Öneri WP neden bu kadar özensiz bir sistem?

Sponsorlu Bağlantılar

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Wp 10 az da olsa rahat eder biraz daha sabır tabiki ms gencligi krize sokmaz ise

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Bazı arkadaşlar WP'yi yeni kullandığımı sanmış ona göre yorum yapmışlar. Yeni kullanmıyorum. Lumia 820 ve 920 zaten birlikte satışa sunulmuştu ve satışa çıktığı ilk birkaç hafta içinde alıp kullanmaya başladım. Kimse elimdeki telefona eski telefon, kaldırmıyor o yüzden yavaş diyemez. Çünkü 1.5 Ghz işlemci ve 1 GB ram olan bir telefondan bahsediyoruz. Kaldı ki bu telefon WP8.0 ile geldi ve yakın zamanda 8.1 yayınlandı. İkisi arasında donanımı çok zorlayacak bir fark da göremiyorum.

Git Android yada iPhone al diyenleri kime havale edeyim bilmiyorum. Ben burda kullandığım sistemin eksiklerini ve bu eksiklikler karşısında Microsoft'un ciddiyetsizliğini dile getirmeye çalışırken bu tepkilere anlam veremiyorum.

Karo geçişleriyle telefonun yavaşlığının gizlendiği görüşüne karşı çıkanlar olmuş. Oyunlar da ve web sitelerde "preloader" diye bir olay vardır. Bir şeyin yüklenmesi uzun sürecekse ekranda ya dolan bir çubuk, ya dönen bir daire, ya oynayan bir animasyon vb. şeyler olur. Bunlar hem yüklemenin durumunu gösterir hem de bekleyen insanın o anda boş bir akrana bakılıp sıkılmasının önüne geçer. Yükleme tamamlandığında preloader ortadan kalkar ve asıl ekrana geçilir. WP de karo geçişlerini bu amaçla kullanmış. Eğer böyle olmasaydı bunu kullanıcının insiyatifine bırakırdı. Animasyonu kapat/aç seçeneği koyarlardı.

Ve ben şundan eminim. Yukarda "beğenmiyorsan git Android'e geç" filan diyenler WP'yi ilk terkedenler olacaklar :)

• Beğen
Tepkiler: hitafnalsa ve Esendağlı
kahraman333333

kahraman333333

Üye
Bazı arkadaşlar WP'yi yeni kullandığımı sanmış ona göre yorum yapmışlar. Yeni kullanmıyorum. Lumia 820 ve 920 zaten birlikte satışa sunulmuştu ve satışa çıktığı ilk birkaç hafta içinde alıp kullanmaya başladım. Kimse elimdeki telefona eski telefon, kaldırmıyor o yüzden yavaş diyemez. Çünkü 1.5 Ghz işlemci ve 1 GB ram olan bir telefondan bahsediyoruz. Kaldı ki bu telefon WP8.0 ile geldi ve yakın zamanda 8.1 yayınlandı. İkisi arasında donanımı çok zorlayacak bir fark da göremiyorum.

Git Android yada iPhone al diyenleri kime havale edeyim bilmiyorum. Ben burda kullandığım sistemin eksiklerini ve bu eksiklikler karşısında Microsoft'un ciddiyetsizliğini dile getirmeye çalışırken bu tepkilere anlam veremiyorum.

Karo geçişleriyle telefonun yavaşlığının gizlendiği görüşüne karşı çıkanlar olmuş. Oyunlar da ve web sitelerde "preloader" diye bir olay vardır. Bir şeyin yüklenmesi uzun sürecekse ekranda ya dolan bir çubuk, ya dönen bir daire, ya oynayan bir animasyon vb. şeyler olur. Bunlar hem yüklemenin durumunu gösterir hem de bekleyen insanın o anda boş bir akrana bakılıp sıkılmasının önüne geçer. Yükleme tamamlandığında preloader ortadan kalkar ve asıl ekrana geçilir. WP de karo geçişlerini bu amaçla kullanmış. Eğer böyle olmasaydı bunu kullanıcının insiyatifine bırakırdı. Animasyonu kapat/aç seçeneği koyarlardı.

Ve ben şundan eminim. Yukarda "beğenmiyorsan git Android'e geç" filan diyenler WP'yi ilk terkedenler olacaklar :)
inş caım yha

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Şimdi wp kendini çelişkiye sokmuş tema konusunda haketen fakat oyunlarda menu tusunun işlevselliği tekrar uyg. Dondunmu açma hızı stabiliteyi gösterir fakat her platformun bi teması var diğerleri gnelde ovaldan buyuterek açar wp ise karoları seçmiş hoş fakat yawas haketen

windman1981

windman1981

Üye
Satın kurtulun arkadaşlar. Ben 2 sene lumia 820 kullandıktan sonra sattım ve s4 alarak android e geçtim. Nasıl katlanmışım bu kadar wp ye anlamamışım. 6 ay oldu çok memnunum. Tavsiyemdir satın.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Satın kurtulun arkadaşlar. Ben 2 sene lumia 820 kullandıktan sonra sattım ve s4 alarak android e geçtim. Nasıl katlanmışım bu kadar wp ye anlamamışım. 6 ay oldu çok memnunum. Tavsiyemdir satın.

Wpyi sevmeme rağmen Microsoft herşeyi berbat duruma getiriyor. Bu gidişle Android gözüküyor bizede:( Wpyi Cami havlusunda bulmuş Microsoft ama itiraf etmek istemiyor.
Şimdiye kadar hiç sorun yaşamadan kullandım wpyi ama artık bu Microsoftun tavırları sinir bozucu hale geldi. Microsoft istemiyorsa paramızı bizde gider en büyük rakiplerine geçeriz. Ne yapalım:(

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
La bari androide geçmeyin beyler topluca iphone geçek indirimde yaparlar topluca alırsak

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve wpfurkan
hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
;-);-);-) yapar yapar

OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
arkadaşlar bende gmd 16gb var lumia 820 ye geçeyimmi tavsiye edermisiniz

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Kardeşim babamda gmd vardı değisel dedim değiştik ve mutlu mesut yaşıyordum facenin tadı balancuklu mesenger apklı oyunlarla sefasını suruyordum taki babam 1hafta sonra kemerle yanıma gelip al şu telefonu gmdyi ver diyene kadar dı güzel günlerdi ama

Edit. Bnmki 920 bide

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
değişmemi diyorsun ? :D

• Beğen
Tepkiler: hajkhanx33
emz

emz

Üye

Sistemi biliyorsan ve seviyorsan geç. Ama her gün sövüp laf edeceksen geçme. Mümkünse biraz kurcala. Sonra düşün. Ben memnunum ama sen sevmezsen suçlu ben değilim. Ben seviyorum. Tam anlamıyla kişisel bir olay. Karışık yani. Yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal olayı yani.

luckysleven

luckysleven

Üye
Bende yavas yavas note serisine dogru kayiyorum : ) Tikandigi yerde basarim romu olur biter. Bu sistemi bu kadar savunmak pek anlamli gelmiyor artik. Herseyimiz beta oldu neredeyse. Uygulamalar ya replika ya beta. Bugun 2000 liraya wp alsan hakkini alamazsin falan filan.. Su 10 mudur 9 mudur artik ne gelecekse onu da bir goreyim zaten ayni tas ayni hamam olur sonra ufaktan ziplarim note serisine der hayirli geceler dilerim : )

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Bende aynı düşünüyorum. Önce Microsoft ürünlerinin arkasında dursun kendileri de kullansın sonra bakarız. Niye ismini Windows Phone 8 koydularsa koy şunun ismini Windows Phone Üvey evlat 8(Beta) herkes bilsin neyin ne olduğunu.

Flody

Flody

Üye
Şöyle bir şey söylemek istiyorum WP Andorid gibi daha net yerine oturmadı dolayısıyla sorunları olması çok normal Microsoft bunun farkında zaten Black sürümden hemen Cyana sistemsel atladılar şimdide WP 10 sürümü geliyor Bence yavaş yapmaları daha iyi niye dersen insanlar şuan WP yi kullanıyor bir çeşit preview olarak algıla neler eksik neler fazla nelerin gelmesi lazım Microsoft suan bunları görüyor bu yüzden yavaş geliyor microsoftta ama doğru program yazılımsal olarak daha çok geri ama 2-3 seneye kadar WP Çok iyi olucagına inanıyorum HIZ olarak gerçekden çok dehşet verici bataryayıda bitirmiyor NOKIA zaten lion sistemli batarya kulaklıgıda güzel bir WP Yi düzeltseler çok güzel olucak oda inşallah zamanla :) bu arada samsung 5.0 lollipop haftaya gönderiliyor telefona LGyede dahil ilk motorolaya galiba öyle görmüştüm.

WP nin Geçiş hızları Internetin akışkanlığı gerçekden muhteşem Birazda olsa senin telefonuna bağlı bu 520 veya 820 gibi telefonlarda cok sorun olur 1020 ve üstü dene o akışkanlığı gerçekden görürsün birazda microsofte hak ver biz anamızın karnından doğar doğmaz yürüyebilirmiyiz ? Tabiki yürüyemeyiz çünkü yeni dogduk yavaş yavaş WP De öyle

Son düzenleme:
wpfurkan

wpfurkan

Üye

Boşver alma. Gpu yu sorup duruyorsun yani oyun oynayan birisisin. Dur Gmd'de ve keyfine bak. Daha iyi bir donanım falan istiyorsan git bir Zenfone bak yada nakit durumuna göre çek altına bir Nexus 5 yada G2 kafan rahat gez.
Android 5 çıkıyor Ios8 çıkmış biz daha 1 sene sonraki güncellemeyi bekliyoruz yada Beta Beta geziyoruz. Güncelleme istiyorsan ucuza bir Nexus 4 al. Hem oyun falan sorun olmaz hem Cyanogenmodla daha çooook güncelleme alırsın.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Şöyle bir şey söylemek istiyorum WP Andorid gibi daha net yerine oturmadı dolayısıyla sorunları olması çok normal Microsoft bunun farkında zaten Black sürümden hemen Cyana sistemsel atladılar şimdide WP 10 sürümü geliyor Bence yavaş yapmaları daha iyi niye dersen insanlar şuan WP yi kullanıyor bir çeşit preview olarak algıla neler eksik neler fazla nelerin gelmesi lazım Microsoft suan bunları görüyor bu yüzden yavaş geliyor microsoftta ama doğru program yazılımsal olarak daha çok geri ama 2-3 seneye kadar WP Çok iyi olucagına inanıyorum HIZ olarak gerçekden çok dehşet verici bataryayıda bitirmiyor NOKIA zaten lion sistemli batarya kulaklıgıda güzel bir WP Yi düzeltseler çok güzel olucak oda inşallah zamanla :) bu arada samsung 5.0 lollipop haftaya gönderiliyor telefona LGyede dahil ilk motorolaya galiba öyle görmüştüm.
Ben artık Microsofta güvenmiyorum. Yavaş olmalarının nedeni Wp umurlarında olmaması. Wp7.0 Beta gibi dediler 7.5 nen herşey düzelecek dediler olmadı yetmedi sonra 8.0 gelecek bütün dertler bitecek dendi yine olmadı. 7.5le bekleyenler kazık bir 7.8 aldı bırakıldı. 8.0 çok eksikli dendi 8.1 ile herşey düzelecek dendi yine yarım yamalak oldu. Şimdide 10 çıkacakmış. Çıkana kadar Ios 9 ve Android 5.1 veya 5.2 çıkar.
Wpyi ciddi almıyorlar oyalayıp geçiş dirip duruyorlar herşeyi.

Flody

Flody

Üye
Ben artık Microsofta güvenmiyorum. Yavaş olmalarının nedeni Wp umurlarında olmaması. Wp7.0 Beta gibi dediler 7.5 nen herşey düzelecek dediler olmadı yetmedi sonra 8.0 gelecek bütün dertler bitecek dendi yine olmadı. 7.5le bekleyenler kazık bir 7.8 aldı bırakıldı. 8.0 çok eksikli dendi 8.1 ile herşey düzelecek dendi yine yarım yamalak oldu. Şimdide 10 çıkacakmış. Çıkana kadar Ios 9 ve Android 5.1 veya 5.2 çıkar.
Wpyi ciddi almıyorlar oyalayıp geçiş dirip duruyorlar herşeyi.

Aslında Microsoftu bir arayıp konuşmak lazım dertleri neymiş Tasarım olarak hız vs kalite olarak çok güzel ama yazılımsal olarak çok yavaşlar WP geride kalıyor çok özen gösterseler inan bana çok iyi şeyler başarır WP Şöyle bir yönünden gıcık kapıyorum Rehberi Outlook ile birleştirmişler ayrı yapsalar gerçekden çok güzel olucak.

Üst Alt