HTC Desire SV: ROM l ROOT l SWAP l UNLOCK l UNROOT [ELİNİZDEKİ ROMLARI PAYLAŞABİLİRSİNİZ]

Sponsorlu Bağlantılar

T4NK

Üye
Öncelikle konu için teşekkürler, bu konudan ben de yararlandım.
Yukarıda yorumları geçen, hata belirten arkadaşlarıma sesleniyorum yaşadığınız hataların hepsini yaşadım ve bir şekilde aşmayı başardım.
Konuya faydam olması dileğiyle; http://www.maxicep.com/htc/htc-desire-sv-root-isleminiz-829241.html buyrun bu bağlantıdan recovery hatalarınızı da aynı zamanda gidermeniz için bir anlatım yapıldı. Telefon modeli HTC Desire SV olsa da siz aldırmayın diğer modeller için de recovery ünlem işareti hatasının çözümü aynı şekilde anlatılmıştır.
Kolay gelsin.

ali::12

Üye
Kardeş ben CWM yi kurdum super user ıda kurdum swap işlemide yaptım am ayinede uygulamaları sd karta kuramıyorum.

Yani uygulamaralar gidip uygulamayı seçtiğimde sd karta taşı seçeneği yok yine.

osqyi1

Üye
unlock yapamıyorum siz anlatabilirmisiniz

karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş ben CWM yi kurdum super user ıda kurdum swap işlemide yaptım am ayinede uygulamaları sd karta kuramıyorum.

Yani uygulamaralar gidip uygulamayı seçtiğimde sd karta taşı seçeneği yok yine.

swap yaptığında zaten hafıza kartın telefon hafızası olarak görünüyor :) bu sayede telefon hafızasına taşı dediğinde aslında hafıza kartına taşımış oluyosun.

emreli01

emreli01

Üye
bootloader kilidini açmadan rootlanabileceğini sanmıyorum ama bi dene istersen
Bi sorun fela olur die yapmadım açıkçası bazı htc kullanicilarida yaptıklarını söyleyince sasirdim samsung gibi değil diye biliyorumkardeşimde varda desire sv oyunların data dosyasını sd karta atıp oynayamıyor nasıl yapabiliriz acaba rootsuz şekilde

karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi
Bi sorun fela olur die yapmadım açıkçası bazı htc kullanicilarida yaptıklarını söyleyince sasirdim samsung gibi değil diye biliyorumkardeşimde varda desire sv oyunların data dosyasını sd karta atıp oynayamıyor nasıl yapabiliriz acaba rootsuz şekilde

rootsuz bir şekilde yapamazsın ama root atarsan konuda anlattığım gibi swap işlemini gerçekleştirerek yapabilirsin.

emreli01

emreli01

Üye
rootsuz bir şekilde yapamazsın ama root atarsan konuda anlattığım gibi swap işlemini gerçekleştirerek yapabilirsin.
Hadi diyelim root attım root attiktan sonra güncelleme alırmiyim ? Roottan geri almak istedim mesala sayaç sıfırlama kolay mi

karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi
güncelleme alırsın ama zaten yüzde 95 ithimalle desire sv'ye artık güncelleme gelmeyecek, müşteri hizmetleri söyledi.

emreli01

emreli01

Üye
Yanlış hatırlamıyorsam root lu cihazlar güncelleme bildirimi felan geliyor ama yükleme yapamıyordu

karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi
onu dert etme sen yaparsın, unroot yapmak cok kolay bir islem, yükleyip geri rootlarsın hemen. unlock islemi de pek zor sayılmaz

emreli01

emreli01

Üye
htc desire sv de kapanma sorunu yaşayan var mı benm kardeşimin telinde sürekli kapanma sorunu yaşıyor servise verdik bi halt yapmadan geri göndermişler bunun sorunu yazılımsal mı donanımsal mıdır acaba ? nasıl giderilebilir

karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi
htc desire sv de kapanma sorunu yaşayan var mı benm kardeşimin telinde sürekli kapanma sorunu yaşıyor servise verdik bi halt yapmadan geri göndermişler bunun sorunu yazılımsal mı donanımsal mıdır acaba ? nasıl giderilebilir

durduk yere mi kapanıyor telefon? bu bir çok şeyden kaynaklanıyor olabilir. güç temassızlığı, fazla yüklenme filan gibi. yazılımsal ise rom ve kernel değiştirerek halledebilirsin. donanımsal ise servisin halletmesi gerekirdi. ben şuana kadar telefonumda hiçbir sorunla karşılaşmadım.

emreli01

emreli01

Üye
durduk yere mi kapanıyor telefon? bu bir çok şeyden kaynaklanıyor olabilir. güç temassızlığı, fazla yüklenme filan gibi. yazılımsal ise rom ve kernel değiştirerek halledebilirsin. donanımsal ise servisin halletmesi gerekirdi. ben şuana kadar telefonumda hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Telefon kitli iken bu bakıyoruz kapanmis herhangi bir islem yaparken de kapanıyor internete takılırken de oluyor

emreli01

emreli01

Üye
Kendi kendinede oluyor

emre1111111111

Üye
karaman_deniz dedi:
1080p HD Video Kayıt Yapma

Bildiğiniz gibi Desire Sv'nin en çok konusulan eksisi 480p video kaydı yapmasıydı ve bu sorunu xda'dan arkadaslar sayesinde fazlasıyla hallettik.

Recovery ile direk flashlayın keyfinize bakın;

Bu arkadaşımızın vermiş olduğu dosyayı yükleyip recoveryden flashladım.
Kameraya girince sürekli hata raporu veriyor.
Stock yapma işlemi veya eskiye alma onun gibi birşey yapamaz mıyız kamera için?

Ayrıca nedense backup yapmadım şaşılacak şey. Nasıl kurtulacağım bu durumdan?
HTC ile görüştüm garanti konusunda cevabı tahmin edersiniz.

karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi
1080p HD Video Kayıt Yapma

Bildiğiniz gibi Desire Sv'nin en çok konusulan eksisi 480p video kaydı yapmasıydı ve bu sorunu xda'dan arkadaslar sayesinde fazlasıyla hallettik.

Recovery ile direk flashlayın keyfinize bakın;

Arkadaşlar ben sorunsuz kullanıyorum fakat stock romlarda force close'a neden olabiliyormuş bu mod, deneyin sorun yaşarsanız bunu recoveryden flashlayarak orijinal kameraya dönersiniz;

teknokaya

Üye
bunu recory yaptım ama media hata veriyor google hata verip telefon tekrar açılıyor bendediklerinizi yaptım ama nerde hata yaptım bilmiyorum telefonum desire 500 sv çift hatlı sd kartım class 100 sandisk android 32 gb hızlı bir kart nasıl yapabilirim yardım lutfen teşekkürler şimdiden

Üst Alt