İpucu Windows Phone - Bilgileri Ve Sorunları Burada Paylaşalım

Sponsorlu Bağlantılar

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bir ara bende de buna benzer bir durum olmuştu, en iyi çözüm ise Onedrive uygulamasını silip, telefonu soft resetten sonra marketten tekrar yüklemek ...
iyi de kaldırılamıyor ki, sen nasıl kaldırdın acaba?

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Üç ay kadar 920 de sim kart yok diyor özellikle nette gezerken sonra hücre verisi 4G den 3G ye düşüyor sim aynı eskiden yapmıyordu şimdi böyle oluyor kapatıp açınca düzeliyor bilgisi fikri olan varsa

ddnet

Üye
Ben bu sorunu şöyle çözmüştüm, haritaları aç, ayarlara gir, orada birim metrik sistem (km) seçilidir, bunu ABD yap, bir navigasyon başlat, konuşmaya başlayacak, sonra bu ayarı tekrar eski haline getir ...

Lumia 1520 ile mTalk'tan gönderildi

Ben bunu bi.deneyim :)

Lumia 640xl

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Yapı: 14965
Neden kaynaklandı bilmiyorum.
Mesajlara her giriş yaptığımda 5-10 saniye bekliyor ve mesajlar uygulama ekranından atma oluyor.
Bazı aklıma gelen yöntemlerle denemeler yaptım(dil, bölge değişikliği vs.) ancak hiç bir yararı olmadı.
Böyle bir şeyle karşılaşan var mı?
Yoksa haftaya gelecek yeni güncellemeyi mi beklemek lazım ?

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Arkadaşlar, benim kırık l920 ile sağlam AT&T L920 nin ana kartlarını yer değiştirttim. Cihaz w10m olmuş oldu fakat, önceden olmayan ama şimdi oluşan şu kamera sorunları baş gösterdi. Bu sorunların bir çözümü var mıydı?
- Normalde kamera çalışıyor. Fakat ön kameraya geçince siyah ekranda kalıyor. Çalışmıyor. Kamera başlatılamıyor, telefonu yeniden başlatmanız gerekli. Hata kodu ...
- Aynı hatayı whatsapp kamerasına girmek istediğimde de yapıyor.
Bu hataların ardından telefonu yeniden başlatmadan kamerayı hiç bir şekilde kullanamıyorum.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Arkadaşlar, benim kırık l920 ile sağlam AT&T L920 nin ana kartlarını yer değiştirttim. Cihaz w10m olmuş oldu fakat, önceden olmayan ama şimdi oluşan şu kamera sorunları baş gösterdi. Bu sorunların bir çözümü var mıydı?
- Normalde kamera çalışıyor. Fakat ön kameraya geçince siyah ekranda kalıyor. Çalışmıyor. Kamera başlatılamıyor, telefonu yeniden başlatmanız gerekli. Hata kodu ...
- Aynı hatayı whatsapp kamerasına girmek istediğimde de yapıyor.
Bu hataların ardından telefonu yeniden başlatmadan kamerayı hiç bir şekilde kullanamıyorum.
Böylesi durumlarda Kamera uygulamasıa uninstall edilme imkanı tanınmalıydı, ancak sistem uygulaması muamelesi gördüğünden buna fırsat bırakmıyor.
Sizin için önemli bir kayıp gibi bir durum oluşmaz ise ya sıfırlayın...
Ya da en iyi kamera uygulamalarından birin yükleyin, ardından da default kamera yapın.. böyle bir kaç çekim yapın.. sonra da windows kamera uygulamasını açın bakalım düzelme var mı?

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
suyunsesi

suyunsesi

Üye
ibi bir durum olu
Böylesi durumlarda Kamera uygulamasıa uninstall edilme imkanı tanınmalıydı, ancak sistem uygulaması muamelesi gördüğünden buna fırsat bırakmıyor.
Sizin için önemli bir kayıp gibi bir durum oluşmaz ise ya sıfırlayın...
Ya da en iyi kamera uygulamalarından birin yükleyin, ardından da default kamera yapın.. böyle bir kaç çekim yapın.. sonra da windows kamera uygulamasını açın bakalım düzelme var mı?
Zaten dün akşam sorunlar var diye sıfırlamıştım. O sorunlar sıfırlama ile düzelmedi. Ayrıca az önce kamera güncellemesi buldu ve yaptı yine düzelmedi. Acaba AT&T cihazların kamera donanımlarında w10m uyumsuzluğu mu var? Benim global beyaz l920 Türkiye cihazımda hiç sıkıntım olmuyordu. :( Farklı bir kamera uygulaması yükleyip deneyeceğim ama, whatsapp ve 6tag farklı bir uygulama sayılır ve onlar da kameraya bağlanmıyor???
Şimdi wm8.1 e geri dönsem w10'a çıkamayacağım. :S Acaba redstone mu denesem???

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Zaten dün akşam sorunlar var diye sıfırlamıştım. O sorunlar sıfırlama ile düzelmedi. Ayrıca az önce kamera güncellemesi buldu ve yaptı yine düzelmedi. Acaba AT&T cihazların kamera donanımlarında w10m uyumsuzluğu mu var? Benim global beyaz l920 Türkiye cihazımda hiç sıkıntım olmuyordu. :( Farklı bir kamera uygulaması yükleyip deneyeceğim ama, whatsapp ve 6tag farklı bir uygulama sayılır ve onlar da kameraya bağlanmıyor???
Şimdi wm8.1 e geri dönsem w10'a çıkamayacağım. :S Acaba redstone mu denesem???
Redstone'yi öneririm. ANcak telefonun Win 10 Mobile ile uyumlu olup-olmaması durumu düşündürüyor.
Acaba donanımla ilgili bir sorun mu ona da bakmak lazım.
EN iyisi güzel bir kamera uygulaması indirip deneme yapmak. Bu durumda yazılımdan kaynaklanıp-kaynaklanmadığını da öğrenmiş olursunuz.
Size önerim, binayı yıkmadan önce tüm akla gelebilecekleri denemek.
her şeyi denedikten sonra Redstone yapısına göz kırpabilirsin..

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Redstone'yi öneririm. ANcak telefonun Win 10 Mobile ile uyumlu olup-olmaması durumu düşündürüyor.
Acaba donanımla ilgili bir sorun mu ona da bakmak lazım.
EN iyisi güzel bir kamera uygulaması indirip deneme yapmak. Bu durumda yazılımdan kaynaklanıp-kaynaklanmadığını da öğrenmiş olursunuz.
Size önerim, binayı yıkmadan önce tüm akla gelebilecekleri denemek.
her şeyi denedikten sonra Redstone yapısına göz kırpabilirsin..
Diğer kamera uygulamalarını denedim. Hepsinde aynı sorun çıktı. Bende eve gelince redstone denemesi için şu çetrefilli yollara başladım.
Cihazı geliştirici moduna aldım application deployment aracını kurup gerekli xap dosyalarını tele atmak istedim. Sadece root tool u atabildim. ondan ilk sayfadaki ve ilk videolardaki ayarları denedim. teli yeniden başlatıp güncelleme kontrolü yaptım. Bulamadı. Windows insider'ı yeniden kurup fast seçeyim dedim. Daha önce çalışan insiderı şimdi çalıştıramadım. Daha doğrusu çalışıyor ama insider hesabımı doğru girdiğim halde bir sunucu hatası veriyor. O açılsa belki de güncelleme yakalayabilir telefon.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar, bir konuda yardıma yada fikrinize ihtiyacım var.
Elimde bir adet boyutu yaklaşık olarak 2.5 gb olan bir video var ve ben bu videodan bazı görüntüleri fotoğraf olarak almak istiyorum, mümkünse bunu telefonda yapmayı yeğlerim ama laptopumda w10 yüklü onda da olabilir, bu işi hangi programla en basit şekilde yapabilirim acaba?

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar, bir konuda yardıma yada fikrinize ihtiyacım var.
Elimde bir adet boyutu yaklaşık olarak 2.5 gb olan bir video var ve ben bu videodan bazı görüntüleri fotoğraf olarak almak istiyorum, mümkünse bunu telefonda yapmayı yeğlerim ama laptopumda w10 yüklü onda da olabilir, bu işi hangi programla en basit şekilde yapabilirim acaba?
motion capture diye bir uygulama var markette ama işinize yarar mı yaramaz mı bilemiyorum.

ddnet

Üye

Mixilab'ın ürettiği video to photo kullanabilirsiniz.. 2 programı daha var video ve resimlerle ilgili onlarıda yükleyim işinize yarar :)

Lumia 640xl kararlı sürüm'den MTALK aracılığı ile gönderildi...

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Mixilab'ın ürettiği video to photo kullanabilirsiniz.. 2 programı daha var video ve resimlerle ilgili onlarıda yükleyim işinize yarar :)

Lumia 640xl kararlı sürüm'den MTALK aracılığı ile gönderildi...
Teşekkür ederim arkadaşım, pc den movi maker ile hallettim.

1520 ile mTalk'tan gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ddnet
Krnl386

Krnl386

Üye
Arkadaşlar Merhaba ;
8 GB Class 4 hafıza kartı kullanıyorum. Telefonumda son zamanlarda donmalar oluyor. En son yaşadığım durum ; Dosya gezgininde SD KART içerisinde gezinirken telefon dondu ve titreşim sürekli açık kaldı. zar zor kapatabildim. Telefon açıldıktan sonra SD Kart' ta hatalar var, tarama yapılsın mı diye uyarı da çıktı. Onay verdikten sonra bayağı uzun sürdü. SD Kart biraz eski, değiştirmenin vakti gelmiş sanırım. Önerebileceğiniz bir marka var mıdır ..?

erhanercan

erhanercan

Üye
Arkadaşlar Merhaba ;
8 GB Class 4 hafıza kartı kullanıyorum. Telefonumda son zamanlarda donmalar oluyor. En son yaşadığım durum ; Dosya gezgininde SD KART içerisinde gezinirken telefon dondu ve titreşim sürekli açık kaldı. zar zor kapatabildim. Telefon açıldıktan sonra SD Kart' ta hatalar var, tarama yapılsın mı diye uyarı da çıktı. Onay verdikten sonra bayağı uzun sürdü. SD Kart biraz eski, değiştirmenin vakti gelmiş sanırım. Önerebileceğiniz bir marka var mıdır ..?

abi ne yaptın hele class 4 takılır mı hic

n11 samsungun 32gb pro pluslarından al 90/90 okuma yazma oranı evolarda var ama bunu onerırım farkını gordum bizzat radyasyondur nemdir ısıdır dayanıklı kart ve uygun fiyata var n11 de

Krnl386

Krnl386

Üye
abi ne yaptın hele class 4 takılır mı hic

n11 samsungun 32gb pro pluslarından al 90/90 okuma yazma oranı evolarda var ama bunu onerırım farkını gordum bizzat radyasyondur nemdir ısıdır dayanıklı kart ve uygun fiyata var n11 de
Vallahi kardeşim biraz çağ dışı kaldık. Hemen eve geçince tavsiyene bir bakacağım.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
cepte ki videoları convert edip boyutunu duşurebileceğim bir uygulama var mı?

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Tüm uygulamaları dahili hafıza üzerinde çalıştırmanız performans için daha iyi.
Ayrıca, haritalar veritabanını, fotoğrafları, dökümanları da SD Kart üzerinde(Harici hafıza) kullanmanızı öneririm.
Sadece bir hatırlatma...:))

• Beğen
Tepkiler: ddnet

Üst Alt