İpucu Microsoft Lumia Kullanıcıları Kulübü [361 Üye]

Sponsorlu Bağlantılar

merlin19

merlin19

Üye
Servis için farklı bir sürüm verilmiş olabilir mi acaba diye düşünmeden edemiyorum şimdi.
Evet oradaki arkadaşlar zaten bizdeki sürüm size verilenden farklı dedi ms sitesinden baktım bana yükledikleri ile sitede yazan sürüm farklı ve ne ısınma ne donma ne şarj sıkıntısı nede başka sorun yok cihaz o kadar stabilki şaşırdım hat sıkıntım vardı o dahi artık yok nette doya doya kesilmeden geziyorum acaba wp 10 önizleme kursam cihaz yine sapıtırmı
Valla istanbulda değilim hocam o yüzden tarif ettiğiniz yeri bilemiyorum Maalesef .
Netcell yazsada teleservis bakıyor sıkıntı olmaz diyorsunuz yani.
Ben hepsiburadadan aldım netcell yazıyor ama direkt herhalde hepsiburadaya değil teleservise göndereceğim sanırım değil mi
@merlin19
Hocam ben yeni daha servisten aldım hatta davet etti genel mudur gittim servis ortamına özel izinle girdim ENT Servis var yurt içi kargo ve mng ile anlaşmalı ver yolla yollarken içine sıkıntılarını açık açık yaz ve altına adınızı Maxicep'ten duydum notu düş gayet iyi ilgilenirler ayrıca Microsoft yeni kurallar dahilinde servise verilen her cihazın faturasını istiyor faturası ile yollayın bunun nedeni sistem garantisi yani garanti fabrikadan çıktığında satış yapıldığında başlıyor örnek cihaz markete 2015 de geldi 8 ay kaldı hafta ama sistemde o cihazın garantisi 8 ay geçmiş oluyor sen aldın normalde 2 yıl iken sistem garantisi 1 yıl 4 ay kalmış oluyor kullanıcı madur olmasın diye fatura istiyorlar ve size satıldığı tarihi sisteme giriyorlar ve garantiniz uzamış oluyor

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve sahanemir

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
MS OneDrive depolama alanında değişikliğe gidiyor arkadaşlar;
2016'dan itibaren ücretsiz kullanıcılar 15GB yerine yalnızca 5GB depolama alanına sahip olacaklar. Telefon kullanıcılarına verilen 15GB kamera rulosu hediyesi de 2016'nın başında sona erecek.

serinaga

serinaga

Üye

Çok basit, kamera rulosunu Onedrive buluta yedeklemeyi kapatıp, yerine Micro Sd karta yada PC'ye yaparız yedeklemeyi olur biter, geri kalan dosyalar için de zaten 5 gb. alan yeter diye düşünüyorum. Hayır benim merak ettiğim 20 Gb. oldu benim Onedrive, o gün gelince silecek mi ki fotoğraflarımı çok merak ediyorum doğrusu ...

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
2016'dan itibaren ücretsiz kullanıcılar 15GB yerine yalnızca 5GB depolama alanına sahip olacaklar. Telefon kullanıcılarına verilen 15GB kamera rulosu hediyesi de 2016'nın başında sona erecek.
Çok basit, kamera rulosunu Onedrive buluta yedeklemeyi kapatıp, yerine Micro Sd karta yada PC'ye yaparız yedeklemeyi olur biter, geri kalan dosyalar için de zaten 5 gb. alan yeter diye düşünüyorum. Hayır benim merak ettiğim 20 Gb. oldu benim Onedrive, o gün gelince silecek mi ki fotoğraflarımı çok merak ediyorum doğrusu ...
limiti aşan dosyalarınızı indirmek için 12 aylık süre tanınacakmış. 12 ay sonunda yine indirmezseniz sanırım puffff olacak

serinaga

serinaga

Üye
Yahu Windows dedik, Microsoft dedik, ufaktan herşeyi paraya çevirmeye başladılar gibi :( Yarım elmayı mı örnek alıyorlar ne ?

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Sanmıyorum yoktur öyle birşey. Hiç bir şekilde silemez. Yalan habere benziyor. Resmi kaynaklar lazım.

L920 mTalk ile gönderildi.

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Sanmıyorum yoktur öyle birşey. Hiç bir şekilde silemez. Yalan habere benziyor. Resmi kaynaklar lazım.

haberin tamamı;

Microsoft, Office 365 üyelerine artık sınırsız OneDrive alanı sunmayacağını duyurdu. Ücretsiz depolamanın boyutu ise üçte ikisine küçültülecek.

Bir blog gönderisinde yapılan açıklamaya göre sınırsız depolama alanının kaldırılmasının nedeni, "az sayıda kullanıcının" birden fazla PC'yi, tüm film koleksiyonunu veya DVR kayıtlarını OneDrive üzerinde yedeklemesi oldu. Microsoft'a göre depolama alanının aşırı kullanımı, toplamdaki kullanımın ortalamanın 14.000 kat üzerine çıkmasına neden oldu. Office 365 kullanıcıları için sınırsız depolama alanı, Ekim 2014'te sunulmaya başlanmıştı.

Microsoft, "aşırı yedekleme senaryolarını" engellemek istediğini ve dikkatini "OneDrive kullanıcılarının çoğunluğunun faydalanacağı yüksek değerli üretkenlik ve birlikte çalışma deneyimlerine" odaklamak istediğini söylüyor. Bununla birlikte düşük ücretli ve ücretsiz OneDrive üyeliklerinde de kısıtlamalara gidilmiş olması, Microsoft'un bol keseden boş alan dağıtarak bir hata yaptığını itiraf etmekten ziyade, suçu kullanıcılara attığı izlenimi bırakıyor.

Değişiklikle birlikte OneDrive depolama sınırı, Office 365 Home, Personal ve University kullanıcıları için 1TB'a düşürüldü. Yeni kısıtlama devreye alınmış olsa da mevcut Office 365 kullanıcıları, 1TB'ı aşan verilerini OneDrive'dan indirebilmek için "en az" 12 aya sahipler.

Değişikliklerden tek etkilenenler, Office 365 kullanıcıları değiller. 2016'dan itibaren ücretsiz kullanıcılar 15GB yerine yalnızca 5GB depolama alanına sahip olacaklar. Telefon kullanıcılarına verilen 15GB kamera rulosu hediyesi de 2016'nın başında sona erecek.

tabi haberde geçen "bir blog gönderisi"nde yapılan açıklamanın orijinalini bulmak lazım :)

merlin19

merlin19

Üye
Korkum yok toplam 580 gb alanım var hali hazırda 150 gb dolu alternatif çok yer var ama şunu yapabilirler sadece lumia cihazlara özel alan açarlar ve önüne gelen yüksek kotaları kullanamaz zor değil yapmak sistemi cihazın seri yada ime numarasını alarak işlem yapılabilir ms öyle birşeyler yapmaz helede Android ve ios un içine iyice sızma harekatı yapmışken risk almaz

skynet

Üye
Lumia 620 128Gb sd kartı destekler mi ?

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Buradan duyurayım
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: serinaga, murooo55, 4MaGuS ve 1 kişi daha
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
  • Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen ve serinaga
erhanercan

erhanercan

Üye
Mega 50 gb beleş yer veriyor extra olarak kullanın

muratvemine

muratvemine

Üye
Galaxy s4 den lumia 1320 ye geçiş yaptım. s4 de 1.9 mp on kamera vardı selfie çekimlerim çok iyiydi fakat o aralar selfie yapmayı sevmediğimden lumiaya geçiş yaptım wp den aşırı memnunum .pişmanlıgım kameradan olduğundan 6 inçlik wp aramasına girdim butcemin yettigi tek tel o . 1.2 on kamerası varmış çekim kalitesi nasıldır kullananlar resim filan paylaşablir mi? s4 kadar çeker mi en azından lumianın vga on kamerasından iyidir diye dusunuyorum

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Yine de tatmin etmeyeceğine inanıyorum ben bi yerde incelemeni tavsiye ederim söylemekle olmaz bana yeter ama sana yetmeyebilir

Gece çekimi çamur gibi olur onu kestirebiliriz

theseusx

theseusx

Üye
Hocam ben de 1520 var eşimde de Samsung S4 var. Telefonumun ana kamerasından çok memnunum S4 e göre. Ama ön kamera açısından S4 daha iyi. 1520 nin ön kamera çekimleri kaliteli değil, neyse ki selfie çekimi yapmayı sevmiyorum o nedenle benim için çok önemli değil.

• Beğen
Tepkiler: muratvemine

Üst Alt