Windows 10 KULLANICILAR KULÜBÜ [SORU(N)LAR-ÇÖZÜMLERİ]

Sponsorlu Bağlantılar

WINDOWS 10'A HER AÇIDAN BAKILDIĞINDA HANGİ PUANI VERİRSİNİZ? (5 çok iyi, 1 çok kötü)

• Kullanılan toplam oy
    139
iPhonedo

iPhonedo

Üye
windows 7 derken onun anakart ve ekran kartı ikisi belirliyor ama eğer VituralBox gibi programlar kullanacaksan 10 da da çalışır bu arada Aydedeye selam
Teşekkürler Göksel beyciğim deneyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Jelly Beanci

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Her tarafımız şifreyle doldu, şimdi de pin mi başımıza çıkardılar : ) )

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
pini nasıl kaldırabilirim ben göremedim
başlat menüsünden sol üst taraftaki kullanıcı adına tıkla, hesap ayarlarını değiştir de orada sol taraftaki menüde oturum açma seçenekleri var. Orada pin ile ilgili ayarlar var.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Her tarafımız şifreyle doldu, şimdi de pin mi başımıza çıkardılar : ) )
Pin zaten Windows 8'den beri olan bir şeydi. Koymak şart değil güzel bir şey aslında. Mesela Microsoft hesabınızla kullanıyorsanız ve bilgisayarınıza atıyorum kardeşiniz girecek ona hotmail şifreniz yerine pini vermek daha mantıklı oluyor :)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
başlat menüsünden sol üst taraftaki kullanıcı adına tıkla, hesap ayarlarını değiştir de orada sol taraftaki menüde oturum açma seçenekleri var. Orada pin ile ilgili ayarlar var.
tamam oraya ben başlat menüsünde ki ayarlara tıklayıp, oturum açma seçeneklerine giriyorum da
sadece değiştirilebiliyor kaldırma ayarı yok.
Pin zaten Windows 8'den beri olan bir şeydi. Koymak şart değil güzel bir şey aslında. Mesela Microsoft hesabınızla kullanıyorsanız ve bilgisayarınıza atıyorum kardeşiniz girecek ona hotmail şifreniz yerine pini vermek daha mantıklı oluyor :)
önceden kendi parolamızı kullanıyorduk hotmail in ki değildi
ben kendim oluşturdum (örn Space (boşluk tuşu) kullanıyordum misafir gelince boşlu bas diyip veriyordum ama şimdi pini versen ayrı vermesen daha ayrı bi sorun

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
tamam oraya ben başlat menüsünde ki ayarlara tıklayıp, oturum açma seçeneklerine giriyorum da
dikkatli bak vardı geçende yapmıştım :hmmm değiştir dediğinde iptal çıkıyorda olabilir.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

önceden kendi parolamızı kullanıyorduk hotmail in ki değildi
ben kendim oluşturdum (örn Space (boşluk tuşu) kullanıyordum misafir gelince boşlu bas diyip veriyordum ama şimdi pini versen ayrı vermesen daha ayrı bi sorun
Önceden dediğin Windows 7'de öyledir. O seçenek hala var. Microsoft hesabına bağlandığın için böyle. İstersen yerel hesaba geçebilirsin.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
İşin şakası bir yana..
Biraz önceki mesajınızı da okudum, en güzeli de pin 'i unuttuğunuzda, diğer şifreyle girebilmeniz..
Arada bir ATM ler önünde bazı konuşmaları hala dinlemeye çalışırım.
Emekli birisi atm önünde maaş çekemiyor, sorun var..
Hemen yandaki gençlerden birine " Bana yardım edermisiniz, paramı çekemiyorum"..
Genç geliyor, kartı sokuyor ve "amca şifreniz Ne" diyor..
Amca da "1234" diyor.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
İşin şakası bir yana..
Biraz önceki mesajınızı da okudum, en güzeli de pin 'i unuttuğunuzda, diğer şifreyle girebilmeniz..
Arada bir ATM ler önünde bazı konuşmaları hala dinlemeye çalışırım.
Emekli birisi atm önünde maaş çekemiyor, sorun var..
Hemen yandaki gençlerden birine " Bana yardım edermisiniz, paramı çekemiyorum"..
Genç geliyor, kartı sokuyor ve "amca şifreniz Ne" diyor..
Amca da "1234" diyor.
bazılarıda 16 haneli kart numarasının ilk rakamlarını kullanıyor

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Bilgisayarı birine vereceğim zaman genelde "Guest" tanımlı ve ona göre kısıtlı yetkilendirilmiş bir hesapta açılış yaptırıyorum.
Sorun olmuyor.
Olur ya fazla yetkili bir oturumla birine teslim ettiğinizde, ayarları bozabilir, bir şeyleri silebilir..
Gerçi bunlara da çare var da..

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Luck Star

Luck Star

Üye
gpedit.msc den Update ayarlarını indirmek ve yüklemek için bana sor yaptım ama w Update ayarlarında halen otomatik gözüküyor bıktım bişeyler indirmesinden. çözüm var mı bunun? Windows 10 Home orjinal

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Luck Star

Luck Star

Üye
Windows yine batırmış. görsel anlamda 3 5 yeri toparlayıp bütünleşmiş ama teknik anlamda hala çöplük. Kendi kafasına göre iş yapıyor 2 farklı denetim masası var bazı klasöre erişim izni verirken hata veriyor. ne yaptığı belli değil

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Windows yine batırmış. görsel anlamda 3 5 yeri toparlayıp bütünleşmiş ama teknik anlamda hala çöplük. Kendi kafasına göre iş yapıyor 2 farklı denetim masası var bazı klasöre erişim izni verirken hata veriyor. ne yaptığı belli değil
denetim masasını ikiye bölmüşler
özellikler menüsünü iki ye bölmüler ayarlar adında bi yer açmışlar ama bi denetim masası bi özelliklere gidip geliyor
ben düzenini sevmedim

Üst Alt