Resimli & Detaylı Garmin Mobile XT GPS Yazılımı Kurulum Kılavuzu

Sponsorlu Bağlantılar

palalevent

Üye
Sayin Arkadasim Resimli Anlatim Icin Tesekurler

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Süper

ferfecirko

Üye
bu ver diğin linlerdeki program ilaçlımı yani birşey yapmammıza gerek varmı başka forumlarda bu programı yükledikten sonra birde kırma işlemi anlatılmış

--------------- Ekleme ---------------

n95 için en iyi navigasyon hangisi teşekkür ederim ben garmini beceremedim

ersoy

ersoy

Üye
    Konu Sahibi
yapmanız gerekenler ve nasıl ilaçlama yapacağınız anlatılmıştır..

ve en iyisi kesinlikle garmın dir..

metaltay

Üye
hocam programı n95 8 gb ta kurdum..uygulamalarda kurulu gözüküyo aç dediğim zaman sadece 5 sn lik falan bi garmin ekranı cıkıp kapanıyo geri?

pinay

Üye
üstad gerçekten emeğine sağlık 3 haftadır nokia maps ile yırtınıp duryordum sayende 30 dk gibi kısa bir zamanda adam gibi bir navigasyona kavuştum

CenOwaR

CenOwaR

Üye
kardeş peki n93 de çalışırmı hangi tellerde çalışır bi yazsak, yoksa yazıyoduda benmi görmedim :islik

ersoy

ersoy

Üye
    Konu Sahibi
hocam programı n95 8 gb ta kurdum..uygulamalarda kurulu gözüküyo aç dediğim zaman sadece 5 sn lik falan bi garmin ekranı cıkıp kapanıyo geri?

ilacını verememişsiniz,kurulumdaki yönergeleri dikkatlice okuyun..

kardeş peki n93 de çalışırmı hangi tellerde çalışır bi yazsak, yoksa yazıyoduda benmi görmedim :islik

tümleşik gps yazılımı olan cihazlarda ve symbian işletim sistemi olanlarda çalışır,(n95,n95 8gb,n82 vs..)

n93 de çalışır ama uyduya bağlanmanız için 1 adette bluetooth gps cihazı almanız gerekir,

abdurrahmanz

abdurrahmanz

Üye
gps olmadan çalışıyormu ?

CenOwaR

CenOwaR

Üye
saol ersoy bi deneyeyim 93 de uyduya bağlanmasakta olur:) saol paylaşım için

MULAWI

Üye
Valla Harikasın :oke:
Benimn sorum SE P990i de olurmu bu Navi? yoksa boşuna yüklemiyeyim... saygılar!

pacemaker

Üye
Emeğine sağlık yararlı bir çalışma olmuş

enes122

enes122

Üye
s.a arkadasLar ben n73 kuLLanıom garmin i kurdum ama prog acılmıyo acınca 4-5 saniye bi ekran cıkıyo sonra kapanıyo tel i yeniden baslattım ama bu seferde prog u acınca beyaz bi ekran gidip geliyo hic acmıyo yardımcı olurmusunuz lütfen

MULAWI

Üye
Ben P990i ye kurdum sorunsuz çalışıyor, tabii S60 la değilde UIQ3 ile kurdum aynen böyle çalışıyor.

enes122

enes122

Üye
peki ben nasıl yapacağım yardımcı olabilecek varmı lütfen :agla

musemiz

Üye
Öncelikle emeğinize sağlık, ben n95 e kurdum ilaçladık herşey tamam Ekli GPS i seçip etkinleştir dediğimde bluetooth cihazlarını listeliyor, ne yaptıysam olmadı hep böyle. Bağlantı ayarlarımda bir sorun var sanırım ama bulamadım ayrdımcı olurmusunuz.

ersoy

ersoy

Üye
    Konu Sahibi
peki ben nasıl yapacağım yardımcı olabilecek varmı lütfen :agla

anlattıklarınızdan ilaç lamayı eksik yaptığınız anlaşılıyor,yönergeleri dikkatlice okuyup tekrar kurun..

Öncelikle emeğinize sağlık, ben n95 e kurdum ilaçladık herşey tamam Ekli GPS i seçip etkinleştir dediğimde bluetooth cihazlarını listeliyor, ne yaptıysam olmadı hep böyle. Bağlantı ayarlarımda bir sorun var sanırım ama bulamadım ayrdımcı olurmusunuz.

ekli gps i etkinleştirebiliyorsanız,programı doğru şekilde kurmuşsunuz demektir,ama garmın i açtığınız zaman,uydu araması gerekiyor,bluetooth cihazı değil,programı kaldırıp tekrar yükleyin..

bazı arkadaşlar aşağıdaki anlatacağım yönergeyi yapamıyor sanırım,ben resimli anlatım yaptım ,

şimdi önce garmin'i ilk yükledikten sonra içinde Sistem > Hakkında 'ya girip Product Code'u bir yere not ediyorsun..

sonra Garmin ******'i açıyorsun ve Product Code kısmına bu numarayı yazıp Ortadaki Generate'e basıyorsun..

çıkan kod dursun, aşağıda Select Map Product 'da <custom map> 'i tıklıyorsun.. çıkan pencereye 848 yazıyorsun.. tamam diyorsun bu sefer aşağıdaki Generate'ye tıklıyorsun..
şöyle bir durum olması gerek:

şimdi telefonu FW kablosu ile bağlıyorsun bilgisayara. Veri Aktarma'yı saçiyorsun.. telefonun Yığın Hafıza'nı açıyor.. burada GArmin ******de yarattığın ilk kodu SW.UNL'nin içine yapıştıracaksın.. bunun için yukardaki kodu kopyalayıp SW.UNL'yi de Not Defteri ile açıp içine yapıştırdıktan sonra Dosya > Kaydet'e tıklayacaksın.

aşağıdaki koduda GMAPSUPP.UNL'yi Not Defteri ile açıp yapıştırıyorsun ve aynı şekilde Dosya > Kaydet 'e tıklayıp çıkıyorsun.. bu işlemlerin sonunda şöyle bir ekran olmalı:

bu şekildeyse kabloyu çıkarıyorsun telden.. sonra garmin'i açıyorsun GPS arayacaktır iptal diyip Ayarlar > Sistem > Uzak GPS'i seçip Ekli GPS'i seçip Etkinleştir diyeceksin.. işlem tamamdır:oke:

deff

Üye
hoca kolay gelsin öncelikle senin söylemiş olduğun tum adımları birebir yaptım fakat benim navi bi türlü çalışmıyor elimde royaltek gps var bltooth ile bağlanıyor buraya kadar herşey tamam ama 10 sn sonra uydu sinyalini kaybediyor ama makineye tomtom yüklediğimde hiçbir problem yok sadece haritası çok yetersiz onun için garmin e bakalım dedim ama beceremediğimi sanıyorum....tahminim ben bu prog ilaçlayamadım yada bişiler yanlış eklediğin word dökümanında unl dosyalarını açın ve oluşturulan keyleri buradakilerle değiştirin demiştin bende aynen öyle yaptım ve karta geri kopyaladım ama tekrar hakkında menüsüne bakıldığında yine id card yazısı çıkıyor ve register hakkında yapılması gerekenler yazıyor yani işin kısacası unl dosyaları içindeki bomboş notepad çıkıyor karşımıza...... bi detaylı pm atarsan ve münkünse tlf numarası irtibat kurarak ta yapabiliriz msn falan filan ....... iyi geceler

ersoy

ersoy

Üye
    Konu Sahibi
hoca kolay gelsin öncelikle senin söylemiş olduğun tum adımları birebir yaptım fakat benim navi bi türlü çalışmıyor elimde royaltek gps var bltooth ile bağlanıyor buraya kadar herşey tamam ama 10 sn sonra uydu sinyalini kaybediyor ama makineye tomtom yüklediğimde hiçbir problem yok sadece haritası çok yetersiz onun için garmin e bakalım dedim ama beceremediğimi sanıyorum....tahminim ben bu prog ilaçlayamadım yada bişiler yanlış eklediğin word dökümanında unl dosyalarını açın ve oluşturulan keyleri buradakilerle değiştirin demiştin bende aynen öyle yaptım ve karta geri kopyaladım ama tekrar hakkında menüsüne bakıldığında yine id card yazısı çıkıyor ve register hakkında yapılması gerekenler yazıyor yani işin kısacası unl dosyaları içindeki bomboş notepad çıkıyor karşımıza...... bi detaylı pm atarsan ve münkünse tlf numarası irtibat kurarak ta yapabiliriz msn falan filan ....... iyi geceler

ilacını verememişsin,en son daha ayrıntılı döküman verdim,yukarıda,bir daha dene lütfen..

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
emegine saglık ii bilgiler

Üst Alt