ekran kartı sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Görkem Köseoğlu

Üye
    Konu Sahibi
ekran kartı sorunu
sistem:amd athlon x2 2,9 ghz,320 gb samsung 7400 rpm harddisk,2 gb dd2 kingston ram,ve ATİ 4650 1 GB ekran kartım var ve windows xp kullanıyorum ekran kartı istediğim bütün oyunları kaldırıyor hiç kasmıyor ama oyun oynarken bir müddet sonra grafikler gidip geliyor ati programı hata veriyor bazen de oyun hata veriyor ve pc yi resetlemedikten sonra grafikler düzelmiyor ne yaptıysam çözemedim driverı kaç kere güncelledim yeniden yükledim ama düzelmedi ne yapmalıyım acil yardım (ve bunu her oyunda yapmıyor pes 2011 prototype)oynarken veriyor bu hatayı wrc rally oynarken veriyor ben ekran kartı yorulduğunda yapıyor tahmin ediyorum lütfen yardım

aliens

aliens

Üye
sistem:amd athlon x2 2,9 ghz,320 gb samsung 7400 rpm harddisk,2 gb dd2 kingston ram,ve ATİ 4650 1 GB ekran kartım var ve windows xp kullanıyorum ekran kartı istediğim bütün oyunları kaldırıyor hiç kasmıyor ama oyun oynarken bir müddet sonra grafikler gidip geliyor ati programı hata veriyor bazen de oyun hata veriyor ve pc yi resetlemedikten sonra grafikler düzelmiyor ne yaptıysam çözemedim driverı kaç kere güncelledim yeniden yükledim ama düzelmedi ne yapmalıyım acil yardım (ve bunu her oyunda yapmıyor pes 2011 prototype)oynarken veriyor bu hatayı wrc rally oynarken veriyor ben ekran kartı yorulduğunda yapıyor tahmin ediyorum lütfen yardım

Oyunda kilitlenirse restart et ve ATI Catalyst programını aç. Orada sensör sıcaklık değerlerini görebilirsin.

Kasa açıkken fanları kontrol et bütün fanların çalıştığından emin ol (Özellikle ekran kartı fanı). Sonra;
1. Kasa içindeki fanlarının temiz olduğuna emin ol.
2. ekran kartı fanını temizlemeye çalış. dikkatlice.
3. Ekran kartınının takıldığı slotun kenarındaki kablo vs ekran kartı fanından ve hava akışını engellemeyecek şekilde olabildiğince uzağa clipsle..

Sıcaklık normal fakat kilitlenmeler oluyor ise ekran kartı ramların arızalı olabilir..

Utku

Utku

Üye
her oyunda yapmıyor demişsin xp sp3 mü? aliens ramlar arızalı olsa ekran kartı ramleri mi onlar arızalı olursa zaten hiç çalışmaz!!

aliens

aliens

Üye
Utku™;2887097' Alıntı:
her oyunda yapmıyor demişsin xp sp3 mü? aliens ramlar arızalı olsa ekran kartı ramleri mi onlar arızalı olursa zaten hiç çalışmaz!!

ramlardan olabilir. ilk önce ekrandaki görüntüler karışıyor sonra kilitleniyor diyor. Adreslemeye bağlı olarak değişiklik gösterir ve malum ekran kartı üzerinde tek chip olarak değildir ramlar, üreticinin kullandığı ram chiplerine bağlı olarak değişir sayıları..

ama dediğim gibi ilk önce sıcaklık değerlerine bakmalı. verdiği cevaba göre değerlendirilmeli :oke:

Utku

Utku

Üye
Ya tamamda her oyunda yapmıyor demiş.Oyundaki eksik bir dosya yada virüstende olabilir tabiki sıcaklık değeride önemli.Ayrıca ekran kartındaki ramlerden birisi arızalı olursa mavi ekran hatası verir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt