Nokia N9-Xperia Arc S

Sponsorlu Bağlantılar

Symbianize

Symbianize

Üye
arcs kullan bence

pRime.

pRime.

Üye
sgx530'un gücü şimdilik tüm oyunları açmaya yeter.The amazing spiderman dark nises gibilerinde belki zorlanır.Denemek lazım...

onlarda mutlaka zorlanacaktır. sonuçta eski bir gpu ama eski olmasına karşın giriş seviyesi bile olmayan cihazlarda değil, hep en üst amiral gemilerinde kullanıldı ve hala yeteneğini konuşturuyor.

- - - Eklendi - - -

yanlış anladın :) ben diyorum ki bana n9 ile aynı donanıma sahip olup da n9'dan daha düşük performans veren android telefon söyle ;)

o donanıma yakın olan tüm android telefonları buna örnek olabilir. ;)

- - - Eklendi - - -

Çünkü donanımı yetersiz.
Oyun için kendi performansı bile yetmezken bir de nitroidin stabilite sorunları eklenirse pisman oluncak bi durum söz konusu..

zaten telefonda internet performansım yerlerde. menüde bir kaydırıyorum takıla takıla aşağı iniyor. bir uygulamaya girmesi 30 saniye sürüyor. hd video çekmiyor. oyunlar desen 5800'dan hallice. çünkü donanımı yetersiz.

FirstPioneer

FirstPioneer

Üye

onlarda mutlaka zorlanacaktır. sonuçta eski bir gpu ama eski olmasına karşın giriş seviyesi bile olmayan cihazlarda değil, hep en üst amiral gemilerinde kullanıldı ve hala yeteneğini konuşturuyor.

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

zaten telefonda internet performansım yerlerde. menüde bir kaydırıyorum takıla takıla aşağı iniyor. bir uygulamaya girmesi 30 saniye sürüyor. hd video çekmiyor. oyunlar desen 5800'dan hallice. çünkü donanımı yetersiz.

:ehe

El-CD

El-CD

Üye

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

galaxy s ile aynı mı n9 ya da nexus s ile ?

PalmerTech

PalmerTech

Üye

baştan söyleseydin almazdık n9 :hih: :ehe

• Beğen
Tepkiler: pRime.
FirstPioneer

FirstPioneer

Üye
yanlış anladın :) ben diyorum ki bana n9 ile aynı donanıma sahip olup da n9'dan daha düşük performans veren android telefon söyle ;)

hocam Android önce Dalvikten kurtulsun da gelsin

fatrader10

Üye
    Konu Sahibi
internet performansı o kadar kötü mü ya

- - - Eklendi - - -

Peki Değerli arkadaşlar blackberry nasıl fikriniz var mı ? mesaj çok yazdığım için blackberry dediler de öğrenciyim sürekli para yatıramam bis mis varmış galiba :S

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
kardeşim hiçbişeyi kötü değil,Serdar kinaye yapıyor donanımı az da olsa cihazın interneti de güzel hd video çekiyor da açıyor da çok da zevkli hd oyunları da var :)

• Beğen
Tepkiler: pRime. ve fatrader10

fatrader10

Üye
    Konu Sahibi
O zaman N9 alıyorum nokia destek vermese de zaten bir yıl kullanıcam bir sene sonra alırız başka bir tane.Teşekkürler Hepinize..

pRime.

pRime.

Üye
galaxy s ile aynı mı n9 ya da nexus s ile ?

aynı mı? :ah n9 performans olarak onlardan zaten çok daha üstün bir cihaz. androidin kendisinden dolayı hiçbir android cihazı donanımı n9 kadar kullanamaz. yakın donanımı kullanan androidler n9'un anca elini öper. :oke:

El-CD

El-CD

Üye

aynı mı? :ah n9 performans olarak onlardan zaten çok daha üstün bir cihaz. androidin kendisinden dolayı hiçbir android cihazı donanımı n9 kadar kullanamaz. yakın donanımı kullanan androidler n9'un anca elini öper. :oke:

Yahu siz bilerek mi yapiyorsunuz bunu pardon da ?? Ben bilmediğim için soruyorum aynı mi diye ne bu ya of.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
pRime.

pRime.

Üye
Yahu siz bilerek mi yapiyorsunuz bunu pardon da ?? Ben bilmediğim için soruyorum aynı mi diye ne bu ya of.

demişsiniz ki galaxy s de mi aynı oluyor. ben zaten en baştan sizin mesajınızı alıntılarken dedim ki n9'un donanımına yakın olan androidler n9'dan iyi performans veremez.
galaxy s'te 1ghz cortex a8 işlemci sgx 540 gpu ve 512 mb ram var. bir kaç cihaz dışında 2010, 2011 senelerinde çıkan çoğu android cihazın donanımı aşağı yukarı bu şekilde zaten.
bu cihazlar neden n9'dan iyi performans veremez? çünkü android optimize bir sistem değil. isterse 5.0 gelsin bu değişmeyecek. akıcı kaydırmayla olup biten işler değil bunlar, çok fazla hatası var. sanal makine üzerinde çalışıyor yani sistem donanıma doğrudan ulaşamıyor. böyle bir sistemi ancak yüksek donanımlar kurtarır.

buraya bazen imalı imalı mesaj yazanlar oluyor. sizinkini de öyle sandım kusura bakmayın.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye

iphone 4 ile aşağı yukarı aynı donanımı kullanıyor. ona sesiniz çıkmıyor da n9 1gb ram artı bu donanımı kullanınca galaxy ace seviyesine mi düşüyor? galaxy ace'te tarih öncesi arm 11 işlemci, sgx530'un yarısı kadar güçlü olmayan adreno 200 gpu ve n9'un 4'te 1'i ram'e sahip. ayrıca o gpu şu anda asphalt 6, mc3, shadow gun ve real racing gibi oyunları kasmadan oynatıyor. yazmadan önce iyi düşünün.

- - - Eklendi - - -

unutmadan gta 3'ü de gayet güzel oynatıyor.

Sgx 530 mu kalmıs artık ve adreno 200 ile hemen hemen aynı performans veriyor.
Onu açıyor bunu açıyor demene gerek yok serdar açan meego n9 donanımı degil.
Aynı sekilde 3gs de zorlanmadan açıyor gta3'ü çünkü senin de bildigin gibi sistem de önemli gerçi 535 var onda yıllar öncesinin telefonu n9'dan daha iyi gpu kullanıyor.
Bcm2727 530'dan daha iyi daha güncel olarak görülüyor ama oyun performansı kötü(symbianda) asphalt 6 ve dengi oyunlar bile kasma yapiyo kırplılmıs olmasına ragmen.
Donanınımın tartsılcak yanı oldugunu düsünmüyorum islemci mimarisi ve gpu artık eskimeye basladı giris seviyesi bile artık A9 adreno 205 oldu.Yetiyor günümüzde demek yanlıs çünkü cihaz 1000 lira'nın baya üzerinde.
Ama meego'ya hayran olmamak elde degil n9'u sahlandıran o'dur.Sahane bir sisteme yeten bi donanımı var gerek de yok herseyi müthis akıcılık ve performansla yapiyor zaten.

ustura42

ustura42

Üye
donanımın aynı olup da daha yüksek randuman aldığın cihaz söyler misin bana ???

dur ben söyleyim samsung galaxy w 512 mb ram 2gb rom 1.4 ghz işlemci diğer yandan bende htc evo 3d var ve ilk fırsatta n9 ile takas edeceğim bi bulabilsem. 1.2 ghz çift çekirdek işlemci 1gb ram. bu telefondada megoo yüklü olsaydı bu telefonla aya çıkardın.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Sgx 530 mu kalmıs artık ve adreno 200 ile hemen hemen aynı performans veriyor.
Onu açıyor bunu açıyor demene gerek yok serdar açan meego n9 donanımı degil.
Aynı sekilde 3gs de zorlanmadan açıyor gta3'ü çünkü senin de bildigin gibi sistem de önemli gerçi 535 var onda yıllar öncesinin telefonu n9'dan daha iyi gpu kullanıyor.
Bcm2727 530'dan daha iyi daha güncel olarak görülüyor ama oyun performansı kötü(symbianda) asphalt 6 ve dengi oyunlar bile kasma yapiyo kırplılmıs olmasına ragmen.
Donanınımın tartsılcak yanı oldugunu düsünmüyorum islemci mimarisi ve gpu artık eskimeye basladı giris seviyesi bile artık A9 adreno 205 oldu.Yetiyor günümüzde demek yanlıs çünkü cihaz 1000 lira'nın baya üzerinde.
Ama meego'ya hayran olmamak elde degil n9'u sahlandıran o'dur.Sahane bir sisteme yeten bi donanımı var gerek de yok herseyi müthis akıcılık ve performansla yapiyor zaten.

yalnız atladığın bir nokta var N9 Gta3 ü Shadow Gun ı MeeGo ile açmıyor androidde açıyor ;)

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Gta3'ün sorunu ram zaten o da n9'da yeterli olunca :good:

ben N9 un 2013 hazirana kadar yeterli olacağını düşünüyorum jelly bean kurulumu yayınlansın ben de nitdroid kurup oyun oynayacağım başka da androidle işim olmaz zaten

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye

ben N9 un 2013 hazirana kadar yeterli olacağını düşünüyorum jelly bean kurulumu yayınlansın ben de nitdroid kurup oyun oynayacağım başka da androidle işim olmaz zaten

Yeterli olur rahatça ben sadece günümüz donanımları ile karsılastırdım ki o donanımlarda n9'un yaptıklarının yarısını yapabilir mi android ile belli degil de.