Nokia N9-Xperia Arc S

Sponsorlu Bağlantılar

fatrader10

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N9-Xperia Arc S
Merhabalar

Arkadaşlar Xperia Arc S sahibiyim yurtdışı ve telefondan sıkıldığım için yeni bir telefon arayışına girdim uzun yıllar nokia kullandığım için n9 biraz içime yattı fakat ben telefonda sadece gün boyu wifi ve mesaj atıyorum konuşma yok denecek kadar az oyun arada sırada kamera benim için çok önemli sizce arc si verip n9 almalı mıyım ? Yardımlarınız için teşekkür ederim..Saygılarımla.

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
evet arc s i aratmaz sana oyun için nitndroid yüklersin :)

• Beğen
Tepkiler: fatrader10
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Arc S'in kamerası harika.Arc S sahibiyken N9 gerekmez diyorum.
Çok seyden feragat etmis olursun ama stabil bir isletim sistemi var ve farklı ugrasılar yapmak istiyorum diyorsan denemelisin.

• Beğen
_RYUK_

_RYUK_

Üye
n9 tam senlik...

• Beğen

fatrader10

Üye
    Konu Sahibi
Bataryası ne kadar gider peki ? Örnek vereyim Arc s i sabah şarjdan alıyorum 08 30 gibi öğlen 16 gibi şarjı %30 civarlarında oluyor 200 mesaj ve wifideyken . Bir de bu meeGo nedir ? Yani Nokia nın tek bu modelinde var sanırım tutulmazsa nokia n9 yalnız kalır mı yani ? Mesela İleride satmayı düşünsem tekrar bu sebepten dolayı elimde kalır mı?

PalmerTech

PalmerTech

Üye
evet arc s i aratmaz sana oyun için nitndroid yüklersin :)

nitroide güvenilip telefon alınmaz. android çıkışlı bir telefon değil çünkü.

Arc S'in kamerası harika.Arc S sahibiyken N9 gerekmez diyorum.
Çok seyden feragat etmis olursun ama stabil bir isletim sistemi var ve farklı ugrasılar yapmak istiyorum diyorsan denemelisin.

evet kamerası çok iyi.
nokia n9 'da 8Mp kamera var, çekimleri gayet başarılı. Ama tatmin eder mi bilemem, diğeri Sony ürünü çünkü. (ekleme: netten baktığım kadarı ile bence Nokia N9 daha başarılı bu konuda, tabii elinizde arc var, bir bakın derim)

Bataryası ne kadar gider peki ? Örnek vereyim Arc s i sabah şarjdan alıyorum 08 30 gibi öğlen 16 gibi şarjı %30 civarlarında oluyor 200 mesaj ve wifideyken

Aşağı yukarı aynı.

Telefonunuzdan memnunsanız satmayın. (benim gibi androide karşı bir kişiliğiniz varsa bilemem :ehe ). Android olması bir yana, Arc benim de model olarak beğendiğim bir telefon. Saydığınız işleri yapmak için ekstra masrafa gerek yok bence.

Ancak, kesinlikle değiştirme noktasındaysanız, yaptığınız işleri göz önüne alırsak, Nokia N9 'da herhangi bir telefondan çok daha fazla memnun kalırsınız benim düşüncem.

• Beğen
anılbaran

anılbaran

Üye
her türlü N9

fatrader10

Üye
    Konu Sahibi
nitroide güvenilip telefon alınmaz. android çıkışlı bir telefon değil çünkü.

evet kamerası çok iyi.
nokia n9 'da 8Mp kamera var, çekimleri gayet başarılı. Ama tatmin eder mi bilemem, diğeri Sony ürünü çünkü.

Aşağı yukarı aynı.

Telefonunuzdan memnunsanız satmayın. (benim gibi androide karşı bir kişiliğiniz varsa bilemem :ehe ). Android olması bir yana, Arc benim de model olarak beğendiğim bir telefon. Saydığınız işleri yapmak için ekstra masrafa gerek yok bence.

Ancak, kesinlikle değiştirme noktasındaysanız, yaptığınız işleri göz önüne alırsak, Nokia N9 'da herhangi bir telefondan çok daha fazla memnun kalırsınız benim düşüncem.

Kamerası arc s e göre çok mu vasat durumda bu yaz 4 5 tane telefon değiştirdim.Çabuk sıkılıyorum.Telefonda napıyosun dersen müzik, kamera,mesaj,internet

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Nitroide güvenip aynen kesinlikle telefon alınmaz.Meego degil de baska bi sistem kurulu olsa N9'un rakibi Galaxy Ace olurdu.
Çünkü donanımı yetersiz.
Oyun için kendi performansı bile yetmezken bir de nitroidin stabilite sorunları eklenirse pisman oluncak bi durum söz konusu..

fatrader10

Üye
    Konu Sahibi
Masrafım olmıcak.2 aylık cihazla başbaşa vericem 22 ay daha garantisi olan

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Masrafım olmıcak.2 aylık cihazla başbaşa vericem 22 ay daha garantisi olan

O zaman denemelisin farklı bi deneyim olur senin için.

- - - Eklendi - - -

Ayrıca kamerası da kötü degil Carl zeiss lensi vardı yanılmıyorsam n9'un

• Beğen
PalmerTech

PalmerTech

Üye
Kamerası arc s e göre çok mu vasat durumda bu yaz 4 5 tane telefon değiştirdim.Çabuk sıkılıyorum.Telefonda napıyosun dersen müzik, kamera,mesaj,internet

hayır hayır yanlış anlaşıldı sanırım.

kamerası vasat falan değil, aksine çok iyi, carl zeiss zaten. sadece kamera alışkanlığının farklı birşey olduğunu söylüyorum sony'de. durun birazdan bir foto koyacam.

- - - Eklendi - - -

Nitroide güvenip aynen kesinlikle telefon alınmaz.Meego degil de baska bi sistem kurulu olsa N9'un rakibi Galaxy Ace olurdu.
Çünkü donanımı yetersiz.
Oyun için kendi performansı bile yetmezken bir de nitroidin stabilite sorunları eklenirse pisman oluncak bi durum söz konusu..

ee yuh diyorum, eşleniği ne olacakmış?

yahu önce bir forumda gezin de videoları falan izleyin ya, hayret birşey...

• Beğen

fatrader10

Üye
    Konu Sahibi

kamerası vasat falan değil, aksine çok iyi, carl zeiss zaten. sadece kamera alışkanlığının farklı birşey olduğunu söylüyorum sony'de. durun birazdan bir foto koyacam.

- - - Eklendi - - -

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum ısınmaya başladım gerçekten alıcam galiba.. Foto olursa inanın çok iyi olur .

PalmerTech

PalmerTech

Üye
bu arada biraz önce foto karşılaştırması yaptım, hatta bence foto kalitesi n9'da daha iyi sanki:

El-CD

El-CD

Üye

- - - Eklendi - - -

donanım öyle süper değil. Ve dediklerinde de haklı. -kısmen-

- - - Eklendi - - -

bu arada biraz önce foto karşılaştırması yaptım, hatta bence foto kalitesi n9'da daha iyi sanki:

aynı obje çekilmediği sürece nasıl ayırt edebilirsin kaliteyi :ah

PalmerTech

PalmerTech

Üye
donanım öyle süper değil. Ve dediklerinde de haklı. -kısmen-

- - - Eklendi - - -

aynı obje çekilmediği sürece nasıl ayırt edebilirsin kaliteyi :ah

fotoları arkadaş görsün diye ekledim, kendi çekimimdir. kaşılaştırmalara netten bakabilir zaten. o süper olmayan donanımla biz android telefonların çoğundan fazla randıman almaktayız...

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
fotoları arkadaş görsün diye ekledim, kendi çekimimdir. kaşılaştırmalara netten bakabilir zaten. o süper olmayan donanımla biz android telefonların çoğundan fazla randıman almaktayız...

Yazdıklarımı okumadın o halde?
Meego dısında bi sistem kurulsa dedim ben.
Cortex A8 ve SGX 530 günümüzde giris seviyesi bile degil.Ama meego stabilitesini konusturuyor.

• Beğen
Tepkiler: El-CD
PalmerTech

PalmerTech

Üye
tartışmaya girmiyorum.

bu da odtü'den güzel bir gün :)

fatrader10

Üye
    Konu Sahibi
Fotolar gerçekten güzel yani bana yeterli . Bunlardan arc S den

• Beğen
Tepkiler: El~PisToLeRo
El-CD

El-CD

Üye

donanımın aynı olup da daha yüksek randuman aldığın cihaz söyler misin bana ???