Samsung s8530 wave 2 yi duyurdu kasımda piyasada

Sponsorlu Bağlantılar

senam38

Üye
    Konu Sahibi
Samsung s8530 wave 2 yi duyurdu kasımda piyasada

Görünüş itibariyle S8530, S8500 ile aynı diyebiliriz ancak aralarındaki en büyük fark yeni Wave’in 3.7 inç gibi büyük bir ekranla gelmesi.Bu telefonda amoled teknolojisinin aksine Super Clear LCD ekran teknolojisi kullanılmış. Buda AMOLED ekranın yakında yokolacağının işaretçisi olabilir.
samsung wave 2 Bada 1.2 işletim sisteminin yanı sıra TouchWiz arayüzünün 3.0 sürümü ile geliyor.ARM’ın 1 GHz hızındaki Cortex A8 işlemcisine sahip olan Wave 2‘nin diğer özellikleri şu şekilde:

• GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – HSDPA 900 / 2100
  • 124 x 60 x 11.8 mm boyutlarında ve 135 gram ağırlığında
  • ivme ve yakınlık sensörü
  • 3.5 mm jak girişi
  • 3.7 inç 480 x 800 piksel kapasitif ekran
  • 32 GB’a kadar microSD kart desteği
  • 1.5 GB sistem belleği
  • 390 MB dahili hafıza
  • Wi-Fi 802.11 b/g/n
  • Bluetooth v3.0
  • 5 MP 2592 x 1944 piksel LED flaş kamera
  • 720p@30fps HD video kaydı
  • Görüntülü görüşmeler için ön kamera
  • A-GPS ve Samsung Mobile Navigator
  • Xvid/DivX video oynatıcı
  • TV-Out
  • Li-Ion 1500 mAh batarya
evet arkadaşlar bu cihaz s8500 wavenin fiyatını bayağı düşüreceği söyleniyor avrupa satış fiyatı 450euro civarında olacağı tahmin ediliyor yorumlarınızı eksik etmeyin bekliyorum:oke:

VE SİZE SÜPER CLEAR LCD İLE SÜPER AMOLED TEKNOLOJİSNİN ARASINDAKİ FARKI ANLATAN BİR RESİM KOYUYORUM İLGİLENEN ARKADAŞLAR İÇİN SOLDAKİ WAVE2 SÜPER CLEAR EKRAN SAĞDAKİ İ9000 GALAXY S SÜPER AMOLED EKRAN

americanboy

americanboy

Üye
süper amoled daha iyi

silver021

silver021

Üye
süper amoled daha iyi

katılıyorum süper amoledde göze hoş gelen renkler LCD ekranda o derece net görünmez.
ama elbette wave serilerinin bence hepsi alınabilir. gerçektende kaliteli olucağını düşünüyorum.

silveri

Üye
ekrannın büyüklüğünden dolayı daha fazala şarj yiyecek.................. gerisi aynı

:::burak:::

Üye

Görünüş itibariyle S8530, S8500 ile aynı diyebiliriz ancak aralarındaki en büyük fark yeni Wave’in 3.7 inç gibi büyük bir ekranla gelmesi.Bu telefonda amoled teknolojisinin aksine Super Clear LCD ekran teknolojisi kullanılmış. Buda AMOLED ekranın yakında yokolacağının işaretçisi olabilir.
samsung wave 2 Bada 1.2 işletim sisteminin yanı sıra TouchWiz arayüzünün 3.0 sürümü ile geliyor.ARM’ın 1 GHz hızındaki Cortex A8 işlemcisine sahip olan Wave 2‘nin diğer özellikleri şu şekilde:

• GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – HSDPA 900 / 2100
  • 124 x 60 x 11.8 mm boyutlarında ve 135 gram ağırlığında
  • ivme ve yakınlık sensörü
  • 3.5 mm jak girişi
  • 3.7 inç 480 x 800 piksel kapasitif ekran
  • 32 GB’a kadar microSD kart desteği
  • 1.5 GB sistem belleği
  • 390 MB dahili hafıza
  • Wi-Fi 802.11 b/g/n
  • Bluetooth v3.0
  • 5 MP 2592 x 1944 piksel LED flaş kamera
  • 720p@30fps HD video kaydı
  • Görüntülü görüşmeler için ön kamera
  • A-GPS ve Samsung Mobile Navigator
  • Xvid/DivX video oynatıcı
  • TV-Out
  • Li-Ion 1500 mAh batarya
evet arkadaşlar bu cihaz s8500 wavenin fiyatını bayağı düşüreceği söyleniyor avrupa satış fiyatı 450euro civarında olacağı tahmin ediliyor yorumlarınızı eksik etmeyin bekliyorum:oke:

burda bişey farkettinizmi?

americanboy

americanboy

Üye
ne gibi birşey fark ettikmi arkadaşım?....

--------------- Ekleme ---------------

samsungun yeni ekranı bu arkadaşlar clear super lcd bence süper amoled taknolojisinden daha iyidir samsung yoksa yeni cikaracağı bir cihaza koymazdı bu ekranı:oke:
yeni çıtı diye illaha dahamı iyi olacak yani

senam38

Üye
    Konu Sahibi
benim fikrim daha iyi yönünde kardeş daha iyi olmasa samsung koymaz sende biliyorsundur ki samsung telefon ekranında bir numara teknolojisi süper ekranlarının süper amoled bile iphone 4 ün ekranından daha kaliteliki süper clear lcd daha iyidir yakında görürüz zaten neyin iyi neyin kötü olduğunu saygılar:bann::bann::bann::bann:

bu linkdeki karşılaştırmaya bak istersen arkadaşım soldaki wave2 süper CLCD ekran sağdaki i9000 galasxy s süper amoled ekran:bann::bann::bann::bann::bann::bann:

silver021

silver021

Üye

bu linkdeki karşılaştırmaya bak istersen arkadaşım soldaki wave2 süper CLCD ekran sağdaki i9000 galasxy s süper amoled ekran:bann::bann::bann::bann::bann::bann:

evet renk olarak iyi sayılır. ama ben amoled ekrandanda gayet hoşlanıorum. clear lcd ekranda iyi. bence alıcak olanlara şimdiden hayırlı olsun diyorum. ben samsung wavele mükemmellik hissini yeterince yaşıyorum.

Üye
ya başlıcam şimdi wave alalım dedik şimdi super clear cıktı ,samsung afedersiniz seyini çıkardı yani:off:

senam38

Üye
    Konu Sahibi
ya başlıcam şimdi wave alalım dedik şimdi super clear cıktı ,samsung afedersiniz seyini çıkardı yani:off:
aynen bende aldım yeni ekran çıkardı teknolojiye ayak uydurmak imkansız kardeş iyinin kötüsü samsung wave merak etme sen:oke::oke:

silver021

silver021

Üye
aynen bende aldım yeni ekran çıkardı teknolojiye ayak uydurmak imkansız kardeş iyinin kötüsü samsung wave merak etme sen:oke::oke:

iyinin kötüsü biraz yanlış tabir olmuş. şu anki teknolojide samsung wave e kafa tutucak tek bir cihaz göster banada kötü diyelim. :) ayrıyetten lcd clearla amoled ekran arasında ahım şahım fark yok ortada. amoledin ekran kalitesi mükemmel. LCD de onunla özdeş türde.

2010 yılının en iyi cebi seçildi varmı ötesi. :)

senam38

Üye
    Konu Sahibi
iyinin kötüsü biraz yanlış tabir olmuş. şu anki teknolojide samsung wave e kafa tutucak tek bir cihaz göster banada kötü diyelim. :) ayrıyetten lcd clearla amoled ekran arasında ahım şahım fark yok ortada. amoledin ekran kalitesi mükemmel. LCD de onunla özdeş türde.

iyinin kötüsü derken galaxys i kattım kardeş tartışmasız piyasadaki en iyi cihaz galaxys dir duyduğuma göre içerisinde hem bada hem android yüklüymüş süper bir özellik bence tartışmasız ama wave de yabana atılacak bir makina değil sygılar waveciler:oke:

merak ettim kardeş kim tarafından seçildi 2010 un en iyi cep telefonu ve nerede duyuruldu:oke::oke:

silver021

silver021

Üye
anlıyorum seni elbette galaxy s daha iyidir. products award 2010 yılın en iyi mobil telefonu seçildi.
ayrıyetten wavele aralarında 500 600 e yakın bir fark var. dizayn olarak wavein yapısı daha iyi. donanımsal özellikleri aynı. birtek işletim sistemi bada die bu derece düşündürmesi bence yanlış.

Üye
hepimiz biliyoruzki işletim sistemi telefonda artık rol oynuyo ve galaxy s i waveden ayıranda bu zaten android bada dan çok çok gelişmiş bir sistem ,ama biz androidin ilk çıktığı anıda biliyoruz,eğer piyasayla karşılaştırırsak ,samsung wave i samsung deyilde apple yapsaydı ortalıkta ne android kalırdı ne baska sistem vede 2 milyardan aşağı satılmazdı o telefon,benim kanımca wave 2010 un en iyi telefonu wave çünkü bu özellik bu fiyata baska hiç bir telefonda yok ,samsung burda bu paraya buda alınır dedi ve diğer markalara postayı koydu,aferin samsung

senam38

Üye
    Konu Sahibi
hepimiz biliyoruzki işletim sistemi telefonda artık rol oynuyo ve galaxy s i waveden ayıranda bu zaten android bada dan çok çok gelişmiş bir sistem ,ama biz androidin ilk çıktığı anıda biliyoruz,eğer piyasayla karşılaştırırsak ,samsung wave i samsung deyilde apple yapsaydı ortalıkta ne android kalırdı ne baska sistem vede 2 milyardan aşağı satılmazdı o telefon,benim kanımca wave 2010 un en iyi telefonu wave çünkü bu özellik bu fiyata baska hiç bir telefonda yok ,samsung burda bu paraya buda alınır dedi ve diğer markalara postayı koydu,aferin samsung
sana katılıyorum galaxy s de hembada hem andoid yüklü diğe tüm özellikleri aynı olan bir cihaza 600 tl fazla para vermem kesinlikle wave gerçekten çok kaliteli bir cihaz tartışmasız zaten fiyatının uygun olasıda samsungun kendi işletim sistemini kullanmasından kaynaklı birşey lisans parası ödemiyor cihaz başına buda fiyatı düşürüyor bence bu paralara alına bilecek piyasadaki en mükemmel cihazdır wave2 ne olur onu bilemem kardeş:oke::oke::oke::oke:

bence çok yakın bir zamanda bada androidi devirir çünkü androidi en çok kullanan firma samsungdu oda kendi işletim sistemini çıkardı ve artık androidi yeni cikan cihazkarında kullanmıyor hepsi bada yüklü geliyor geleceği en parlak işletim sistemi bence 2010 onun en iyi telefonu seçilmeside mükemmel olmuş zten çoğu elektronik mağzalar wave yi yok satıyormuş rakipsiz bir cihaz:box:box:box

arkaadaşlar birşey duydum doğrumu sizce wave nin ekranı yani super amoled ekranlar 16 milyon renk pigmenti yokmuş 32 milyon renk pigmenti varmış sizce doğrumu saygılar

americanboy

americanboy

Üye
bakın bu iki telefonu iyice araştırdım şöyle bir durum var samsung süper amoled üretimi yetersiz bu yüzden süper clear lcd tft ekrana geçiş yapmış bu ekran süper amoledden daha iyi değil sony nin ekranı bu ilk sayfadaki resimede aldanmayın adam galaxy s in ekran parlaklığını düşürmüş yoksa super amoled daha iyi

genckamyoncu

Üye
Amoled ekran LCD ekrana göre daha kalitelidir. Ancak samsung Amoled ekranlarda çok fazla problem yaşadığı için seri üretimindeki sorunlar çözülemediği için amoled ekrandan vazgeçildiğini yazıyor yabancı forumlarda.
Wave2 ekranı daha büyük olacak bu sebeble cepte taşımak çok zorlaşacak.

senam38

Üye
    Konu Sahibi
Amoled ekran LCD ekrana göre daha kalitelidir. Ancak samsung Amoled ekranlarda çok fazla problem yaşadığı için seri üretimindeki sorunlar çözülemediği için amoled ekrandan vazgeçildiğini yazıyor yabancı forumlarda.
Wave2 ekranı daha büyük olacak bu sebeble cepte taşımak çok zorlaşacak.
umarım amoled ekranlarda öyle bir sorun yoktur çok can sıkıcı bir durum olur:off:

silver021

silver021

Üye
amoled ekran üretimi gerçektende zor bir iş. ekrana temas eden sıvılara yada aşırı maruz kalınan basınçlara dayanıklı bir ekran tipi değil. TFT LCD ekranlarda çok kalınlaştırıyor cep telefonlarını. elbette bu bir dezavantaj. Ama samsung wave fiyatıyla süper amoledin tüm kusurlarını örter diyorum. biraz hassas davranılması gereken bir cihaz. sakın sıvı temasına maruz bırakmayın ekranını.

Üst Alt