6300 larda BL-4C pil sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

b_akkaya09

b_akkaya09

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar,foruma uzun amandır giremedim bilgisayarımla ilglenemediğim için.arkadaşlar,öncelikle konuştuğunuz lafları bilin.neredeyse 2 3 aydır BL-5C pili kullabıyorum telefonumda,yani bu olayı denediğimden beri bu pili kullanıyorum nedense bende hiçbir sorun olmadı.ilk başta bl-5ca denedim fakat bl5-ca 6300 larda şarj olmuyor.fakat bl-5c bakın altını çiziyorum BL-5C orjinal nokia bataryası hem şarj edilebiliyor hem de bir sorun çıkarmıyor.gösterdiğiniz saygıdan dolayı teşekkür ederim arkadaşlar.bu arada denemediğim ya da sonuç vermeyen birşeyi forumda ya paylaşmam,ya da o konuyu kapatırım arkadaşlar!!!!insanları yanlış yönlendirmem.lütfen konuşurken biraz daha saygılı olun,bende iyi sonuç vermese paylaşmazdım bu yaptığımı :pro:

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Bence Sorun Yarata Bilri.

İmmortal-ghost

Üye
kardeş bende senin yaptığın gibi kullanıyorum yaklaşık 6 aydır bu şekilde kullanıyorum ve 4 gün gidiyor şarjı ilk aralar kalın batarya 6300 da iken şarj almıyordu şarj cihazı desteklenmiyor diodu ama şimdi şarjda alıyor herhangibi bir sıkıntı yaşamadım ama dün telefonum yatağımın baş ucunda şarjda iken yere düşürmüşüm ve şarj almamış yanlarındaki mavi ışık yanıyordu uyandığımda o gün titreşimi çalışmadı ama akşamına şarja taktığımda tekrar düzeldi

Kral telefon benim gözümde...
sizden bide pc cd sini isteyecektim bana yardımcı olursanız sevinirin tşk.....

b_akkaya09

b_akkaya09

Üye
    Konu Sahibi
kardeş bende senin yaptığın gibi kullanıyorum yaklaşık 6 aydır bu şekilde kullanıyorum ve 4 gün gidiyor şarjı ilk aralar kalın batarya 6300 da iken şarj almıyordu şarj cihazı desteklenmiyor diodu ama şimdi şarjda alıyor herhangibi bir sıkıntı yaşamadım ama dün telefonum yatağımın baş ucunda şarjda iken yere düşürmüşüm ve şarj almamış yanlarındaki mavi ışık yanıyordu uyandığımda o gün titreşimi çalışmadı ama akşamına şarja taktığımda tekrar düzeldi

Kral telefon benim gözümde...
sizden bide pc cd sini isteyecektim bana yardımcı olursanız sevinirin tşk.....

kardeş pc cdsi her telcide var.hatta telicede diil forumumuzda ben görmüştüm aratırsan bulursun.nokia pc suite diye olaca kardeşim.evet şarj benim çok iyi gidiyor ve sorun yok bende de

halilus

Üye
ben 2 aydır kullanıyorum BL-5C hiç sorun yok tavsiye ederim.

b_akkaya09

b_akkaya09

Üye
    Konu Sahibi
valla 1 sene olacak heralde bl5c kullanıorum hiçbi sorun da yok :):)

jordan_2332

Üye
arkadaşlar bende denedim 5c bataryayı hatta sarj bile ediyor fakat tek problemim varki arka kapağını tam olarak kapatamadım küçük bir boşluk kaldı bu normalmi???

FEXAA

FEXAA

Üye
valla kardeşlerim bende aynı bl5-c olayını desteklıyorum yenıyım ama bnn başka bi olay keşfettım eğer bl4-c 1100 mA BATARYA bulabılırsenız ınanın bnn 5 gunu devırdım 1 gb hafıza vede o kdar arama yapmama rağmen :oke:

ruu

Üye
Bl-5c piller kalınlığı açısından 6300 a uyumlu değil doğrumu arkadaşlar?
bl-4c 1100 mAh'lık batarya daha uygun derseniz onu almayı düşünüyorum.
bl-4c bataryalar 20 Tl, bl-5c ne kadar?

bar4444

Üye
selam arkadaşlar ben 6300 ıma bi batarya aldım .telefonu şarza taktım .yaklaşık 16 saatin üzerinde şarzda kaldı ama batarya halen dolmamış.neden olabilir acaba??????

--------------- Ekleme ---------------

ltfen.acil lazım .bana yardımcı olur musunuz

ya bozuklukların olabileceğini sanmıyorum.ikisi de 3.7 volt.işte tek akılda soru işareti bırakan kısım biraz şişkinliğin olması.acaba bi sorun olur mu??sadece deneme amaçlı yapmıştım yani daha BL-5CA takmadım 6300 a.bende bu konuyu araştırıyorum.eğer bir sorun olmazsa 6300 kullanıcılarının şarj sorunu ortadan kalkmış olacak çünkü bl-5Ca pilleri daha dayanıklılar
dostum peki şarz ettiğinde şarz alıyormu?çünkü genelde bataryalarda bu sorunla karşılaşılır da?

b_akkaya09

b_akkaya09

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar 6600 larda kullandığımız pilleri aynı şekilde 6300 da da kullanabiliyoruz ve hiçbir şarj sorunu da yok

ggünay

Üye
bence tehlike yaratmazz

gedikoguzhan24@

gedikoguzhan24@

Üye
Abi benim Bl 4 bataryada patladı şarz ederken o elektrk verdiği şeyin ynında kapak gibi bişe var orası patladı :D

serkanenfo

Üye
arkadaşlar 6300 telefonum için bl-4c batarya yerine bl-5c batarya aldım.orjinalini aldım.şarj oluyor bir sorun yok. ama denildiği gibi hafif kalın.onu da youtube'da bi vidyodaki gibi zımparalayarak hallediyosunuz.şarj süresine gelince; şu an tam 1 gün oldu.çok mesajlaşan biriyim.yarım saat de telefon görüşmesi yaptım.noir themasını kullandım.sürekli tuş kilidi yapıp ardından orta tuşa basarak uyku moduna soktum telefonu.bu şekilde hala 1 kademe bile eksilmedi.tahminim en az 3 gün dayanacağı yönünde.

musti-106

Üye
Arkadaşlar bu şarj sorunu için çelik bataryalar varmış. Normal bi telefonun şarjı ne kadar dayanıyorsa bu 2 katı dayanıyormuş. Yani şarjı 1 gün giden bi telefonda bu bataryayı kullanırsan 2 gün dayanıyomuş. Fiyatı da 15 Tl. Bu çelik bataryalar hakkında bilgisi olan var mı? Telefona zarar verir mi? Ya da dedikleri gibi iyi dayanır mı? Lütfen bilgili arkadaşlar yardımcı olsun.

erbay18

Üye
arkadaşlar ben denedim, mükemmel sonuç diyebilirim. Takriben 3-4 gün süreyle tam dolu olarak kullanıyorum. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Bir sorunla karşılaşmadım sadece BL-5CA yarım milimetre kadar kalın bataryayı takarken biraz zorlanıyorsunuz. Bence denemeye değer. Bilgilerinize

biyo82

Üye
arkadaşlar benim telefonda da şarj sorunu vardı, ben BL-5C batarya kullanıyorum, şu ana kadar herhangi bir sorun yaşmadım.çok ta memnunum.

by43

Üye
Bende 6300 da bl-5c kullanıyorum. Hiç sorun çıkmadı.ayrıca elinizde bu bataryadan varsa batarya seri numarasını verdiğim adrese girerek hatalı batarya mı olduğuna bakabilirsiniz.
tavsiyem sizde bl-5c ye geçin şarj derdinden kurtulun...

bu da nasıl yapıldığı

adhyge

Üye
ben o şekilde 5c pil kullanıyorum hiç bir problem yok

Üst Alt