ekran kartı konu araştırması

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
rizeli53100

rizeli53100

Üye
    Konu Sahibi
ekran kartı konu araştırması
ekran kartının fanını temizlemek için söktüm temizledim yerine takarken tornavidanın ucu vida deliğinin etrafındaki çizgilere değdi ve hafif soyuldu.sadece üstündeki çizginin boyası hafif soyuldu.çizginin herhangibir yerle bi bağlantısıda yok.pcdede herhangibir sorun yok.acaba sorun edermi.bilgilendirrseniz sevinirim.

--------------- Ekleme ---------------

bitane cevap verecek kimse yok.helal olsun.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Fotoğrafını çekip verebilir misin? Eğer tahmin ettiğim yer ise sorun olmaz.

rizeli53100

rizeli53100

Üye
    Konu Sahibi
resim nasıl yüklenir söylersen yüklerim.kısaca anlatmamı istersen vida yuvasının tam arkasında bi çizgi var yarım ay gibi ama düz çizilmiş.yani büyüktür işareti gibi.üstünün boyası soyuldu.şuana kadar hiçbir problem yok ama bundan sonra olurmu diye endişe ettim.bilgilendirirsen sevinirim.

elli3

Üye
resim koyuyorumda açılmıyorlar sizin sitede

rizeli53100

rizeli53100

Üye
    Konu Sahibi

en son resim açılıyor.sağ üst vidanın hafiff yan tarafı .resimde belli oluyor zaten.

aliens

aliens

Üye
en son resim açılıyor.sağ üst vidanın hafiff yan tarafı .resimde belli oluyor zaten.

herhangi bir sorun yaratmaz. ama daha dikkatli olmalısın. Eğer devre yollarından bir kısımını açmış olsaydın açık devre olabilirdi; yani hattı kesmiş olurdun.

rizeli53100

rizeli53100

Üye
    Konu Sahibi
sağol arkadaşım.peki o çizgi ne işe yarıyor.bilgin varmı bu konuda.

aliens

aliens

Üye
sağol arkadaşım.peki o çizgi ne işe yarıyor.bilgin varmı bu konuda.

O çizgiler vidalarının şase ile bağlantısını yapan veri yollarıdır.
Örnek olarak amatörce tasarlanan ve okullarda yapılan bir devre görebilirsin üzerinde boya yok (okulda kimse de bulamaz ya neyse :ehe)

Sağ alttaki + işaretli kısım senin vida yerin olsun. Yanındaki ince veri yolu ile hatlara bağlı. Sen sadece veri yolu üzerindeki yalıtılmış boyayı çizmişsin.

eğer resimdeki gibi sen eğer yalıtılmış boya ile sert bir darbe ile veri yolunu da çizseydin yani açık devre yapsaydın sorun yaşardın. Çözümü verilen hasara göre değişir, ama vardır. Bu nedenle elektronik kartların takılması ve sökülmesi çok dikkatli yapılmalıdır.

Utku

Utku

Üye
ya bişey olmaz çizikten

rizeli53100

rizeli53100

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ederim bilgilendirdiğin için dostum.çizilen sadece üzerindeki boya.bilgisayada hiçbir sorun yok.bu heralde sorun olmadığını gösterir.

aliens

aliens

Üye
teşekkür ederim bilgilendirdiğin için dostum.çizilen sadece üzerindeki boya.bilgisayada hiçbir sorun yok.bu heralde sorun olmadığını gösterir.

sorun yok.. zaten olsaydı bunu öğrenirdin emin ol :ehe

rizeli53100

rizeli53100

Üye
    Konu Sahibi
eyvALLAH dostum.teşekkür ederim.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Arkadaşlar açıklamış.Bahsettiğin yerde donanıma herhangi bir müdahale olmadığı için sorun olmaz.

rizeli53100

rizeli53100

Üye
    Konu Sahibi
dediğini biraz a.armısın arkadaş.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
dediğini biraz a.armısın arkadaş.

Donanımlar tıpkı telefonlar gibi board yapılı düzenek üzerinde çalışır.Veri yolu sağlayıcıları iletken yapılıdırlar.Herhangi bir donanım ile bağ kurarlar.Bunlara donanımsal müdahale edildiği zaman iletkenliğini yitirirler ve dolayısıyla veri akışını sağlayamadığı için çalışmazlar ya da donanımsal müdahaleye göre hata verirler.

CD gibi düşün , üzerinde gözle görülür şekilde çizik olmasa bile , bazen küçük bir nokta bile çalışmalarını engelleyebiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...