İpucu Microsoft Lumia Kullanıcıları Kulübü [361 Üye]

Sponsorlu Bağlantılar

YkPkY

YkPkY

Üye
Henüz film izleme şansım olmadı ama 3-5 dakikalık birkaç video izledim, markası Miracast, cihazın iki özelliği var, dlna ve miracast. Benim tv'nin dlna özelliği olduğundan, ben miracast özelliğini kullanıyorum. Herhangi bir modeme bağlanma gereği duymuyor, doğrudan telefon cihazla bağlantıyı kuruyor ve aynı odada, yani en fazla 3-4 metre mesafede denedim. Cihazın üzerinde hareketli bir anteni var. İşin ilginç yanı S4 ile bağlanıyorum, bir süre sonra bağlantı kesiliyor, L1520'de sorunsuz bağlanıyor, oysa ki android ve ios destekli olduğu yazıyor, açıkçası Ms bu konuda şaşırttı beni, ben tam tersine L1520'de epeyce tırmalarım diyordum ama tersi bir durum oldu, bu arada telefon W10 deneme sürümü son yapı yüklü :)

Lumia 1520 ile mTalk'tan gönderildi

Ezcast arayüzüyle çalışmıyormu..dlna- ez mirror- miracast bağlantı seçenekleri mevcut.ayarlarındada direkt ya da modem üzerinden bağlanma seçenekleri olması lazım.yoksa farklı cihazmı

mTalk'tan 920 gönderdi

ishanemir

ishanemir

Üye
bende 1520 var smart özellikli lg tv mde modemsiz bağlanabildim

endera

Üye
Yezz billy 4.7 ile benide yaz

serinaga

serinaga

Üye
:blink: Lumia kullanıcıları kulübüne mi?:hmmm

Yer bulamayınca :bilmm
Ezcast arayüzüyle çalışmıyormu..dlna- ez mirror- miracast bağlantı seçenekleri mevcut.ayarlarındada direkt ya da modem üzerinden bağlanma seçenekleri olması lazım.yoksa farklı cihazmı

mTalk'tan 920 gönderdi

Cihazın üzerinde bir fonksiyon tuşu var, basınca dlna ile modem üzeri bağlantı kuruyor, tekrar basınca modemsiz direkt bağlantı kuruyor. Başka da bir ayarı yok ...

habbuj

habbuj

Üye
Lumia 640 xl önerir misiniz? (925ten geçiş yapacam)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Lumia 640 xl önerir misiniz? (925ten geçiş yapacam)
Son zamanlarda benim favorilerimdendi ama Lumia 650 şu anda beklenmesi gereken bir cihaz. Eğer aciliyeti yoksa bir süre daha bekleyin ve Lumia 650 tercih edin.

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
640xl iki arkadaşımda var. Kaba olayına bende katılıyorum ama çok değil bence değiştirilebilir kapak olması çok iyi. Tek flaş karanlık çekimde duşuk performans veriyor. Şuan windows 10 mobile ı en iyi çalıştıran cihazlardan biri. Ekran yarı hd ama yinede kaliteli görüntü veriyor Kamera gün ışığında baya iyi. Batarya performansı ise muhteşem...

habbuj

habbuj

Üye
Son zamanlarda benim favorilerimdendi ama Lumia 650 şu anda beklenmesi gereken bir cihaz. Eğer aciliyeti yoksa bir süre daha bekleyin ve Lumia 650 tercih edin.
Onun da özelliklerine baktım da sanki 640 xl daha alınası bir cihaz. Yani ekranının çok büyük olması dışında. Kamera yönünden ve fiyat olarak da çok uygun geldi bana (750 tl) bu hafta içi almam gerekiyor.
O cihazı bugün de gördüm bana göre çok kaba bir telefon,,benim 1520 ondan daha zarif.
Ekranı 6 incin altında olması iyi benim için ama 5.7 de pek küçük değil yani. Ama sorun değil ya Androide geçmeyi düşünüyordum. Hiç lumia bakmadım ama bugün bu cihazı ve fiyatını görünce fikrim değişti.
640xl iki arkadaşımda var. Kaba olayına bende katılıyorum ama çok değil bence değiştirilebilir kapak olması çok iyi. Tek flaş karanlık çekimde duşuk performans veriyor. Şuan windows 10 mobile ı en iyi çalıştıran cihazlardan biri. Ekran yarı hd ama yinede kaliteli görüntü veriyor Kamera gün ışığında baya iyi. Batarya performansı ise muhteşem...
Özellikleri ilgimi çekti zaten. Orta segmente göre baya iyi bi telefon. Kullanıcı yorumları da genelde olumlu.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Onun da özelliklerine baktım da sanki 640 xl daha alınası bir cihaz. Yani ekranının çok büyük olması dışında. Kamera yönünden ve fiyat olarak da çok uygun geldi bana (750 tl) bu hafta içi almam gerekiyor.

Ekranı 6 incin altında olması iyi benim için ama 5.7 de pek küçük değil yani. Ama sorun değil ya Androide geçmeyi düşünüyordum. Hiç lumia bakmadım ama bugün bu cihazı ve fiyatını görünce fikrim değişti.
bekleme şansın yoksa yapacak bişey yok. Lumia 640 XL iyi bir cihaz. Tek led flaş dışında kamerası çok iyi, ekran büyük ve 720p HD, pil zaten efsane tasarım da hoşunuza gittiyse bir de 750 TL'ye bulduysan kaçırma.

habbuj

habbuj

Üye
bekleme şansın yoksa yapacak bişey yok. Lumia 640 XL iyi bir cihaz. Tek led flaş dışında kamerası çok iyi, ekran büyük ve 720p HD, pil zaten efsane tasarım da hoşunuza gittiyse bir de 750 TL'ye bulduysan kaçırma.
Alacam galiba abi kararımı verdim :) ama 1080P diye görmüştüm çözünürlüğü yanlış mı bakmışım acaba
Alacam galiba abi kararımı verdim :) ama 1080P diye görmüştüm çözünürlüğü yanlış mı bakmışım acaba
Bi de 925i aratır mı sizce?

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye

kamera 1080 ekran 720p
...

925 i aratmak mı :D retina seviyorsan bi onu ararsın da sevdiğine de pek sanmıyorum

aslında dahili hafızasını da özleyebilirsin :hmmm

habbuj

habbuj

Üye
kamera 1080 ekran 720p
...

925 i aratmak mı :D retina seviyorsan bi onu ararsın da sevdiğine de pek sanmıyorum

Retina nın varlığını bile farketmedim yokluğunu da farkedeceğimi düşünmüyorum :) Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim sağolun :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
kamera 1080 ekran 720p
...

Retina nın varlığını bile farketmedim yokluğunu da farkedeceğimi düşünmüyorum :) Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim sağolun :)
Ben de eşime Lumia 925'in yerine almayı düşünüyordum ama Lumia 650 ya da Lumia 650 XL'yi bekleme kararı aldık. Yani Lumia 925'i aratacak bir telefon değil. Ayrıca dahili depolama alanı 8GB olsa da Windows 10 Mobile'ın SD kart desteği tam destek, yani her şeyini SD karta taşıyabilir ya da oyun ve uygulamalara SD karta kurabilirsin. Bu yüzden 8GB depolama alanının sorun olacağını sanmıyorum

YkPkY

YkPkY

Üye
Yer bulamayınca :bilmm

Cihazın üzerinde bir fonksiyon tuşu var, basınca dlna ile modem üzeri bağlantı kuruyor, tekrar basınca modemsiz direkt bağlantı kuruyor. Başka da bir ayarı yok ...
memnunmusun.düzgün birşey arıyorum çünkü bende.pc ile bi film izleyip bana görüşünü bildirirmisin

blackss

Üye
Arkadaslar konu dışı bir sorum olacak bende samsung e7 var 1520 ile kafa kafaya degisecegim ne dersiniz?

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Arkadaslar konu dışı bir sorum olacak bende samsung e7 var 1520 ile kafa kafaya değişeceğim ne dersiniz?
mesajları umarım taşırlar. Ben olsam düşünmeden takaslardım. Aynı seviye cihazlar değiller

• Beğen
Tepkiler: blackss

blackss

Üye
arkadaşlar telefonum 1520 kamera ayarlarında 19 Mp jpeg mi seçeyim yoksa 5+DNG 19 MP mi seçeyim hangi modda daha iyi çekiyor ?

Üst Alt