiyatı nedir?

4-usb ile bir başka telefon yardımıyla şarj etmek mümkün mü? deneyen yada deneme şansı olan biri cevap verebilir mi? alternatif şarj kaynaklarımız nelerdir?

5-n8i bağlasan dururmu?

6-romayı kim yaktı?

7- 2x2=?
son üç soruya koptum ya (özellikle 5)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
birkaç sorum olacaktı

5-n8i bağlasan dururmu?

6-romayı kim yaktı?

7- 2x2=?
Zeki müren de bizi görecek mi..????:)

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
fziksel olarak başıma bela bi sorun var ses tuşları gıcırdıyor. ses açma yada kapamaya bastığımda tuş bir yere takılıp çıt diye yerine geliyor elim çarpsa çıtır çıtır ediyor sırf bunun için servise versem diyorum?
bu sorun başkasında varmı?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
ben şahsen wireless ten memnun değilim şu pr1.1 güncellemeyi bekliyorum çıksıında bakalım wireless sorunu gidecekmi
hertürlür donanım ve hafıza kartını test ettim şu an kendi hafızasında 1.5 GB boşluk kaldı :) vidolar sağolsun.Şu wireless işinide çözdümmü bayağı götürür bu telefon beni.

akinorta

Üye
ben qt hakkında çalışıyorum. inş güzel şeyler yapmaya çalışıyorum şu aralar böyle lazım olabilecek şeyler tarzında nasıl bir program iyi gider acaba ???

phoenix_

phoenix_

Üye
düşürdüm ama bir sorun olmadı.sadece yeniden kapanıp açılmak istedi birinde :)

geçenlere kendiliğinden kilitlendi.3 kere titrettim açıldı :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt