Windows 10 KULLANICILAR KULÜBÜ [SORU(N)LAR-ÇÖZÜMLERİ]

Sponsorlu Bağlantılar

WINDOWS 10'A HER AÇIDAN BAKILDIĞINDA HANGİ PUANI VERİRSİNİZ? (5 çok iyi, 1 çok kötü)

• Kullanılan toplam oy
    139
Luck Star

Luck Star

Üye
Adam gibi ne fotoğraf yazdırma ne düzenleme uygulaması var windows vistadaki uygulamaları aynen kopyala yapıştır yapmış sanki çok iyiymiş gibi. Üstüne bir de 500 lira ister yazılıma. İyi para kaldırıyor yatarak sonuç olarak aldığımız 2-3 tema eşdeğerinde görsel deişiklik... Berbat berbat. Linux gelişse keşke.
Hadi hepsini geçtim bilgisayarda 2 hesap var 2 sinin de kendi bölümündeki dosyalara erişim mevcut böyle saçma şey görmedim üstelik şifreli hesaplar :(

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Adam gibi ne fotoğraf yazdırma ne düzenleme uygulaması var windows vistadaki uygulamaları aynen kopyala yapıştır yapmış sanki çok iyiymiş gibi. Üstüne bir de 500 lira ister yazılıma. İyi para kaldırıyor yatarak sonuç olarak aldığımız 2-3 tema eşdeğerinde görsel deişiklik... Berbat berbat. Linux gelişse keşke.
Hadi hepsini geçtim bilgisayarda 2 hesap var 2 sinin de kendi bölümündeki dosyalara erişim mevcut böyle saçma şey görmedim üstelik şifreli hesaplar :(
malesef yazdıklarınıza göre sizi karşılamayan şeyi daha fazla kullanmamak gerekir diye düşünüyorum, saçma bulduğumuz şeyleri biz değil muhatabı Microsoft a iletmeniz gerekir...

Luck Star

Luck Star

Üye
İletmediğimi düşündüren nedir acaba? Saçma bulduğum şeyleri zaten sana değil konu adında yazdığı üzere windows 10 kullanıcılar grubu sorun ve çözümleri adı altındaki konuya yazdım yani yazdığım şeyler seni ilgilendirmiyorsa cevap yazamana yada muhatap hissetmene gerek yok. :hmmm

exp_l0it

exp_l0it

Üye
denetim masasını ikiye bölmüşler
özellikler menüsünü iki ye bölmüler ayarlar adında bi yer açmışlar ama bi denetim masası bi özelliklere gidip geliyor
ben düzenini sevmedim
ben yakında tüm denetim masasını taşırlar ayarlara diye düşünüyorum..
deniyeyim bakalım ne olacak :allalla:

yine hüsran yine hüsran
bu sefer de parolayı sordu emin misin unuttuğuna dedi ve bu pencere açıldı
normal koşullarda pini seçip kapatıp açtığınızda pin sorması gerek. çalışmadığını okudum. en kötü reg aramanız gerekir..
şirketler kar amaçlı olarak birbirlerinin dallarına çok fazla el atmazlar. foto düzenlemek için photoshop, yazdırmak için word kullanabilirsin mesela
erişim haklarını kaldırırsan kişilerin böyle sorunların kalacağını sanmam ne dersin?

bilalbilik

bilalbilik

Üye
Merhaba arkadaşlar mağazaya girdiğimde herhangi bir uygulamaya tıklayınca mağazadan atıyor hiçbişey indiremiyorum yardım

Luck Star

Luck Star

Üye
ben yakında tüm denetim masasını taşırlar ayarlara diye düşünüyorum..

normal koşullarda pini seçip kapatıp açtığınızda pin sorması gerek. çalışmadığını okudum. en kötü reg aramanız gerekir..

şirketler kar amaçlı olarak birbirlerinin dallarına çok fazla el atmazlar. foto düzenlemek için photoshop, yazdırmak için word kullanabilirsin mesela

erişim haklarını kaldırırsan kişilerin böyle sorunların kalacağını sanmam ne dersin?
erişim haklarını nasıl kaldiricam 2 hesap ta yönetici hesabı. c kullanıcılar kısmından birbirimizin masaüstüne girebiliyoruz :(

CsWqIve34

Üye
windows 8 magaza sifirlama konularinda yapilan islemlerde windows 10 magazasini sifirlar

exp_l0it

exp_l0it

Üye
erişim haklarını nasıl kaldiricam 2 hesap ta yönetici hesabı. c kullanıcılar kısmından birbirimizin masaüstüne girebiliyoruz :(
herhangi bir klasör-özellikler-güvenlik-izinler
buradan kendini ekleyip diğer kullanıcıyı engellersen sorun kalacağını düşünmüyorum
Administrator adıyla oturum aç, bir de o oturumda dene..
o adla açmaya gerek yok. admin hesabı gizli hesap
yönetici istemi ile cmd açın. net user administrator /active:yes komutu gözükür hale getirecektir.

• Beğen
Tepkiler: Luck Star ve bozkirdangelen
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
herhangi bir klasör-özellikler-güvenlik-izinler
buradan kendini ekleyip diğer kullanıcıyı engellersen sorun kalacağını düşünmüyorum

o adla açmaya gerek yok. admin hesabı gizli hesap
yönetici istemi ile cmd açın. net user administrator /active:yes komutu gözükür hale getirecektir.
Evet öyle de olur.. Hem de daha kısa yoldan..
Ben kulağımı uzun yoldan göstermişim.
Yeni bir bilgi için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: afatsumlug97 ve Luck Star
bilalbilik

bilalbilik

Üye
pc yi sıfırladım bu sefer de SUNUCU HATA YAPTI diyor nette baktım ama çözemedim Yardım.

Luck Star

Luck Star

Üye
Her gün bir uygulama veya oyunun simgesi kayboluyor sizde de oluyor mu? Hemde kısayoldaki değil yüklenmiş klasördeki gidiyor.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
pc yi sıfırladım bu sefer de SUNUCU HATA YAPTI diyor nette baktım ama çözemedim Yardım.

bu aracı yükleyip sonucu söyler misin ?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bu sistem için uyumlu değil diyor senin verdiğin w8 için mi
32 bit sisteme 64 bitlik aracı mı indirdin
Ben 4 saat bekledim indi ama 32bit inmiş baktım acaba nerede hata yaptım diye ama bulamadım internetten indirdiği aracı da 64bit için ama iso 32 bit gittim iso aradım (o gün yaklaşık 20gb veri indirdim)

Üst Alt