Windows 7 Oyun Sorunu.Yardım.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

albay111222

Üye
    Konu Sahibi
Windows 7 Oyun Sorunu.Yardım.
arkadaşlar leptobum eski oyunlarda kasıyor yeni oyunları canavar gibi calısıyodur sorunun yazılım oldugunu zannediyorum ama ne yazılımı oldugunu bilemiyorum lütfen yardım edin örnegin age of mytology de kasıyor örnegin 2000 yılının oyunu

i3 işlemci
3 gb ram
1 gb ekram kartı nvida

yardım edin arkadaşlar

Utku

Utku

Üye
vista yada win 7 yüklüdür pc'nde. o oyun xp ve win 2000 destekler o yüzden.
sorun için oyunun simgesinde gel sağa tıkla uyumluluk tıkla win 2000 yap sorun çözülsün

albay111222

Üye
    Konu Sahibi
windows 7 home basic kurulu leptopta tüm uyumlulukları denedim çalışmadı öyle bişeyki oyunun efectleride en yüksek oldugu halde ilk aldıgım zamanki görünümü vermiyor hem kasıyor hem görüntü kalitesi düştü bişeyler eksik ama ney ?

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Oyunların DirectX sürümüyle alakalı birşey.Mesela bahsettiğin oyun Direct x8.1 ile uyumludur ve sende Direct x11 varsa uyumsuzluk yapar ve çalışmaz.Çalışsa bile böyle takılmalar olur.

albay111222

Üye
    Konu Sahibi
11 in üstüne 8.1 yüklesem ? veya yükleniyormu

--------------- Ekleme ---------------

Directx in 8.1 win7 icin olanı yokki ayrıca directx 10 sürümünün üstüne bi alt sürümü yüklenmiyor bunun daha uygun bir çözümü yokmu 4 aydır düşünmekten psikolojim bozuldu

aliens

aliens

Üye
11 in üstüne 8.1 yüklesem ? veya yükleniyormu

Directx in 8.1 win7 icin olanı yokki ayrıca directx 10 sürümünün üstüne bi alt sürümü yüklenmiyor bunun daha uygun bir çözümü yokmu 4 aydır düşünmekten psikolojim bozuldu

eğer hiç yüklemediysen sorun DirectX versiyonun olabilir.
aşağıdaki adresten indirip kurabilirsin. :oke:

albay111222

Üye
    Konu Sahibi
valla dostum yükledim ama olmuyorki bu oyunları win7 de oynayamayacakmıyız şimdi

albay111222

Üye
    Konu Sahibi
win 2000 denedim win xp denedimn hepsini denedim kafayı yedim en sonunda

albay111222

Üye
    Konu Sahibi
hocam 32 bit i de 64 bit i de denedim

32 64 bitte var denedim ikisindede

aliens

aliens

Üye
hocam 32 bit i de 64 bit i de denedim

bir önceki msj verdiğim adreste görüldüğü üzere windows 7 ile uyumlu değil. daha fazla kasmadan başka oyuna bak bence :ehe

Red Alert serisini seversen dene, favorimdir..

albay111222

Üye
    Konu Sahibi
ilgin icin cok teşekkür ederim hocam ama benim kuzenin bilgisayarında oynuyor generals , mytology gibi oyunları tüm özelliklerimiz aynı tek fark benimki casper onunki toshiba ?

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Ben 8.1 sürümünü örnek olarak verdim , destekleyip desteklemediği hakkında araştırma yapmadım.Oyunun sistem gereksinimlerine vs. bakmak lazım.

Uyumluluk modu desteklemiyorsa sistemi sanal XP olarak çalıştırıp deneyebilirsin.Ya da istersen sanal PC kurup dene.

albay111222

Üye
    Konu Sahibi
sanal xp nasıl oluyor hocam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt