Mustafa Kemal | Lütfen Okuyunuz...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Mustafa Kemal | Lütfen Okuyunuz...
Ekim 2007, İzmir.

Alsancak’ın en meşhur dövmecisi Köprüaltı’na gençten biri girer, kolunu sıyırır, dirseğine doğru Mustafa Kemal’in imzası vardır, bir bankada çalıştığını, bu dövme yüzünden işten atılmakla tehdit edildiğini anlatır, tırsmıştır, ekmek parası filan diye ağlar, “silin” der.

Hep söylerim, ekmek parası diye ağlayanın maaşını, tavuk gibi buğdayla ödeyeceksin!

Adeta bomba düşer dövmeci dükkânına... “Bu gördüğün eller Atatürk’ü yazar, Atatürk’ü silmez” deyip, kapı dışarı ederler. Ve, internet sitelerinden alenen duyururlar: “Ey ahali, madem öyle işte böyle, bugünden itibaren burada, Atatürk’ün imzası bedava!”

İlk kim, nerede yazdırdı bilmiyorum ama, Atatürk imzasının furya haline gelmesinin miladı, bu olaydır.

Bir ödlek geri adım attı...
On binlerce cesur öne çıktı.

Atatürk’e sövme modası...
Dövme modası yarattı.

Köprüaltı örnek oldu, İzmir’de yapılan Atatürk dövmesi, 50 bini aştı. Yetişemiyorlar, her gün 30-40 kişi kazıyor vücuduna... Omuzuna, bileğine, iman tahtasına, kalbinin üstüne... Doktor var, avukat var, öğrenci, dekan, ev kadınları var. İstanbul’da patladı... Ankara, Antalya, Bursa, Trabzon, Muğla, Eskişehir dövmecileri artık neredeyse sadece bu imzayı kazıyor. 29 Ekim’lerde, 10 Kasım’larda Mustafa Kemal için ücretsiz çalışan 200’ün üstünde dövmeci var.

Dini gerekçelerle dövme yaptırmayan, otomobiline yapıştırıyor. Taksilerin camlarında... Motosikletine, hatta, bebe arabasına yazdıranı görüyoruz. Atatürk imzalı küpe kulaklarda, rozet yakalarda.

Ölümünün üzerinden taaa 72 sene geçtikten sonra, hiç tanışmadığı, hiç görmediği insanların bedenine imzasını atan bir başka lider var mı dünyada?

Neymiş, işten atarlarmış...
Bizim işimiz Atatürk.

Memleketimin güzel kadınları, giydirin çocuklarınızı güzel güzel, doğum günüdür bugün... Çünkü, her 10 Kasım, aslında 19 Mayıs’tır... Cumhuriyet dediğin, korkak babalar tarafından kaybedilir, yürekli evlatları tarafından geri alınır.

Mustafa Kemal, ilebelet payidardır.

• Beğen
Tepkiler: ChavRash, X-LifeHard, Revengeful ve 7 diğerleri

aRdiLê

aRdiLê

Üye
Gencin patronu hainin önde gideniymiŞ acaba o dövmedeKi inSan oLmasaydı şimdi kimbilir hangi devletin sömürgesi altında yaşayacaktı qüzeL konu teşekkürLer Atamızı Saygıyla Anıyoruz !.

Dafny

Dafny

Üye
çok güzel ya :) teşekkürler :ok2:

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Anlayabilen için gerçekten güzel... Rica ederim arkadaşlar... :)

batuone

Üye
teşekkürler ulaş abi şimdi okuldayım 10 dk önce ATATÜRK'ü anma ve saygı duruşu yapıldı şimdi bunu okudum ve gerçekten çok duygulandım çok güzel bir konu tekrar teşekkürler :oke:

zaza

zaza

Üye
teşşekkürle :)

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica ederim arkdaşlar. Bizde az önce şirketin önünde bayrağı yarıya çektik ve siren eşliğinde bütün personeller ile 1 dakikalık saygı duruşunda durduk hemen akabinde İstiklal marşımızı okuduk...

Burak

Üye
abi çok güzel yazmıssın.
eline sağlık,teşekkürler.

Burak

Üye
sen yazdın zannettim :D
olsun bizimle paylasmıssın
sağol :D

PureFood

PureFood

Üye
İzmir işte şehrim...
Bizim şehrimize GAVUR derler kimileri ama İzmir gerçekten kalpten Atatürkçüdür..
Bende koluma dövme yaptırmak isterim ama dini sebepler izin verir mi tam bilmiyorum (Abdest alırken meesela iyi öğrenmek lazım bilenden.)
Dövme olmasa da arabamızda var Atatürk imzası :)
İyi ki İzmirliyim ve İzmirde yaşıyorum.
NE MUTLU TÜRK'üM DİYENE !!!!

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
İzmir işte şehrim...
Bizim şehrimize GAVUR derler kimileri ama İzmir gerçekten kalpten Atatürkçüdür..
Bende koluma dövme yaptırmak isterim ama dini sebepler izin verir mi tam bilmiyorum (Abdest alırken meesela iyi öğrenmek lazım bilenden.)

:oke:

aRdiLê

aRdiLê

Üye
İzmir işte şehrim...

Dövme abdesti bozaR ve Cennet kapıLarınıda inSana kapaTıR Konu iÇin teKrardan teşekkürLeR.

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Dövme abdesti bozaR ve Cennet kapıLarınıda inSana kapaTıR Konu iÇin teKrardan teşekkürLeR.

Rica ederim...

Kalıcı değil geçici yaptırırsan bir problem olacağını sanmıyorum. 2-3 ay sonra su ile temesından dolayı çıkıyor zaten.

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Hastayım Yılmaz Özdil'in kalemine. :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...