Nokia X6 Hakkında her türlü konuda yardımcı olurum..

Sponsorlu Bağlantılar

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Nokia X6 Hakkında her türlü konuda yardımcı olurum..
Arkadaşlar yeni nokia x6 kullanıcısıyım kafanızda soru işaretleri,merak ettikleriniz her ne olursa yardıcı olmaya çalışıcam..

• Beğen
Tepkiler: usta2525, ekubya92, yakamoz_20 ve 8 diğerleri

akkel

Üye
merhaba arkadaşım, bende izmirliyim:)
bende ki x6 ;
çok sık ekran kilitlenmesi yaşıyor.internette dolaşırken sıkışınca kilitleniyor.
sık sık restart atıyor.
nedendir acaba?
(konu başlığından dolayı Güzin abla nuamelesi gibi oldu)

zezu_5

zezu_5

Üye
mrb arkadaşım

x6 çin kapasitif diyorlar ama ben ne youtubeden nede telefoncularda teli karıştırırken bu kapasitif ekran özelliğini pek bulamadım

resimlerde iphone gibi yakınlaştırma fln olmuyordu

x6'daki kapasitif ekran özelliği nelerde çalışır ??

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
merhaba arkadaşım, bende izmirliyim:)
bende ki x6 ;
çok sık ekran kilitlenmesi yaşıyor.internette dolaşırken sıkışınca kilitleniyor.
sık sık restart atıyor.
nedendir acaba?
(konu başlığından dolayı Güzin abla nuamelesi gibi oldu)
Yazılımsal hatası olması lazım. Yeni güncelleme çıkıcak olursa güncellerisin telin düzelir büyük ihtimalle.. Benimkinde herhangibir problem çıkmadı.. Bende sizi birsey sorucam Video çekerken tam ekran çekebiliyo ve izliyebiliyorum ama foto çekiminde ne tam ekran çekebiliyorum neden çektiğim fotoyu tam ekranda göremiyorum varmıdır bunun bir ayarı ben bulamadım yaa.

Lacrymosa

Üye
Yazılımsal hatası olması lazım. Yeni güncelleme çıkıcak olursa güncellerisin telin düzelir büyük ihtimalle.. Benimkinde herhangibir problem çıkmadı.. Bende sizi birsey sorucam Video çekerken tam ekran çekebiliyo ve izliyebiliyorum ama foto çekiminde ne tam ekran çekebiliyorum neden çektiğim fotoyu tam ekranda göremiyorum varmıdır bunun bir ayarı ben bulamadım yaa.

Ekranın sağında menü düğmeleri olmak zorunda. Resimleri tam ekran görüntülemek için galeriye girin.

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
mrb arkadaşım

x6 çin kapasitif diyorlar ama ben ne youtubeden nede telefoncularda teli karıştırırken bu kapasitif ekran özelliğini pek bulamadım

resimlerde iphone gibi yakınlaştırma fln olmuyordu

x6'daki kapasitif ekran özelliği nelerde çalışır ??
Kapasitif özelliğini bulamadım diye bir söz konusu değil. Kapasitif ekranlı telefonlar parmak ısımızdan yani enerji yüklü nesnelerden yararlanıp kullanıyor. Diğer türlü yani 5800 lar gibi dokunmatik olan telefonlarda istediğin bi nesneyle örneğin yolda bulduğun bir tahta parçasıyla yada her hangibir kalem ucuyla kullana bilirsin. Ben X6 nın kapasitif'inden çok memnunum.

--------------- Ekleme ---------------

Birşeyi belirmeyi unutmuşum arkadaşlar X6 da çoklu dokunuş özelliği yoktur. Yani arkadaşında dediği gibi resimleri iki parmağınız açıpta zoom yapamıyorsunuz mesala.

zezu_5

zezu_5

Üye
Eyw... Kardeşim Bilmiyordum Gerçektende Bilgilendirmen Çok iyi Oldu Tşkr ederim...

tunataskiran

Üye
merhba bnde x6 almayı düşünüyorum daha önce n78 kullanıyordum çalındı. x6 almak istiyorum fakat bir kaç sorum olacaktı. 5800 kullanan arkadaşlarım telefonlarından memnunlar ama ben çok kalın olduğunu düşünüyorum. x6 mm olarak daha ince fakat belli oranda incelme varmı. nokianın sağlayacı firmalarında satışta değil. internetten başka sitelerden alcam. paralel ithalat diyor ne kadar güvenmeliyim. çok teşekkür ederim.

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
merhba bnde x6 almayı düşünüyorum daha önce n78 kullanıyordum çalındı. x6 almak istiyorum fakat bir kaç sorum olacaktı. 5800 kullanan arkadaşlarım telefonlarından memnunlar ama ben çok kalın olduğunu düşünüyorum. x6 mm olarak daha ince fakat belli oranda incelme varmı. nokianın sağlayacı firmalarında satışta değil. internetten başka sitelerden alcam. paralel ithalat diyor ne kadar güvenmeliyim. çok teşekkür ederim.
parelel ithalet istanbul garantisindedir.
Yani ürüne bişey olursa istanbula göndermeniz gerekmektedir.
Genel anlamda.Kvk gibi süper teknik servis hizmetleri yoktur.Ancak Bir sorun dahilinde servse verdigniz telefonu yaparlar bazıları ücret talebinde bulunurken bazıları bulunmuyor.Bazı parelel ithalatçıların 3 büyük ilde servisleri var.
Artı telefonunuzun yazılım güncellemesinden sonra dil ingilizce olur ve siz nss programı ile pruduct codu degiştirerel türkçe yapabilmektesiniz.Müşteri haklarınızda kvkdakiler gibi bulunmamaktadır.
Bir nevi yurt dışı diyebilirsiniz.
En büyük avantajı fiyat farkıdır kvk ürünlerine nazaran 200tlye yakın bir fark vardır.
Saygılar.
Not: Benim bir çok telefonum pareleldir çünkü hiç servise gitmedi herzamn karlı çıktım...Kendi fikrim...

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
5800 kuzenimde var karşılaştırdım boyutsal olarak yaklaşık 2mm falan kalınlık farkı var. 5800 kasa tipi hiç hoşuma gitmedi nedeni ise telefonun ön kısmı arka kısmından daha geniş. yani meil vermişler kasaya yanlardan. X6'nın kasa tipine gelince gerçekten muhteşem bir şekilde dizayn edilmiş keskin uçlu ve diktörtgen tam istediğim gibi. elime aldığımda keskin kenarkarının avucuma oturması sağlamlık hissini veriyor. Açıksası x6 kullanmaya başladığından sonra 5800 ı eline aldığında plastik gibi gelicektir o telefon. Kısaca söylüyorum nokia'nın çıkardığı en karizma telefon diyebilirim. Ben şimdiye dek hiç internetten alışveriş yapmadım onun için bişey diyemicem arkadaşım.

tunataskiran

Üye
teşekkürler. kvknın da iyi bir servisi olduğu söylenemez 30 iş günün de telefon iadesi yapılıyor. 29. iş gününde telefonu teslim ettiler yaklaşık 1.5 ay telefonsuz kalmıştım. genpa da kvk da bu konuda hiç de iyi değiller.

kardeşim aldığında senin cihazın içinde büyük kulaklıklardan çıktımı yoksa normal küçük kulaklıklardan mı çıktı. bazılarında wh-500 var bazılarında WH-701 var hangisi var sende.

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Malesef WH-701 kulaklığı çıktı. Neden malesef diyorum telefonu almadan önce paket içinde bu kulaklığı gördüm üzerinde kumanda düğmeleri olası hoşuma gitti ve bu kulaklığı istiyordum. ama kulaklığa baktığımda en sinir oluduğum şey bir kulaklığın diğerinden uzun kabloda olması,renginin beyaz olması (tel simsiyah),ve kulaklık tipi iç kulağa giriyor kulaklığıma yarım saatten fazla takınca uyuşuyor ağrı yapıyor kulaklarıma (kulaklığın çapını üç farklı genişlikte değiştirme seçeneği var ben en ufağını kullanmama rağmen). Tabi bunlar benim kişisel sorunlarım sizde olmuyabilir artı yöneleri ise kulaklığı takınca çevre gürültürüsü tamamen kesiyor müziğin daha net algılamanı sağlıyor.

abdllhaksy

Üye
ben de x6 almayı düşünüyorum. uygun fiyata buldum bir tane ama arka kapağındaki kameranın şekli orjinalininkinden biraz farklı . acaba sahte midir arka kapaktaki nokia hologramı da boya , orjinaldekiler kabartma.

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
ben de x6 almayı düşünüyorum. uygun fiyata buldum bir tane ama arka kapağındaki kameranın şekli orjinalininkinden biraz farklı . acaba sahte midir arka kapaktaki nokia hologramı da boya , orjinaldekiler kabartma.
Uygun fiyat dediğin nasıl bir raham acaba. Ben bir kaç dükkanda rasladım cin mallarına çok benziyolar fark ettiğim yanları x6 yazısı biraz daha kalın yazılmış ve arka kapak kabartmalı nokia yazmıyor fiyatı 300 ytl. Orjinal x6 lar 3 hafta önceki fiyatı en az 950 ytl aklında bulunsun arkadaşım.

akkel

Üye
foto ya da video çekmede bende bir sorun yok. menü ayarları dışında da bir çözüm üretemem. bendeki cihaz ne zaman listeden bir kartvizit silsem ya ekranı donduruyor ya da restart atıyor. var mı bu sorun sizde de?

alıntı yapmada yazmışım.
foto ya da video çekmede bende bir sorun yok. menü ayarları dışında da bir çözüm üretemem. bendeki cihaz ne zaman listeden bir kartvizit silsem ya ekranı donduruyor ya da restart atıyor. var mı bu sorun sizde de?

bugün 144 mb lık yeni yazılımı veridi güncelliyorum şu an.

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Hayır benim telde hiç bir şekilde donma yaşamadım şimdiye kadar. bende telimi dün güncelledim eskisine oranla sensörde ekranı yan ve dikeye çevirirken daha hız geçiş yapıyor ve uygulamalara shazam diye program geldi müzikle ilgili bişey sanırım 30 günlük sınırlamalı dahasını göz atmadım.

kimi1179

Üye
Rica etsem özellikle ekranı hakkında ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? 5800 la kıyaslayarak verirseniz çok daha makbule geçer tabiki iphone kullanmışlığınız varsa 5800 x6 ve iphone arasında bir yerde de konumlayabilirsiniz ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Rica etsem özellikle ekranı hakkında ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? 5800 la kıyaslayarak verirseniz çok daha makbule geçer tabiki iphone kullanmışlığınız varsa 5800 x6 ve iphone arasında bir yerde de konumlayabilirsiniz ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.
Öncelikle üç telide kullanma imkanım oldu. 5800 ile x6 çok karşılaştırılıcak tarafı var. Mesala 5800 ekranında kapasif özelliği olmadığından X6 ve iphone kadar hassas değil parmağını ekrana biraz bastırman lazım kullanabilmen için ama kapasitifli telefonlarda parmağın sadece hafifçe deysin yeter ve 5800 da ekranı istediğin gibi kullanma şansı biraz daha kısıtlı şöyle başlıyor örneğim; Mesala müzik çalara girdiğimde listeyi aşağı yada yukarı itebilmek için ekranın sadece en sağ tarafını kullanma şansını vermişler bu kısımda istediğin tatmini vermiyor bir şarkının üzerine gelebilmek için biraz zorlanıyorsun ama x6 da bu listeyi hareket ettirebilmek için sağ tarafı kullanınca daha hızlı aşağı yukarı hareket ediyosun ve istediğin şarkının harfine yaklaşınca parmağını ekranın ortasına getirip ordan daha hassas ve daha iyi şekilde aşağı yukarı yapabiliyosun. x6 ve ipohone arasındaki ekran farklılığı ise x6 da çoklu dokunuş özelliği olmaması ama bu benim için bir önem taşımıyor açıksası. Özetle geçiyorum X6 nın ekranı 5800 la hiç bir şekilde kıyaslanamaz. hem hassaslık açısından hemde dayanıklılık açısından 5800 ekranı çok çabuk çiziliyor x6 ve iphone a göre.

kimi1179

Üye
willrock arkadaşım çok teşekkür ederim anladığım şuki ekran, fark hissedilecek derecede iyileşmiş zaten bende 5800 ı satmıştım şimdi x6 için hazırlık içerisindeyim:)

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
willrock arkadaşım çok teşekkür ederim anladığım şuki ekran, fark hissedilecek derecede iyileşmiş zaten bende 5800 ı satmıştım şimdi x6 için hazırlık içerisindeyim:)
Rica ederm kardeşim. Evet ekran gerçekten süper nokia alıcaksan bu teli alıcaksın.başka model düşünme bile ve X6 ya en yakın rakip n97 gösterselerde benim görüşüm on para etmez o telefon x6'nın yanında. Şimdiden hayırlı olsun diyelim X6'n :oke: arkadaşım.

Üst Alt