6300 larda BL-4C pil sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

10ur_aga

10ur_aga

Üye
ne yani bnm şimdiki sarj cihazımla bl-5c yi sarj edebilecemiyim

10ur_aga

10ur_aga

Üye
kardeş valla bize yol gösterdin saolasın varolasın bl-5c pil alacağım bakalım neler olacak

b_akkaya09

b_akkaya09

Üye
    Konu Sahibi
ne yani bnm şimdiki sarj cihazımla bl-5c yi sarj edebilecemiyim

evet kardeşim aynen öyle.şarj edebilirsin.ben dün taktım telefonu şarja,doldu bugün telefonu deli gibi kullandım mesajlaştım hep mesaj attım ettim bi sürü kurcaladım senin anlıcağın elimden düşmüyor ve nazar değmesin bi sorun çıkmasın yeter ki şarjım şu an yarıda arkadaşım.umarum hep böyle gider ve bi sorun çıkmaz.telefonumun böyle olmasından mutlu oluyorum.artık 6300 bana keyif vermeye başladı ilk aldığım zamanki gibi.umarım bir sorun çıkmaz.

--------------- Ekleme ---------------

kardeş valla bize yol gösterdin saolasın varolasın bl-5c pil alacağım bakalım neler olacak

kadeşim birebir orjinal almaktan çekinme sonra başın ağrımasın.her zaman orjinal ürün kullanın diyorum ben.yardımcı olabildiysem ne mutlu arkadaşım.umarım bir sorun çıkmaz.şimdilik bende 3 gündür bir sorun çıkmadı salı gününden bu yana.umarım daha da bir sorun çıkmaz.forumda iyi vakitler arkadaşım.:bigstar:

Lion Heart

Lion Heart

Üye
arkadaşlar benim bataryam (BL-4C) çok iyi durumda olmasına rağmen benimde uzun zamandır kafamı kurcalayan bir meseleye çözüm getirdiğiniz için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.Benimde bataryam kötü hale gelirse bende BL-5C alacağım. Bu arada batarya alan arkadaşlar bataryayı kaça aldınız?

Batarya konusunda bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Bataryaların tam şarj/deşarj sayısı bellidir mesela iphone da 400dür.. İkincisi bataryanız kondisyonlu olmalıdır yani tam şarj , tam deşarj, sonra tekrar tam şarj olmalıdır. (bu işleme kalibrasyon denir) Bataryanın şarjı yarımken, tam bitmemişken şarja takmayın. İlk 5 şarjı kalibrasyon şeklinde yapın.

macco

macco

Üye
Arkadasım Nokia 6300 ın sarzı sıfır alındıgında dahı 2 gun gıdıyor sen bence ya bır celık batarya al yada telefonu degıstır :) ben telefonu degıstırdım kurtuldum vallahi

Lion Heart

Lion Heart

Üye
Arkadasım Nokia 6300 ın sarzı sıfır alındıgında dahı 2 gun gıdıyor sen bence ya bır celık batarya al yada telefonu degıstır :) ben telefonu degıstırdım kurtuldum vallahi
Ben şu an bl-4c batarya kullanıyorum. Hiç konuşmazsam bekleme modunda 5 gün , konuşma filan yaparsam 3 gün gidiyor. Başta bataryayı iyice kondisyona sokmuştum, sürekli şarj/deşarj olayı yaptım. Birde kendi siyah temasını kullanıyorum, güç tasarrufu modu devrede. Eğer tabiki sürekli oyun oynayıp, müzik dinlesem tabiki gitmez. Ayrıca niye telefonu değiştireyim ki, BL-5C batarya alırım o zaman...

edit: ayrıca profilinde hala 6300 yazıyor...

b_akkaya09

b_akkaya09

Üye
    Konu Sahibi
orjinal pili 20 ytl arkadaşım.telefonu kullanmıcaksak neden aldık pekii?şarjı bitmesin aman die mi?kullanıyoruz diye sarjı bitiyorçabucak.zaten bl-4c 6300 ekran çözünürlüğüne dayanmıyord.bl-5c gayet güzel sonuçlar veriyor.

• Beğen
Tepkiler: cankavgaci
Lion Heart

Lion Heart

Üye
orjinal pili 20 ytl arkadaşım.telefonu kullanmıcaksak neden aldık pekii?şarjı bitmesin aman die mi?kullanıyoruz diye sarjı bitiyorçabucak.zaten bl-4c 6300 ekran çözünürlüğüne dayanmıyord.bl-5c gayet güzel sonuçlar veriyor.

sağol arkadaşım :oke:

henky

Üye
malisef şarj aleti bataryayı sarj etmiyor.şarj aleti cihazı desteklemiyor . diye uyarı veriyor.

b_akkaya09

b_akkaya09

Üye
    Konu Sahibi
malisef şarj aleti bataryayı sarj etmiyor.şarj aleti cihazı desteklemiyor . diye uyarı veriyor.

arkaaşım aldığın pilde bir yanlışlık vardır.nokia orjinal bl-5c pil kullandığından eminsin değil mi?

henky

Üye
aldıgım batarya nokia orjinal BL-5CA

Lion Heart

Lion Heart

Üye
aldıgım batarya nokia orjinal BL-5CA
bi dk. benim kafam karıştı. pil bl-5ca mı olmalı yoksa bl-5c mi? ilk mesajda bl-5ca yazıyor ancak daha sonra bl-5c yazıyor. şunu bir netleştirir misiniz? b_akkaya09 arkadaşım ilk mesajda bl-5ca demişsin ancak daha sonra bl-5c aldım demişsin. bir daha hangi batarya kullandığını tam olarak yazar mısın?

henky

Üye
BL-5C daha kalın 6300 takamassın.

--------------- Ekleme ---------------

arkadaşlar.olay tamamdır.pilde sorun varmış gidip değiştirdimnokia orjinal bl-5c pili aldım ve kullanıyorum.şarjında da br problem yok.şarj ediliyor ve sabahtan beri şarjım telefonu kullandığım halde hala dolu.bl-5c pili nokia 6300 larda uyumludur arkadaşlar denemesi sizden :oke:
5 den fazla batarya en az3 şarj aleti denedim.sonuç olumsuz.kabahat bizim bataryalardamı sizdemi çözemedim.sayın akkaya09

henky

Üye
insanları yanlış yönlerdirmek şerefsizliktir.b_akkaya09

schumici

schumici

Üye
insanları yanlış yönlerdirmek şerefsizliktir.b_akkaya09
lütfen düzgün konuşunuz forumumuzda:nono: bu tarz konuşmaları sürdürürseniz banlanmaya kadar varan cezalar alabilirsiniz:nono: lütfen forumumuzun kurallarına uyalım güzel güzel geçinelim

henky

Üye
sahtekarlıga pirimmi verelim

schumici

schumici

Üye
sahtekarlıga pirimmi verelim
sahtekarlıkla ne alakası var. adam kendi telefonu üstünde denemiş uygulamış olmuş. buna sahtekarlık diyebilirmisin. bu tarz konuşmalar yaklaşımlar bizim forumumuzda olmaz kesinlikle. ha nolur adamın yaptığını beğenmezsin bende olmuyo dersin tamam. ama hakaret boyutuna ulaşacak şuçlamalarda bulunmak çok yanlış bi davranış. belkide olay telaffuz hatasından kaynaklanan bişey bunuda düşünmek lazım. o yüzden lütfen gerilimi arttırmayalım. maxicep.com üyesine yakışacak şekilde davranalım.

Üst Alt