telefonunuz hangi ülkenin malı,orjinal mi?

Sponsorlu Bağlantılar

hesapcı

Üye
bende genaralmobile dst 500 var 03 yazıyor nere malı yardım

crazy_badboy

Üye
6680 seri ''00'''''' birinci kalite o yüzden 4 yıldır sorunsuz kullanıyorum düşmedik yer kalmadı malzeme kalitesi süper '

angel_77

Üye
benim 6600i de 03 çıktı napcaz? nerden geldi bu şimdi ?????

[Cenk]

[Cenk]

Üye
00 ise Orginal Nokia fabrika çıkışıdır..Finlandiya üretiminden daha kalitelidir...

benim 7610 00 yani KALİTE 6 yıldır kullanıyorum daha hiç bozulmadı.
N95 10 Finlandiya buda iyimiş:naughty::ehe

esas_cocuk

esas_cocuk

Üye
saçma bir konu kesinlikle. Nokia'nın o kadar mühendisleri var bu telefonlar fabrikadan çıkmadan önce binlerce teste sokuluyorlar, orada üretilen ayrı burada üretilen ayrı olur mu? Her marka her ürününü farklı fabrika da olsa aynı kalitede üretir.

Merdiven altında üretilmiyor telefonlar, koskoca fabrikalarda çok kez denetimden geçerek piyasaya sürülüyor...

bu formda en akıllıca cevabı siz vermişsiniz sonuna kadar katılıyorum yorumunuza...nokia kendısını lekelemez böyle bişi yane sen kaliteli üret sen kalitesiz üret gibi saçma bişi olabilir mi :) euheue gülüyorum...

aliçoooo

aliçoooo

Üye
bu formda en akıllıca cevabı siz vermişsiniz sonuna kadar katılıyorum yorumunuza...nokia kendısını lekelemez böyle bişi yane sen kaliteli üret sen kalitesiz üret gibi saçma bişi olabilir mi :) euheue gülüyorum...
Aynen esas_cocuk sana katılıyorum :) Sadece Çin malı farqlı oluyor oda zaten bariz belli oluyor..Bu ayrım bnce cok sacma..Bnde gülüorum malesef :)

esas_cocuk

esas_cocuk

Üye
İMEİ CİHAZIN KALTESİNİ ÖLÇMEK İÇİN KULLANILMAZ :)SADECE CİHAZIN GARANTİSİ YER TESPİT ( ÇALINMASI DURUMUNDA) ÜRETİM SIRASI TARİHİ VS BİLGİLERİ İÇERİR BU KONUYU NETTE COK GÖRDÜM NE YANİ BENİM 03 MACARİSTAN ŞİMDİ KALİTESİZ ÜRETİM TEHLİKELİ ÜRETİM Mİ? ALDIĞIMDAN BERİ SORUN VERMEYEN GPS Sİ ON NUMARA CALISAN TAKILMA KAPANMA RESET PROGRAM HATASI GUNCELLEME HATASI VERMEYEN BİR CİHAZ KALİTESİZ ÜRETİM BUYSA CANIM FEDA :d ORJİNAL OLMASIN YETERKI SORUN CIKARMASINDA ORJINALLERINDEKI GIBI (CİHAZ ZATEN ORJINALDE NEYSE)

--------------- Ekleme ---------------

Nokia bünyesindeki üretilen bir telefon onlarca testten gectıkten sonra pıyasaya sunulur bırcok mühendis farklı dallarda cihazı testlere tabii tutarlar eğer o testlerın bırınden bıle gecemezse cıhaz pıyasaya sunulmaz bunu araştırmacı herkes bilir bu nokia nın yıllardır neden cep telefonu devi olduğunu kanıtlar çin mallarına lafım yok her çin malı kötü demıyorum bazı cın malları ıyıdır örnek verıcek olursam 5800 ın bataryasına dıkkat edın made in china ?? Ama nedense batarya süper kurcalamazsan telefonu 4-5 hatta bır hafta bıle gıdıyo kurcalarsan 1-2 gun oda normal 3.2 inç ekran video izle wi-fi kullan durmadan muzık dınle program kur oyun oyna sonra 1 gun gıdıyo de normal değilmi? 2300 lıraya laptop aldım 1 gun bıle gıtmıyo pili o zaman boşa laptop almışım falan fılan daha yazılacak cok sey varda neyse...5800 ın kalitesi ortada allah ıcın guzel telefon yeterkı kullanmasını bil guzel olmasa 6 ayda 2 mılyon adet satmaz 2009 un ılk ceyreğindekı rakam bu sımdı kac mılyona ulaştı onu dahı bılmıyorum :) şüphesiz ki nokıa nın yetklısınınde yaptığı acıklamayla onanmış nokıa nın yuzunu gulduren en ıyı model 5800 dır...n97 bıle değil altını cızerek söyluyorum...

aliçoooo

aliçoooo

Üye
Sana tekrar katılıyorum arkadasım :ehe:oke:(Yanlız Byk harflerle yazmak yasak onu düzenlersen daha ii olur.ßnde uyarılmıstımda :D ordan aklıma geldi.uyarmaq istedim)

airex18

Üye
dikkat ettiyseniz konuyu acan kayıp hiç cevap yazmamışşş adam bilmeyenleri kekliyoo :) inanmayın boyle sacma seylere sony ericsonlar çin malı da noluyo sanki taş gibi cihazlar farketmez ister finlandiya isten hungary germany yeterki orjinal nokia olsun gerisi fasa fiso...oyle bişi olsaydı garanti hizmeti de farklı olurdu seninki finlandiya ozen gosterelim yok seninki hungary salla gittsin bırak kardeş boyle sacma konular acmayı :)

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Macaristan... Ama kaliteyle alakası yok üretim yerinin mal orjinalmi orjinal sorun yok ozaman...

lütfen

Üye
bu kalite olması neye göre yapılıyor ki sonucta kvk da aynımalı satıyor başka satıcıda aynı malı satıyor arada ki fark ne olabilir ki finlandiya üretimi telefonda aynı özelliği gösteriyor azerbaycan da üretimi yapılan telefonda ynı özelliği gösteriyor demi

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
birbirlerinden hiçbir farkı yok orjinal olsun yetiyor...

0607

0607

Üye
ben bu yazıdan hıcbsy anlamadım nasıl oluyorsa bu olay ?

viranufuk

viranufuk

Üye
benimki 03 made in hungary yazıyor benimkide kalitesiz mi hepsi burada coma dava açıcam o zaman ordn almıştım

madhunter

Üye
bence nokia heryerde nokiadır. sonuçta aynı fabrika aynı makina. çin makinaları tehlikeli diyorlar. adamlar napsın bütün telefonları finlandiyada üretseler hem ülkeye telefon yetişmez hemde hiç bir firma bunun altından kalkamaz. adam ucuz iş gücünden ve diğer faktörlerden yararlanıp bölmüş işte üretim yerlerini.kalite kalite ayırmayı doğru bulmuyorum.

hackerhan

hackerhan

Üye
pili çıkarın pil yuvasına bakın mad ın hungary yazıyor zaten IMEI nın açılımını öğrenin önce neye yarıyormuş bakın...

The IMEI number is used by the network to identify valid devices and therefore can be used to stop a stolen phone from accessing the network in that country. For example, if a is stolen, the owner can call his or her network provider and instruct them to "ban" the phone using its IMEI number. This renders the phone useless in that country, whether or not the phone's is changed. However, the phone can be used abroad.

genellikle pil yuvasında bulunur.GSM ağları tarafından orjinalliği kontrol edilir. IMEI numarası kaçak telefon satışını engellemek için bulunmaktadır.o ülke ağı içinde telefon kaçak ise telefon kullanılmasın diye kullanımı durdurulur. örneğin eğer bir telefon kaçaksa bu telefon kullanılmasın diye IMEI nosu banlanır ve Ülke içinde kullanılamaz.herhangi bir SIM bu telefonu çalıştıramaz ve telefon çalışmaz.
yukarıdaki metinde yazmıyor ama açılımıda "Uluslararası Ceptelefonu Ekipmanı Numarası"

kötü ingilizcemle bu kadar çevirebildim. Söylediğinizin bi mantığı yok arkadaşlar..
kaynakta wikipedia
link:

Şehriyar

Şehriyar

Üye
04 ne oluyo?

snowtiger

Üye
bnm bildigim imei numarası bilgisayarın ıp adresi gibi bisey

ömer_3131

Üye
benimkinde 78 yazıyır o nerenin acaba????

ibrdd

Üye
Bende 35 yazıyor dört yıllık telefon, Macaristan malı. Çok düşürdüm, attım, ne aklınıza gelirse yaşadı ama hala bir tamir görmedi. Tamam kabı biraz hasarlı ama yazılımı çok sağlam:D kap dışında donanım da öyle:D

Üst Alt