Nokia Değil, Jolla..!

Sponsorlu Bağlantılar

Beşiktaşlı24

Beşiktaşlı24

Üye
çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler ülkemizde bir gelsede alsak şunu ya

fLuke!

fLuke!

Üye
Bu bölüm cep telefonlarıyla ilgili genel sohbet bölümü olduğu için Sailfish ve Jolla ile ilgili paylaşılan haberler de haliyle arada kaybolup gidiyor. ayrıca üzerinden zaman geçti. Detaylı bilgi için forumun meego bölümünü ziyaret edip merak ettiklerinizi sorabilirsiniz: MeeGo

Çalışacağı söyleniyor değil çalışıyor zaten. Android'in 2.3 ve 4.0 sürümleri baz alınarak yapılan bir uyumluluk katmanı kullanıyor. Google Play'e tabiki ulaşamazsınız ama bu demek değil ki başka çözümler yok. Cihazın içinde halihazırda bir adet android mağazası var. Ayrıca başka alternatifler de kurmak mümkün olacak.

o arka kapaklar sadece renk değişsin diye konmadı oraya. onların hepsi farklı bir eklentiyi sembolize ediyor. yani takınca sadece arayüzün rengi değişmeyecek. üçüncü parti şirketler farklı arka kapaklar üreterek cihazın tasarımını güzelleştirebilir ve/veya cihaza istenirse yeni özellikler katılabilir.

- - - Eklendi - - -

katılıyorum ama samsunga rakip olması şu an için bir ütopya. :D ve buyrun:

[ENGİN];6254668' Alıntı:
Samsung derken tizen'i kasdetti sanırım ve öylede görünüyör :)

:d:Şunu düşündüm.Son kullanıcı androidde bulduğunu(uygulama, oyun) burda da bulursa Samsung'un satışları tökezleyebilir.Ayrıca Tizen, Ubuntu, Firefox OS ya da bb10'la da sonuna kadar kapışır gibi. :)

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Almayı düşünüyorum bu telefonu. Türkiye pazarına bir girsin yeterli :)

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
pRime.

pRime.

Üye

:d:Şunu düşündüm.Son kullanıcı androidde bulduğunu(uygulama, oyun) burda da bulursa Samsung'un satışları tökezleyebilir.Ayrıca Tizen, Ubuntu, Firefox OS ya da bb10'la da sonuna kadar kapışır gibi. :)

aynen kardeşim. :)

- - - Eklendi - - -

[ENGİN];6254668' Alıntı:
Samsung derken tizen'i kasdetti sanırım ve öylede görünüyör :)

evet abi onu düşünmedim. :D

pRime.

pRime.

Üye
çalışıyorlardır. Ubuntu ve tizen ekiplerinden de pek ses gelmiyor mesela :D

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: andezitt
SeniGördüm

SeniGördüm

Üye
arayüze alışmamız gerekecek.bana meego'yu kullanmama rağmen bir tuhaf geldi:hmmm

pRime.

pRime.

Üye
nexus 7, n950 ve jolla cihazı:

mcnpl4

mcnpl4

Üye
benim telefona da portlansaydi keske dicem de bu sefer kendi telefonlari satmicak

Seglopsi

Seglopsi

Üye
nexus 7, n950 ve jolla cihazı:

en guzeli n950 gibi duruyor. cihazlardan birini sec deseler kesin n950'yi secerim :)

aslinda cpu ve gpu'yu guncelleyip benzer bir cihaz tasarlayabilirdi Jolla. zaten n9'da eski MeeGo calisanlarinin tasarimi. Bakmayin Lumia'larla begenildigine.

• Beğen
Tepkiler: n000k
tapatalk

tapatalk

Üye
Abi simdi bu sistem nexus7 için mi hazirlanmis yoksa sahte mi? Ozaman diğer nexuslarda da calistirirlar bu sistemi

- - - Eklendi - - -

Bu arada ubuntu touch OS un 0.3 surumu cikti ve gayet akici

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Abi simdi bu sistem nexus7 için mi hazirlanmis yoksa sahte mi? Ozaman diğer nexuslarda da calistirirlar bu sistemi

- - - Eklendi - - -

Bu arada ubuntu touch OS un 0.3 surumu cikti ve gayet akici
nokia n950 icin de yapilmadi ama nokia n950 uzerinde gorunuyor. nexus7 icin de yapilmadi demek ki tablet modelleri de gelecek gibi gorunuyor Jolla'dan. bu ihtimali de nexus7'de deniyorlar.

suan sadece kendileri denedikleri icin n9'da, n950'de, nexus'da cartta curtta calismis bir onemi yok. imajini cikartmayacaklar ne de olsa. xda'daki gelistiriciler sifirdan baslayacak port etmeye. n9/50 icin ise taban ayni oldugundan port isi dakikalarda biter muhtemelen.

tapatalk

tapatalk

Üye

nokia n950 icin de yapilmadi ama nokia n950 uzerinde gorunuyor. nexus7 icin de yapilmadi demek ki tablet modelleri de gelecek gibi gorunuyor Jolla'dan. bu ihtimali de nexus7'de deniyorlar.

suan sadece kendileri denedikleri icin n9'da, n950'de, nexus'da cartta curtta calismis bir onemi yok. imajini cikartmayacaklar ne de olsa. xda'daki gelistiriciler sifirdan baslayacak port etmeye. n9/50 icin ise taban ayni oldugundan port isi dakikalarda biter muhtemelen.
portlansında o sıkıntı değil bolluk iyidir. bide bişey sorucam sen g.nexus için samsung tizen çıkartıcak demiştin ama ben öyle bi belge haber bişey bulamadım sen nerde gördün?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
portlansında o sıkıntı değil bolluk iyidir. bide bişey sorucam sen g.nexus için samsung tizen çıkartıcak demiştin ama ben öyle bi belge haber bişey bulamadım sen nerde gördün?

galaxy nexus, s2 hd / tizen gelistirici cihazi ve galaxy s3'te deniyorlardi tizeni.

- - - Eklendi - - -

hatta deneme surumlerinin imajlarini da yayinliyorlar diye biliyorum. gormustum de n9'la alakasi olmadigi icin ilgilenmedim.

tapatalk

tapatalk

Üye

galaxy nexus, s2 hd / tizen gelistirici cihazi ve galaxy s3'te deniyorlardi tizeni.
xda da konu açtım adamlar şöyle dedi google nexuxların büyük bir kısmını geliştirice dağıttı samsungda tizeni nexusa vererek geliştiricilerden yararlanmak istiyo gibi bişeyler dediler

Seglopsi

Seglopsi

Üye
xda da konu açtım adamlar şöyle dedi google nexuxların büyük bir kısmını geliştirice dağıttı samsungda tizeni nexusa vererek geliştiricilerden yararlanmak istiyo gibi bişeyler dediler
olabilir suanda tizen 2.1'di galiba son surum, bu 4 cihazda calisiyor.

pRime.

pRime.

Üye
o nexus 7 bir çalışana ait sanırım. İşin içinde olanlar cihazlarına portluyorlar.