Nokia Değil, Jolla..!

Sponsorlu Bağlantılar

Seglopsi

Seglopsi

Üye

2. Yazdigin alintida 1 2 sey ogrendim :D meego bölümüne biraz daha ziyaret zamanim geldi gibi :ehe
Belki param olursa n9 jolla gibi bir saf linux cihaz almak isterim. 2yil sonra unideyim zaten. O zaman istemedigim kadar bunlara vakit ayiricam. Sence yeni baslayacak olsam 2 yil sonra bi cihaz uzerinde genel bir hakimiyet kurmak ne kadar surer? Hani android romlarinda dosya edit vs. Deneyimlerim mevcut. Kernele de baktiydim ama kolay gelmediydi :D sence ne kadar zamanda sokerim.

her isin yetenekle alakali olduguna inanan birisiyim. bilgisayar konusunda ne kadar yetenekliysen linux'u ogrenmede de o kadar yetenekli olursun. eger gercekten ogrenmek istersen bu isi ilk tavsiyem hard diskine veya usb bellegine linux bir isletim sistemi kurman hangisi oldugu fark etmez bol bol kurcalamandir. (donanimsal etkiler disinda) tabiki n9'da boyle bir cihaz. saf linux cekirdegi iceren, son cikan linux kernelinin yarim saat surmeden istenirse port edilebildigi harmattan isletim sistemi olan, arm tabanli bir cep bilgisayaridir. linux kullanmayi bilen birisi icin n9 kullanmak, cok keyifli birsey. bir bilgisayar dergisinden ilk defa yillar once (2004-2005 olabilir) pardus'un boot edilebilir bir cd sini aldigimdan beri linux'a merak sarmistim. kullanmadim ama surekli arastirdim ogrendim. n9'u aldigimda ise sadece 2 hafta degisik geldi hersey bana, sanki bircok seyi biliyor gibiydim. kisacasi simdiden linux'u ogrenmeye baslayin. windows gibi bir donanim somurucusu sistem kullanmak yerine linux'u her zaman tercih etmisimdir. microsoft office port edildiginde de windows'a hicbir sekilde ihtiyacim olmayacak desem yeridir.