Öneri WP neden bu kadar özensiz bir sistem?

Sponsorlu Bağlantılar

Fenomenon

Fenomenon

Üye
biraz hararetli bir tartışma olmuş ama ben katılıyorum.
WP çok stabil bir sistem deniliyor ama bence görsel olarak çok çok geride. mesela mesajlar, ayarlar falan sanki telefon kullanıyormuş gibi değil de çalıştır komutunda kod yazıyormuşsun gibi duruyor. ayrıca çok basit eksiklikleri var.
gerçi microsoft bu eksiklikleri yavaş yavaş gideriyor ama windows mobile hem android'den hem de ios'tan çooook daha eski bir sistem. zaten microsoft bu alanda başarılı olsa pc'de olduğu gibi pazar payının %90'ı wp olurdu.
bence microsft biraz başarısız bir firma çünkü yıllarca pc'de tekel olarak kaldı. müşteriyi düşünmeyi bilmiyor. o yüzden telefon pazarında çok geriden geliyor.

dakamon

dakamon

Üye
Bu kadar kasmaya gerek yok. Türkiye'deki wp satışlarına bakmak lazım bunu ölçecek bir araştırma kurum olsa da görsek. O zaman anlarız. En basit ve gerçeğe yakın çözüm bu.

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Hihi iphondan yazmak kolay

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Bu kadar kasmaya gerek yok. Türkiye'deki wp satışlarına bakmak lazım bunu ölçecek bir araştırma kurum olsa da görsek. O zaman anlarız. En basit ve gerçeğe yakın çözüm bu.

Türkiye'de WP satışı mı var! Son iki yılda kendimden başka sadece beş kişide WP'li telefon gördüm. İkisi yeğenimdi biri teyze oğlum biri iftar davetinde tanıştığım bi çocuk sonuncusu da otobüste bi kızda gördüm. On kişiden beşinde Samsung var diğer beşinde de LG, Sony, iPhone, GM ve sonuncusu da bunların Çin çakması olanı. Çin malı telefonlarda bile WP yok. Adamlar akıllı. Niye WP koysunki!

kahraman333333

kahraman333333

Üye
Türkiye'de WP satışı mı var! Son iki yılda kendimden başka sadece beş kişide WP'li telefon gördüm. İkisi yeğenimdi biri teyze oğlum biri iftar davetinde tanıştığım bi çocuk sonuncusu da otobüste bi kızda gördüm. On kişiden beşinde Samsung var diğer beşinde de LG, Sony, iPhone, GM ve sonuncusu da bunların Çin çakması olanı. Çin malı telefonlarda bile WP yok. Adamlar akıllı. Niye WP koysunki!
git sende al o zaman

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
Osman Özer Öz

Osman Özer Öz

Üye

Türkiye'de windows phone olmasaydı, türkçe uygulamalarımdan Sözler 120.000 download yapamazdı :) Ki bu uygulamayı herkersin de indirdiğini düşünmüyorum. Eleştirilerinde haklısın ancak bu sistemin henüz 2 yıllık bir işletim sistemi olduğunu da göz önünde bulundur. Övgülerde bulunduğun Andorid işletim sisteminin geçmişi:
1.1 Astro 9 Şubat 2009
1.2 Bender 16 Mart 2009
1.5 Cupcake 30 Nisan 2009
1.6 Donut 15 Eylül 2009
2.0 Eclair 26 Ekim 2009
2.2 Froyo 20 Mayıs 2010
2.3 Gingerbread 6 Aralık 2010
3.0 Honeycomb Şubat 2011
4.0 Ice Cream Sandwich 19 Ekim 2011
4.3 Jelly Bean 9 Temmuz 2012
4.4 KitKat ® 31 Ekim 2013
5.0 Lollipop 26 Haziran 2014 (önizleme)

5 seneden fazla sürede böyle bir sistem ortaya çıkmış. Eminim ki Windows 10 ile bizde hayran kalacağımız özelliklerde bir mobil işletim sistemine sahip olacağız.

• Beğen
Tepkiler: kahraman333333, Rainesto, suyunsesi ve 2 diğerleri
dakamon

dakamon

Üye
Ben wpli telefonların piyasadaki artışını gozlemleyebiliyorum ilk aldığımda birtek bende vardı artık insanlarda da görüyorum ara ara. Ama genelde alt seviye telefonları. İnsanlar uygun fiyata hızlı bir telefon kullanmanın zevkini yaşıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto, kahraman333333 ve suyunsesi
cemil baba

cemil baba

Üye
sıkıntı işletim sisteminde olan problemler değil microsoftun bunu önemsememesi. diğer platformlardaki uygulamalarına kendi sisteminden daha fazla önem veriyor. şuraya bir göz atın anlarsınız:

• Beğen
Tepkiler: emz, hitafnalsa ve Rainesto
Rainesto

Rainesto

Üye
sıkıntı işletim sisteminde olan problemler değil microsoftun bunu önemsememesi. diğer platformlardaki uygulamalarına kendi sisteminden daha fazla önem veriyor. şuraya bir göz atın anlarsınız:

Bu konuya birebir katılıyorum

hitafnalsa

Üye
Microsoft için artık windows phoneun pek öneminin olduğunu zannetmiyorum. Cortananın da diğer işletim sistemleri için çıkması muhtemel...

Microsoft's digital assistant Cortana probably won't be exclusive to Windows Phones much longer.

Read more:

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Microsoft için artık windows phoneun pek öneminin olduğunu zannetmiyorum. Cortananın da diğer işletim sistemleri için çıkması muhtemel...

Microsoft's digital assistant Cortana probably won't be exclusive to Windows Phones much longer.

Read more:

Bunlar saf mı düz salak mı bilmiyorum valla. Apple hiç siriyi Androide getirir mi? Asla!! Google desen Wpye bir dandik youtube uygulaması bile yapmıyor Microsoft'un yaptığını ise siliyor.
Microsoft bütün wpnin özelliklerini Androide ve İose getiriyor. Ve üstüne üstlük birde daha iyi oluyor bu sistemlerde.
Wp nin özellikleri neydi??
-here maps ve bedava navigatör
--> Androide geldi

-cortana
-->Microsoft kendi eliyle teslim ediyor

-Office ve Onedrive
-->Android ve Iosde kat kat daha iyi

Microsoft kendi kendini batırıyor. Veya daha doğrusu Wpyi kendi eliyle öldürüyor.

• Beğen
Tepkiler: hitafnalsa
luckysleven

luckysleven

Üye
Ben sunu merak ediyorum, simdi aylardir bu forumda yada baska forumlarda wp icin elestiriler yapiliyor tavsiyeler veriliyor keske soyle olsa boyle olsa deniyor ve herkesin kafasinda hep ayni soru isaretleri var ve eminimki Ms bunlardan haberdar. En azindan binlerce sikayet maili aliyordur yada uservoice den takip ediyordur. Peki Ms okadar konferanslar veriyor tanitimlar yapiyor neden biride cikip bunlara bir cevap verip meraklari gidermiyor ? Mesela bugune kadar mobil verinin neden kisa yol olarak konulmadigi hakkinda bir bilgi verilmedi ? ( bu en basit ornek ) Ms gidiyor teknoloji enstitusunde konferans veriyor karsinda daha uni1 ogrencisi elinde iphone yada android akli bir karis havada sen bu insanlara neyin konferansini veriyorsun ? Orada saatlerce konussan neyin cevabini alacaksin yada kimin fikrini dinleyeceksin ?

Uzun lafin kisasi madem kullaniciya deger vermiyorsun en azindan cevap ver bir aciklama yap ki bizde ya senin arkanda duralim urunune sahip cikalim yada alternatifleri degerlendirelim..
Yani su mesaji yazdiktan sonra iphone ile gonderildi yazmasi bile cok acikli bir durum

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin, hitafnalsa, ERsin YAvuz ve 1 kişi daha
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Ben sunu merak ediyorum, simdi aylardir bu forumda yada baska forumlarda wp icin elestiriler yapiliyor tavsiyeler veriliyor keske soyle olsa boyle olsa deniyor ve herkesin kafasinda hep ayni soru isaretleri var ve eminimki Ms bunlardan haberdar. En azindan binlerce sikayet maili aliyordur yada uservoice den takip ediyordur. Peki Ms okadar konferanslar veriyor tanitimlar yapiyor neden biride cikip bunlara bir cevap verip meraklari gidermiyor ? Mesela bugune kadar mobil verinin neden kisa yol olarak konulmadigi hakkinda bir bilgi verilmedi ? ( bu en basit ornek ) Ms gidiyor teknoloji enstitusunde konferans veriyor karsinda daha uni1 ogrencisi elinde iphone yada android akli bir karis havada sen bu insanlara neyin konferansini veriyorsun ? Orada saatlerce konussan neyin cevabini alacaksin yada kimin fikrini dinleyeceksin ?

Uzun lafin kisasi madem kullaniciya deger vermiyorsun en azindan cevap ver bir aciklama yap ki bizde ya senin arkanda duralim urunune sahip cikalim yada alternatifleri degerlendirelim..
Yani su mesaji yazdiktan sonra iphone ile gonderildi yazmasi bile cok acikli bir durum

Kullanıcıya değer vermiyorsa cevapta vermez. Kullanıcıya değer vermiyorsa niye birde ona kafa yorup cevap yazsın.

luckysleven

luckysleven

Üye
Kullanıcıya değer vermiyorsa cevapta vermez. Kullanıcıya değer vermiyorsa niye birde ona kafa yorup cevap yazsın.

Hayir yani o uzun sacli degisik adam sahnede elinde wp ile sov yapacagina 15 dakikasini da bunlara cevap vererek harcasin ne olurki ya acaba oradaki katilimcilar soruyor buda cevap veriyorda bizimmi haberimiz yok : ) yani biri mutlaka sormustur siyah beyaz tema renklerini cogaltacakmisiniz diye buda essek degil ya bir cevap verir herhalde : )

wpfurkan

wpfurkan

Üye

Yani şu Microsoft tam Apple Fanboyu çıktı :)
Kullandıkları laptop Macbook kullandıkları telefonlarda 100% İphone dur ama işte içlerinde Wp kullanan varsa ona kıyak iphone dan yazıldı gösteriyorlardır ki adam üzülmesin değilmi?

luckysleven

luckysleven

Üye
Yani şu Microsoft tam Apple Fanboyu çıktı :)
Kullandıkları laptop Macbook kullandıkları telefonlarda 100% İphone dur ama işte içlerinde Wp kullanan varsa ona kıyak iphone dan yazıldı gösteriyorlardır ki adam üzülmesin değilmi?

Aynen gecen gun yazdiydim buraya bill gates eyer wp kullaniyorsa bunu biri ispatlasin bende telefonumu duvara firlatirim firlatirkende videoya cekerim

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Hayir yani o uzun sacli degisik adam sahnede elinde wp ile sov yapacagina 15 dakikasini da bunlara cevap vererek harcasin ne olurki ya acaba oradaki katilimcilar soruyor buda cevap veriyorda bizimmi haberimiz yok : ) yani biri mutlaka sormustur siyah beyaz tema renklerini cogaltacakmisiniz diye buda essek degil ya bir cevap verir herhalde : )

Bence vermiyor yoksa İnternet bunlarla dolu olurdu. Bence oraya gelen adamlara fırsat vermiyorlardır.
Hem bir açıp bakabilirsin oraya gelen adamlar elinde Macbook ve İphone olan haberciler. Bence wp umurlarında bile değildir.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Aynen gecen gun yazdiydim buraya bill gates eyer wp kullaniyorsa bunu biri ispatlasin bende telefonumu duvara firlatirim firlatirkende videoya cekerim

Bill gatesi burak Joe Belfiore bile kullanmıyordur.

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Byler isimleri nede güzel ezberlemişşiniz :-)

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Byler isimleri nede güzel ezberlemişşiniz :-)

Bill gatesi tanımayan mı var yani.
Joe Belfiore da Wp nin başındaki kişilik. Bunuda her deneyimli Wp kullanıcısı bilir :) aynı tom abimizi gibi;)

• Beğen
Tepkiler: emz

Üst Alt