Nokia N9-Xperia Arc S

Sponsorlu Bağlantılar

lordufuk

lordufuk

Üye
Nokia n9 a android gitmiyor telefonu ayrı yapan tüm özellikleri gidiyor N9 dediğin megoolu olur android mandroid fln olmaz:pro:

• Beğen
Tepkiler: pRime.

pRime.

pRime.

Üye
Sgx 530 mu kalmıs artık ve adreno 200 ile hemen hemen aynı performans veriyor.
Onu açıyor bunu açıyor demene gerek yok serdar açan meego n9 donanımı degil.
Aynı sekilde 3gs de zorlanmadan açıyor gta3'ü çünkü senin de bildigin gibi sistem de önemli gerçi 535 var onda yıllar öncesinin telefonu n9'dan daha iyi gpu kullanıyor.
Bcm2727 530'dan daha iyi daha güncel olarak görülüyor ama oyun performansı kötü(symbianda) asphalt 6 ve dengi oyunlar bile kasma yapiyo kırplılmıs olmasına ragmen.
Donanınımın tartsılcak yanı oldugunu düsünmüyorum islemci mimarisi ve gpu artık eskimeye basladı giris seviyesi bile artık A9 adreno 205 oldu.Yetiyor günümüzde demek yanlıs çünkü cihaz 1000 lira'nın baya üzerinde.
Ama meego'ya hayran olmamak elde degil n9'u sahlandıran o'dur.Sahane bir sisteme yeten bi donanımı var gerek de yok herseyi müthis akıcılık ve performansla yapiyor zaten.

adreno 200'ün shadow gun real racing 2 mc3 gta3 gibi oyunları sorunsuz çalıştırdığı gün buna inanırım. bilmiyorsunuz bari yorum yapmayın, adreno 200 beş para etmez bir gpu. bu oyunları oynatan ise sgx 530. :oke: herşey poligon çizmek de değil. adreno 200 ile sgx530 aynı miktarda poligon çiziyor diye aynı güçte oldukları anlamına gelmez bir sürü kıstası var bunun.
bcm2727 görüntüleme, video ağırlıklı bir gpu sgx 530 ise grafik ağırlıklıdır. adreno 200 ise çok daha giriş seviyesi bir gpu olarak kalır her açıdan. parlaklık, open gl, fillrate vs vs. gidin glbenchmarkta sgx530'ün ve adreno 200'ün skorlarına bakın. ayrıca, sgx s535'in 530'dan farkı nedir biliyor musun? sgx535 sadece fazladan directx 9 desteğine sahip. apple'ın kendine özel ürettirdiği bir gpu.

n9 2011 yılında çıkarılmış bir cihaz ben de o senede ve öncekilerin n9'a yakın donanımdakilerden daha iyi performansı olduğunu söylüyorum. her şey donanım değil, o a9'lu giriş seviyesi cihazını getir de internet hızı testi yapalım. tabi giriş seviyesinden kast ne oluyor onu bi anlamak lazım. her şeyi donanıma bağlayıp da oyunları meego açıyor demen de baya ironik.
ve evet meego muhteşem bir sistem "sgx530 mu kalmış" donanımını öyle iyi kullanıyor ki bir çok android cihazı rezil ediyor.

FirstPioneer

FirstPioneer

Üye
Sgx 530 mu kalmıs artık ve adreno 200 ile hemen hemen aynı performans veriyor.
Onu açıyor bunu açıyor demene gerek yok serdar açan meego n9 donanımı degil.
Aynı sekilde 3gs de zorlanmadan açıyor gta3'ü çünkü senin de bildigin gibi sistem de önemli gerçi 535 var onda yıllar öncesinin telefonu n9'dan daha iyi gpu kullanıyor.
Bcm2727 530'dan daha iyi daha güncel olarak görülüyor ama oyun performansı kötü(symbianda) asphalt 6 ve dengi oyunlar bile kasma yapiyo kırplılmıs olmasına ragmen.
Donanınımın tartsılcak yanı oldugunu düsünmüyorum islemci mimarisi ve gpu artık eskimeye basladı giris seviyesi bile artık A9 adreno 205 oldu.Yetiyor günümüzde demek yanlıs çünkü cihaz 1000 lira'nın baya üzerinde.
Ama meego'ya hayran olmamak elde degil n9'u sahlandıran o'dur.Sahane bir sisteme yeten bi donanımı var gerek de yok herseyi müthis akıcılık ve performansla yapiyor zaten.
Sen Gioyla bi asphalt 5 i aç bakalım :p Adreno 200'le Sgx 530'ü karşılaştırmak tamamen saçmalıktan öte değil

fatrader10

Üye
    Konu Sahibi
Artık N9 luyum arkadaşlar .İmeiden garanti sorgulayabilir miyim cihaz kvklı çıkıyor ama garanti süresi yazmıyor adam 2 ay önce aldım dedi de faturası yok .S garantide bi sıkıntı çıkar mı

El-CD

El-CD

Üye

demişsiniz ki galaxy s de mi aynı oluyor. ben zaten en baştan sizin mesajınızı alıntılarken dedim ki n9'un donanımına yakın olan androidler n9'dan iyi performans veremez.
galaxy s'te 1ghz cortex a8 işlemci sgx 540 gpu ve 512 mb ram var. bir kaç cihaz dışında 2010, 2011 senelerinde çıkan çoğu android cihazın donanımı aşağı yukarı bu şekilde zaten.
bu cihazlar neden n9'dan iyi performans veremez? çünkü android optimize bir sistem değil. isterse 5.0 gelsin bu değişmeyecek. akıcı kaydırmayla olup biten işler değil bunlar, çok fazla hatası var. sanal makine üzerinde çalışıyor yani sistem donanıma doğrudan ulaşamıyor. böyle bir sistemi ancak yüksek donanımlar kurtarır.

buraya bazen imalı imalı mesaj yazanlar oluyor. sizinkini de öyle sandım kusura bakmayın.

Ben de sert ciktim kusura bakma. Bilgi icin ayrica tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: pRime.
El-CD

El-CD

Üye
dur ben söyleyim samsung galaxy w 512 mb ram 2gb rom 1.4 ghz işlemci diğer yandan bende htc evo 3d var ve ilk fırsatta n9 ile takas edeceğim bi bulabilsem. 1.2 ghz çift çekirdek işlemci 1gb ram. bu telefondada megoo yüklü olsaydı bu telefonla aya çıkardın.

Oc makinesi o galaxy w

pRime.

pRime.

Üye
Artık N9 luyum arkadaşlar .İmeiden garanti sorgulayabilir miyim cihaz kvklı çıkıyor ama garanti süresi yazmıyor adam 2 ay önce aldım dedi de faturası yok .S garantide bi sıkıntı çıkar mı

hayırlı olsun. imei sorgulatın bence.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye

adreno 200'ün shadow gun real racing 2 mc3 gta3 gibi oyunları sorunsuz çalıştırdığı gün buna inanırım. bilmiyorsunuz bari yorum yapmayın, adreno 200 beş para etmez bir gpu. bu oyunları oynatan ise sgx 530. :oke: herşey poligon çizmek de değil. adreno 200 ile sgx530 aynı miktarda poligon çiziyor diye aynı güçte oldukları anlamına gelmez bir sürü kıstası var bunun.
bcm2727 görüntüleme, video ağırlıklı bir gpu sgx 530 ise grafik ağırlıklıdır. adreno 200 ise çok daha giriş seviyesi bir gpu olarak kalır her açıdan. parlaklık, open gl, fillrate vs vs. gidin glbenchmarkta sgx530'ün ve adreno 200'ün skorlarına bakın. ayrıca, sgx s535'in 530'dan farkı nedir biliyor musun? sgx535 sadece fazladan directx 9 desteğine sahip. apple'ın kendine özel ürettirdiği bir gpu.

n9 2011 yılında çıkarılmış bir cihaz ben de o senede ve öncekilerin n9'a yakın donanımdakilerden daha iyi performansı olduğunu söylüyorum. her şey donanım değil, o a9'lu giriş seviyesi cihazını getir de internet hızı testi yapalım. tabi öyle bir giriş seviyesi cihaz varsa. her şeyi donanıma bağlayıp da oyunları meego açıyor demen de baya ironik.
ve evet meego muhteşem bir sistem "sgx530 mu kalmış" donanımını öyle iyi kullanıyor ki bir çok android cihazı rezil ediyor.

Çok farklı kafalardasın serdar donanıma bagladıgım yok ama donanıma baglancak durum varsa evet donanım çok kötü ace dengi bi cihaz olmaması iyi bir donanımı oldugu anlamına gelmez.Bana internet performansından bahsediyosun ben bunları çok iyi biliyorum
Savundugum kısım donanım da degil yazılımın ne kadar etken oldugunu benzer donanımlı iphone 4'den gördük.Ben de aynı sekilde ios gibi meego'da bu yönden kazanıyor dedim.Sen tutturdun donanıma baglıyosun diye donanıma baglasam telefon diye bakcak yanı yok n9'un o günümüzün devasa donanımlarından sonra.Bu açık artık bu donanım meego dısında örnegin android olsa 1000 küsur liralık telefona yakısacak performans verir mi? Cevap : Optimus Black..
Okudugunda herkese saldırmana gerek yok beyaz bayrak mı kaldıralım biz dostuz dünyalı deyip.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

Çok farklı kafalardasın serdar donanıma bagladıgım yok ama donanıma baglancak durum varsa evet donanım çok kötü ace dengi bi cihaz olmaması iyi bir donanımı oldugu anlamına gelmez.Bana internet performansından bahsediyosun ben bunları çok iyi biliyorum
Savundugum kısım donanım da degil yazılımın ne kadar etken oldugunu benzer donanımlı iphone 4'den gördük.Ben de aynı sekilde ios gibi meego'da bu yönden kazanıyor dedim.Sen tutturdun donanıma baglıyosun diye donanıma baglasam telefon diye bakcak yanı yok n9'un o günümüzün devasa donanımlarından sonra.Bu açık artık bu donanım meego dısında örnegin android olsa 1000 küsur liralık telefona yakısacak performans verir mi? Cevap : Optimus Black..
Okudugunda herkese saldırmana gerek yok beyaz bayrak mı kaldıralım biz dostuz dünyalı deyip.

iyi de kardeşim Serdar da diyor ki diğer cihazlar bu donanımla androidde shadowgun ı açamazken N9 açıyor mc3 ü açıyor android yüklüyken MeeGo ile ne alakası var?

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye

iyi de kardeşim Serdar da diyor ki diğer cihazlar bu donanımla androidde shadowgun ı açamazken N9 açıyor mc3 ü açıyor android yüklüyken MeeGo ile ne alakası var?

Tamam siz haklısınız android yüklense bile N9 kral.
Benzer donanımlar 4 üzeri güncelleme alamadı belki ondandır o androidin kırolugu.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Tamam siz haklısınız android yüklense bile N9 kral.
Benzer donanımlar 4 üzeri güncelleme alamadı belki ondandır o androidin kırolugu.

Biz haklılık ya da krallık peşinde değiliz.. Evet MeeGo harika bir sistem ama bizim söylediklerimizin meego ile alakası yok zaten shadow gun falan meego için yok nitdroidde nasıl oynandığı da mert in videolarında mevcut zaten.. Dengi telefonlar almadı ama N9 a 4.1 çok yakında duyurulacak ve ben de ilk yükleyenlerden olacağım :)

pRime.

pRime.

Üye

yazılımdan bahsediyorum diyorsun dostum ama donanım da çok kötü diyorsun. ben de diyorum ki n9 o "berbat" donanımla androidleri rezil ediyor. o donanımı çok verimli kullanıyor. bu yüzden de android'in benzer bir donanımda meego'ya cevap vermesi pek mümkün değil. beni günümüzün devasa donanımlı androidleri ilgilendirmiyor. n9 xperia arc s yerine tercih edilebilir mi? edilebilir o halde tartışılacak bir şey yok. ayrıca donanımdan ziyade yazılım da bir tercih meselesidir. o devasa donanımlı cihazları android yüzünden tercih etmeyip 1350 tl'ye 64gblık n9 aldım.

• Beğen
Tepkiler: El-CD

fatrader10

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar wifi ye bağlandım fakat webden nete girmeye çalıştığımda sayfa gelmiyor neden olabilir :S Güç tasarruf modunda değil arka plandaki bağlantıları izin ver seçeneğide işaretli :S yardım edin lütfen

- - - Eklendi - - -

Sayfa açılamıyor diyor

pRime.

pRime.

Üye
Arkadaşlar wifi ye bağlandım fakat webden nete girmeye çalıştığımda sayfa gelmiyor neden olabilir :S Güç tasarruf modunda değil arka plandaki bağlantıları izin ver seçeneğide işaretli :S yardım edin lütfen

- - - Eklendi - - -

Sayfa açılamıyor diyor

modeminiz nedir?

fatrader10

Üye
    Konu Sahibi
Airties hocam. Normal data da ikende açılmıyor :S

fatrader10

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim.

PalmerTech

PalmerTech

Üye
Airties hocam. Normal data da ikende açılmıyor :S

ayarlar, internet bağlantısı, ilk 3 kutu işaretli (aç yani), üstten wireless bağlantını yap, sonra şebekeleri düzenleye gir, wireless bağlantını seç, otomatik kullanı işaretle.

telefonu aç kapa. düzelmesi lazım.

• Beğen
Tepkiler: fatrader10 ve pRime.
pRime.

pRime.

Üye
cihazı sıfırlama imkanınız var mı?

fatrader10

Üye
    Konu Sahibi
Evet hocam dediklerinizi yaptım.Açılmasını bekliyorum fabrika ayarlarına döndükten sonra böyle oldu