güzel bir fıkra

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
SALVADORE

SALVADORE

Üye
    Konu Sahibi
güzel bir fıkra
Ateist bir adam bir gün ormanda geziyor ve etrafındaki güzelliklere bakıyormuş .
Evrim ne güzellikler yaratıyor! diye düşünüp mest oluyormuş
birden arkasında kocaman bir ayı belirmiş ve onu kovalamaya başlamış
.
Adam bütün gücüyle kaçıyormuş ama her arkasına bakışında ayının daha hızlı olduğunu fark ediyormuş.
Dakikalarca süren bir kaçışın sonunda adamın ayağı yerdeki bir dala takılmış, ayı adamın üzerine atlamış, pençesini kaldırmış, tam vurmaya hazırlanırken adam 'Allahım! diye bağırmış.
Bir anda zaman durmuş ayı donmuş, ormandaki nehir bile akmaz olmuş bir anda orman kararmış ve gökyüzünden bir ışık huzmesi adamın üzerine parlamış.
Çok derinden gelen ilahi bir ses adama; 'Yıllarca bana inanmadın, yaratılışı kozmik bir kazaya bağladın, sana bu durumda yardım etmemi mi istiyorsun? Seni sevgili bir kulum mu saymalıyım?' demiş.
Adam utanç içinde: 'Biliyorum bunca yıldan sonra dindar biri olmayı istemem haksızlık, ama hiç olmazsa ayıyı dindar yapabilir misin?' demiş.
'Peki' diye karşılık vermiş ve ışık kaybolmuş. Nehir tekrar akmaya başlamış her şey eski haline dönmüş. Ayı pençesini indirmiş, iki pençesini de göğe doğru çevirmiş ve konuşmaya başlamış; 'Allahım, senin rızkınla orucumu açıyorum, hamdolsun verdiğin nimetlere...
' :ehe:ehe:ehe:ehe

• Beğen
Tepkiler: CryDaqqeR

emre_1905_gs

emre_1905_gs

Üye
komik deil

Dark_Knight61

Dark_Knight61

Üye
:):):oke:

Bora

Bora

Üye
Kaç yıllık konu yeni cevap yazılmış :) Teşekkürler ama fıkra mı bu?

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
:):) güzeldi

zalim24

zalim24

Üye
güzeldi. anlamlı bi fıkra :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...