Yolda para bulsanız

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
    Konu Sahibi
Yolda para bulsanız
yolda para bulsanız ne yaparsınız

• Beğen
Tepkiler: Lina_TR ve huri$

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Elimi bile sürmem ...sadece Etrafa sorarım sizin mi diye ... Harama el uzatmam yani :)

huri$

huri$

Üye
karde$im benim tabi ya haramdir
ben hiç bulmadim ama bu yaz bir lokantada yemek yedik cikarken odemeyi yaptik adam para ustuverdi vermi$ ama bizim verdigimizin kat kat fazlasini vermi$ bizde ciktik saymadik ama baya bir oteye gidince bi$iy daha alacktik bir baktik para fazla e$im dedi bende bukadar para yoktu dedi geri donduk onca yolu adama verdik parasini niye adamin alinterini yiyelimki o orda sicakta yemek yeti$tirecem millete diye ugrasirken harama el uzatilirmi onu yiyen doyarmi yada zengin olurmu aksine mutlaka biryerden cikar
neyse kiz benim bugun cenem iyice du$tu yalnizdim ya koca forumda ondandir:)

kezban yenge

kezban yenge

Üye
3 kişiye sorar kimsenin olmayınca fırlatırım:coold:

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
En iyisini yapmışsınız abla :)

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Ben yolda giderken önüme bile bakmıyorum:ehe...
Şaka bir yana , bulursam direk alır en yakın polis merkezine götürürdüm.

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Çevrede sahibi olacak kimse yok ise alır cebime atarım.
O para kadar yiyecek alır bir sokak çocuğuna veririm.
Pek çok defa da yaptım bunu.

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Sahibi olmazsa ihtiyacı olan birine veririm.

Başımdan geçen bir olayı da anlatmadan etmeyeceğim; 11 yaşımdaydım okul çıkışı eve giderken yolda 200 Alman Markı bulmuştum. Direkt alıp cebe attım. Sonra da hayallerimden çıkmayan SEGA oyun konsolunu almıştım. :ehe Zaten soran da olmamıştı. :)

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Tövbe ettin demi abi :ehe

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Sahibi olmazsa ihtiyacı olan birine veririm.

Başımdan geçen bir olayı da anlatmadan etmeyeceğim; 11 yaşımdaydım okul çıkışı eve giderken yolda 200 Alman Markı bulmuştum. Direkt alıp cebe attım. Sonra da hayallerimden çıkmayan SEGA oyun konsolunu almıştım. :ehe Zaten soran da olmamıştı. :)
:ehe:ehe

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Yoo tövbe etmedim. Bir keresinde de çeyrek altın bulmuştum. Cebimde dolaştırdım birkaç gün soran olmayınca bozdurup yemiştim. :) 2-3 gün okula gitmemiştim o yüzden.. :ehe

Cynical

Cynical

Üye
Ufak bir meblağ ise -10, 20, 50 gibi- hiç bulaşmam. Görmemezlikten gelirim. Şimdi onu alıp etrafa sorsan bir dert...
_Abi ben şurada para buldum da kimden düşmüş olabilir ki acaba?
_Ne kadar?
_Eh işte, biraz.
_Ya ben bugün düşürmüştüm sanki.
_Ne kadar?
_Eeee... 20 Lira.
_Yok, benim bulduğum 20 Lira değil.
_50?
_Zorlama hiç abi, hadi güle güle.
...polise götürsen değmez. Ama 100 ve üzeri bir miktarsa -cüzdan filan- direk polise götürürüm.

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Yoo tövbe etmedim. Bir keresinde de çeyrek altın bulmuştum. Cebimde dolaştırdım birkaç gün soran olmayınca bozdurup yemiştim. :) 2-3 gün okula gitmemiştim o yüzden.. :ehe
Ee başka neler buldun anlatsana:ehe

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
:ehe :ehe ben de adamın cebinden 100 lira düştüğünü gördüm ama yeni türk lira sinin çıktığı ilk yıllarda :ehe aldım kostum verdim adama :) çok teşekkür etti :) bunu kime anlattıysam enayi dedi bana:ehe

Anıl Umut

Emekli Yönetici
:ehe :ehe ben de adamın cebinden 100 lira düştüğünü gördüm ama yeni türk lira sinin çıktığı ilk yıllarda :ehe aldım kostum verdim adama :) çok teşekkür etti :) bunu kime anlattıysam enayi dedi bana:ehe
Ben de diyeyimmi sana enayi:ehe
Git Musatafa Abiden biraz ders öğren:ehe

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Benim olmayan parayla isim olmaz ;)

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Ee başka neler buldun anlatsana:ehe

Ben de diyeyimmi sana enayi:ehe
Git Musatafa Abiden biraz ders öğren:ehe

Enes çok iyi bir şey yapmış. Şimdi olsa dediğim gibi sahibi çıkmazsa ihtiyacı olan birine veririm. O paradan zaten hayır gelmez.

Bakma sen çocukluk zamanında kaldı benimki.. :)

Lina_TR

Lina_TR

Üye
Enes çok iyi bir şey yapmış. Şimdi olsa dediğim gibi sahibi çıkmazsa ihtiyacı olan birine veririm. O paradan zaten hayır gelmez.

Bakma sen çocukluk zamanında kaldı benimki.. :)

ben yolda para bulsam dokun mam sahibinide aramam ihtiyacı olanada vermem.

--------------- Ekleme ---------------

Haydi bu konuyu etiketliyelim mağdurlarrr :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt