Öneri WP neden bu kadar özensiz bir sistem?

Sponsorlu Bağlantılar

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Aslında Microsoftu bir arayıp konuşmak lazım dertleri neymiş Tasarım olarak hız vs kalite olarak çok güzel ama yazılımsal olarak çok yavaşlar WP geride kalıyor çok özen gösterseler inan bana çok iyi şeyler başarır WP Şöyle bir yönünden gıcık kapıyorum Rehberi Outlook ile birleştirmişler ayrı yapsalar gerçekden çok güzel olucak.

Yahu dünyanın en büyük yazılım şirketi bir dandik müzik uygulaması yapamıyorsa yazıklar olsun ya. Androidde 12 yaşındaki çocukların yaptığı müzik çalarlar bile daha iyi.

• Beğen
Tepkiler: luckysleven ve maydinmaydin

Flody

Flody

Üye
Yahu dünyanın en büyük yazılım şirketi bir dandik müzik uygulaması yapamıyorsa yazıklar olsun ya. Androidde 12 yaşındaki çocukların yaptığı müzik çalarlar bile daha iyi.

bilmiyorum. 1320 den sonra 1520 var 1320 bile eskidi diyorlar diye duydum Microsoftun hızlı olması lazım insanların neler istediğine kulak vermesi lazım diğer bir şekilde Lumia batar. Örnek olarak Samsung Galaxylerin 2 şekilde güncellemesi mevcut telefonun içinde yazılımsal olarak birde genel güncelleme olarak mevcut WP De öyle bir şey yok ilk telefonum 520 di 8.1 preweiden sonra cyan geldi ama cyana geçene kadar bir güncelleme görmedim birde andorite baktım güncelliyor kendini.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Güncelleme veriyorlar orda halklarını yememek lazım. En ucuz 520 bile daha wp10 alacakmış.
Yoksa Microsoft bütün Sistemin içine etti. Müzik, Video ve Internet Android ve Ios in çok çok gerisinde ve bu her güncelleme ile düzeleceğine daha berbatlaşıyor:(

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
Flody

Flody

Üye
Güncelleme veriyorlar orda halklarını yememek lazım. En ucuz 520 bile daha wp10 alacakmış.
Yoksa Microsoft bütün Sistemin içine etti. Müzik, Video ve Internet Android ve Ios in çok çok gerisinde ve bu her güncelleme ile düzeleceğine daha berbatlaşıyor:(

Biraz insanların neler istediklerine kulak verseler çok iyi olucak hep geri bildirim yapıyorumda nereye kadar :) Ama yeni bir işletim sistemi birazda hak vermek lazım WP 10 Beklicem bakalım neler degişicek

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Biraz insanların neler istediklerine kulak verseler çok iyi olucak hep geri bildirim yapıyorumda nereye kadar :) Ama yeni bir işletim sistemi birazda hak vermek lazım WP 10 Beklicem bakalım neler degişicek

Aslında hiçde yeni değil. Wp7 2010da çıkmış. Yani 5 sene olacak ya 5!!! Sene. Hep Wp8 ile hesaplanıyor ama bu yanlış.

Flody

Flody

Üye
Aslında hiçde yeni değil. Wp7 2010da çıkmış. Yani 5 sene olacak ya 5!!! Sene. Hep Wp8 ile hesaplanıyor ama bu yanlış.

WP 10 Diyorlar ısrar ediyorlar birde onu bekliyecegim bakalım :) inşallah bu işletim sistemi boşa gitmezde iyi kullanırlar :) telefonla görüşürken tam aramaya bastığın zaman ekrandan görüntü gidiyorda birde onu düzeltselerdi çok eksiği var çooooooooooooook ama Lumia 1320 çok güzel duruyor elimde tipi felanda :D işte.

ızcıkda buna bak hele :) neler diyolar

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
WP'nin gelişmesiyle ilgili en büyük umudum Windows 8'in piyasada tutulmasıydı. Metro arayüz bilgisayarlarda tutulursa bu telefona da yansır ve WP de yaygınlaşır umudu taşıyordum. Ama beklenen olmadı. Windows yeni 10 sürümünde büyük oranda metro arayüzünden vazgeçiyor. Başlat menüsünü yeniden getiriyor ve klasik Windows görünümüne geri dönüyor. Böylece bizim WP ile bilgisayarlarda kullanılan Windows arasında pek benzerlik de kalmayacak. WP'nin geniş kitleler tarafından tanınması ve kullanılması da böylece zorlaşacak. Zaten kullanıcı deneyimlerine de kulak vermiyorlar. Kulak verselerdi bildirim çubuğuna mobil veri aç/kapa kısayolunu çoktan eklerlerdi.

Flody

Flody

Üye
WP'nin gelişmesiyle ilgili en büyük umudum Windows 8'in piyasada tutulmasıydı. Metro arayüz bilgisayarlarda tutulursa bu telefona da yansır ve WP de yaygınlaşır umudu taşıyordum. Ama beklenen olmadı. Windows yeni 10 sürümünde büyük oranda metro arayüzünden vazgeçiyor. Başlat menüsünü yeniden getiriyor ve klasik Windows görünümüne geri dönüyor. Böylece bizim WP ile bilgisayarlarda kullanılan Windows arasında pek benzerlik de kalmayacak. WP'nin geniş kitleler tarafından tanınması ve kullanılması da böylece zorlaşacak. Zaten kullanıcı deneyimlerine de kulak vermiyorlar. Kulak verselerdi bildirim çubuğuna mobil veri aç/kapa kısayolunu çoktan eklerlerdi.

O zaman WP Bitmiş anlamını taşıyor bu yazı ? Aero özellikdende vazgeçerlerseki metrodan vazgeçiyorlar bir anlam kalmıyor kaba taslak görüntüsü yok dimi daha internette ? :/

hitafnalsa

Üye
2 yıl önce wp8 piyasaya çıktı. Ne diyorduk? Bir kaç yılda herşey çok değişecek. Şimdi ne diyoruz? Herşey çok değişecek. 2 yıl sonra daha ne diyeceğiz? Herşey çok değişecek...
Kendi kendimizi kandırıyoruz sadece. Yarım yamalak bir bildirim sistemi ile klasörleme geldi. Ha birde Microsoftun icat etmesi 2 yıl süren ekran yön kilidi var.

• Beğen
Tepkiler: wpfurkan ve maydinmaydin
Flody

Flody

Üye
2 yıl önce wp8 piyasaya çıktı. Ne diyorduk? Bir kaç yılda herşey çok değişecek. Şimdi ne diyoruz? Herşey çok değişecek. 2 yıl sonra daha ne diyeceğiz? Herşey çok değişecek...
Kendi kendimizi kandırıyoruz sadece. Yarım yamalak bir bildirim sistemi ile klasörleme geldi. Ha birde Microsoftun icat etmesi 2 yıl süren ekran yön kilidi var.

aynen o üstten aşağı inen :) Anroide benzetmişler ama çok boşluk var orada doldurulması lazım Galaxylerdeki gibi değil yani

wpfurkan

wpfurkan

Üye
WP 10 Diyorlar ısrar ediyorlar birde onu bekliyecegim bakalım :) inşallah bu işletim sistemi boşa gitmezde iyi kullanırlar :) telefonla görüşürken tam aramaya bastığın zaman ekrandan görüntü gidiyorda birde onu düzeltselerdi çok eksiği var çooooooooooooook ama Lumia 1320 çok güzel duruyor elimde tipi felanda :D işte.

Wp10 deyip ısrar eden Microsoft değil kullanıcılar. Microsoft Wp10 hakkında hiç bilgi veya başka bir şey vermiyor. Ceo larının dediğini zaten unutmayacağım. Wpnin pazar payı hakkında ne düşünüyorsunuz diye sordular bizim için pazar payı önemli değil Microsoft servisleri önemli dedi.
Bu servisler ney? Office, Onenote, Onedrive falan filan ve bunlar önemliymiş. İyi tamam o zaman wpye güzel uygulamalar sun, sun ki insanlar Wp alması için bir sebebi olsun. Yok Microsoft ne yapıyor gidiyor Office başta her servislerini android ve Ios için bedava yapıyor. Buda yetmezmiş gibi birde bu uygulamalar Android ve İos için daha iyi ve daha sık güncelleniyor. Bu ab açık Microsoft'un eğimlerini göstermiyor mu?

• Beğen
Tepkiler: hitafnalsa
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
O zaman WP Bitmiş anlamını taşıyor bu yazı ? Aero özellikdende vazgeçerlerseki metrodan vazgeçiyorlar bir anlam kalmıyor kaba taslak görüntüsü yok dimi daha internette ? :/

Windows 10'un tanıtımını geçenlerde yaptılar. Nette aratırsan görüntülerine ulaşabilirsin.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Tam benim demek istediğim hep kendimizi kandırıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: hitafnalsa
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Wp10 deyip ısrar eden Microsoft değil kullanıcılar. Microsoft Wp10 hakkında hiç bilgi veya başka bir şey vermiyor. Ceo larının dediğini zaten unutmayacağım. Wpnin pazar payı hakkında ne düşünüyorsunuz diye sordular bizim için pazar payı önemli değil Microsoft servisleri önemli dedi.
Bu servisler ney? Office, Onenote, Onedrive falan filan ve bunlar önemliymiş. İyi tamam o zaman wpye güzel uygulamalar sun, sun ki insanlar Wp alması için bir sebebi olsun. Yok Microsoft ne yapıyor gidiyor Office başta her servislerini android ve Ios için bedava yapıyor. Buda yetmezmiş gibi birde bu uygulamalar Android ve İos için daha iyi ve daha sık güncelleniyor. Bu ab açık Microsoft'un eğimlerini göstermiyor mu?

Symbian için geliştirdikleri Office Suite bizdeki Office'den çok daha iyi ve kapsamlıydı. Mesele sadece Office tapmaksa Kingsoft alasını yapıyor.

Flody

Flody

Üye
Şimdi Baktım WP 10'a Windows 10 nun aynısını yapıcaklar geçen PC için W10 Preview sürümünü indirmiştim onun aynısı olucak :/ Suanki tasarım bence çok daha iyi ama kendi bildiklerini yapıyorlar hiç bizi düşünmüyorlar.

cemil baba

cemil baba

Üye
şu 'beğenmiyorsan alma' tayfası bir bitmedi. siz nesiniz arkadaş ya. adam para verip almış elbette iyi ve kötü yönlerini söyleyecek. ben androidi beğenmezdim çöp diye wp gerçekten çöp. yok değil diyen biri varsa diğer klasörünün nasıl temizlendiğini söylesin ben de fikrimi değiştireyim.

her zaman söyledim; microsoft iOS ve android dışında işletim sistemi olmaz görüşünü destekleyecek şekilde çalışıyor. çok mu zor arkadaş yukarıdan açılır menüye mobil veriyi açıp/kapama kısayolunu koymak.

uservoice diye site açmışlar ama orada yazılan ve yüksek oylanan özellikler/istekler hâlâ gelmedi.

ben symbian dan telefona istediğim gibi müdahale edebilmeye alıştım. bunda bir sorun olunca sıfırlamaktan başka bir şey yapamıyoruz. telefonu uyandırmak isterken bile 'sürdürülüyor...' yazısı çıkıyor.

bıktım artık ilk fırsatta bataryası iyi olan bir android alacam. geçen arkadaşımın s3 mini sine cyanogen mod yükledim on numara oldu telefon.

android i tercih etmememde ki neden google ın açık açık yaptığı gizlilik ihlalleriydi. ama artık herkes biliyor ki gizlilik diye bir şey yok/kalmadı.

bir klişeyle sonlandırayım
WINDOWS PHONE PİŞMANLIKTIR.

SAYGILAR.

Son düzenleme:
beats

beats

Üye
"If Microsoft can't even make good apps for Windows, there's not a lot of hope left for third-party app developers to build for Microsoft's mobile platform." cümlesiyle Tom Warren noktalamış sanırım ben de yakında, yazısını okuyabilirsiniz.

Yazıda kısaca Microsoft'un uygulamalarda Android ve iOS platformlarına odaklanmasından dolayı Windows Phone kullanıcılarının platformdan soğumasından, uygulamaların sürekli geç gelmesinden, Microsoft'un yazılımını parlatacak kendi uygulamalarındaki şansını kullanarak uygulamalarını diğer platformlardan daha iyi yapması gerekirken yine diğer platformlardaki uygulamaların Windows Phone'dan daha iyi oluşundan bahsetmiş ve bu defa tercüman olmuş sağolsun... Ayrıca OneNote ve Skype ile de örneklendirmiş.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto, suyunsesi, wpfurkan ve 2 diğerleri
jasonwie

jasonwie

Üye
Arkadaşım, eleştirmekte haklısın fakat sana şunu söyleyeyim, hiçbir sistem şu an düzgün çalışmıyor. Benim 520 garantide olduğu için Android kullanmak zorunda kalıyorum. Telefon Alcatel One Touch SRS. Önceden bende senin gibi düşünüyordum ama son bir aydır Windows Phone'u ışıkla arıyorum. Telefonumun garantisinde sorun çıkınca 1 ay gecikti ve telefonum hala gelmedi. Değerini bil o telefonun.

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Diğer klasoru bende 0 nedense

mrtaksy

Üye
Açıkçası bazı eleştiriler kullanıcı tercihleri ile bağlantılı. Her işletim sisteminde eleştirilecek 10 madde bulabilirsiniz. WP nu özel yapan durum ana işlev olan telefon özelliklerinde sağladığı stabilite ve uygulama konusunda kattığı yenilikçi görsellik. Evet uygulamalar bazen geç açılıyor evet live tile düzensiz çalışabiliyor ama hiç biri diğer sistemlerden farklı değil. Kullananlar bilir iphone 4 ve ios 7 ne kadar kasıyor biliniyor mu yada android te klavye çöktü diye reset atıldığını duyduk mu ? Bence yapılması gereken doğru geri bildirim vererek potansiyeli yüksek olan bu sisteme katkıda bulunmak benim fikrim böyle ...

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

Üst Alt