HTC Desire SV: ROM l ROOT l SWAP l UNLOCK l UNROOT [ELİNİZDEKİ ROMLARI PAYLAŞABİLİRSİNİZ]

Sponsorlu Bağlantılar

karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi
HTC Desire SV: ROM l ROOT l SWAP l UNLOCK l UNROOT [ELİNİZDEKİ ROMLARI PAYLAŞABİLİRSİNİZ]
UNLOCK ve ROOT İşlemi;

Önce sitesine girip sağdaki kutucuktan 'All Other Supported Models'i seçip, oradaki adımları uygulayarak telefonunuzun kilidini kaldırmanız gerekiyor. Tabi önce siteye üye olmanız gerekli. (Aşamalar biraz zaman alabilir, veya uğraştırabilir)

Ardından, indirip hafıza kartımıza atıyoruz.
-Telefonumuzun bataryasını çıkarıp takıyoruz. Ses kısma tuşuna ve güç tuşuna 5 saniye basılı tutarak telefonumuzu açıyoruz.
-Boot ekranı gelecek ses kapama açma tuşlarıyla aşağı inip güç tuşuna basarak recoverye giriyoruz.
-Install .zip from SD Card'ı seçiyoruz, ve indirdiğimiz dosyayı bulup seçiyoruz. Yes, install diyoruz. Yükledikten sonra geri gelip reboot diyoruz.
-Root işlemi tamamdır.

ROM İşlemi

YENİ FLASHLARKEN KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLİR ROM:

CUSTOM ROM:

YENİ FLASHLANABİLİR STOCK ROM:

STOCK ROM (Bir sorun olursa bununla eskiye dönersiniz) :

Kurulum:
-Önce .zip halindeki ROM dosyasını USB kabloyla ya da kart okuyucu yoluyla hafıza kartına atıyoruz.
-Telefonu kapatıyoruz. Bataryayı çıkarıp yeniden takıyoruz.
-Ses kısma ve güç tuşuna 5 saniye basılı tutuyoruz, beyaz bir ekran gelecek.
-Ses açma kısma tuşuyla aşağı inip güç tuşuna basarak Recovery'e girip install .zip from sd cardı seçiyoruz.
-Rom dosyasını bulup seçiyoruz, yes, install diyoruz. 3 dakika sonra işlem tamamlanacak.
-Back diyerek geri geliyoruz, reboot diyoruz. Telefon yeniden başlayacak, ilk açılma aşaması 15 dakika alabilir.
beyaz HTC ekranında 15 dakika bekleyeceksiniz, siyah ekran gelirse oradada bekleyeceksiniz ardından işlem tamamdır.
-Bu işlem sırasında bataryayı çıkarıp takmayın, telefonunuzu brick edebilir.

SWAP işlemi, yani hafıza kartıya telefon hafızasının yerini değiştirme:

Telefonun kullanılabilir hafızası 1 gb olduğundan yüksek yer kaplayan oyunları hafıza kartına yükleyip rahatça kullanabilmemiz için bunu uygulamanızı tavsiye ederim.

indirip hafıza kartına atıyoruz.

Kurulum:
-Recovery moduna girin.
-Choose zip file from SD card diyip hafıza kartına attığımız dosyayı seçin ve yes, install diyin.
-Geri gelip rebootu seçerek telefonu yeniden başlatın.
-İşlem tamamdır.

Not: Bu işlemler sonrasında telefonunuz garanti dışı kalacaktır. Ve işlem sırasında herhangi bir problem olursa sorumluluk size aittir.

SİZDE KENDİ EDİTLEDİĞİNİZ VEYA HAZIR OLARAK BULDUĞUNUZ DESIRE SV ROMLARINI BU BAŞLIK ALTINDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Ünlem işareti hatası alanlar için CWM;

Dosyaları indirip hafıza kartına atın aroma fm ile bi operasyon yapıp halledin;)

Beceremeyenler için orijinal post:

• Beğen
Tepkiler: Reşwan

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Teşekkürler

isletmeci26

Üye
merhaba;

unroot ile ilgili bilgi verebilirmisiniz?

karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi
merhaba;

unroot ile ilgili bilgi verebilirmisiniz?

Merhaba,

UNROOT İŞLEMİ İÇİN;

1-) Superuser'ı buradan indirin.

ya da buradan

2-) Superuser PRO KEY'i de buradan indirin;

İki dosyayı da hafıza kartına atın.

Recovery mod'da telefonunuzu açın.
install zip from sd card'a girin
Yukarıdaki iki dosyayı seçip yes, install deyin.
reboot yapın.

Telefon açılınca,

su_pro.apk'yi herhangi bir dosya yönetici yardımıyla açın ve yükleyin

SuperUserSU uygulamasını açın.
Settings (Ayarlar)'a girin
Unroot'u bulun tamam deyin.

Şimdi telefonunuz unroot edilmiştir. Hayırlı olsun :)

karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi
HTC DESIRE SV FONT DEĞİŞTİRME:

indirip hafıza kartına atın.
recovery mod'da telefonu açın.
install .zip from sd kart deyip indirdiğimiz dosyayı seçin. yükleyin.
oradan istediğiniz fontu seçip kurun. tamamdır.

bugra-kaya

Üye
usta ben siteye girdim model secicem htc desire sv yok orda ? başka bi adı mı var telefonun bi yardımcı olursan

karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi

bugra-kaya

Üye
ben ilk etabı hallettim ama bu Ardından, indirip hafıza kartımıza atıyoruz.
-Telefonumuzun bataryasını çıkarıp takıyoruz. Ses kısma tuşuna ve güç tuşuna 5 saniye basılı tutaraktelefonumuzu açıyoruz.
-Boot ekranı gelecek ses kapama açma tuşlarıyla aşağı inip güç tuşuna basarak recoverye giriyoruz.
-Install .zip from SD Card'ı seçiyoruz, ve indirdiğimiz dosyayı bulup seçiyoruz. Yes, install diyoruz. Yükledikten sonra geri gelip reboot diyoruz.
-Root işlemi tamamdır. yaparken sd kartın içine ziği attım recovery seceneğine tıklıyorum telefon simgesinin üstünde yeşil bir şey cıkıyor ardından ünlem bi süre bekledikten sonrada telefon acılıyor zip yükleme falan gelmiyor hiç bunun sebebi nedir ?

bugra-kaya

Üye
sorunumun tamamını çözmüş bulunmaktayım aynı sorunu yaşayanlar ulaşabilirler tekrar teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: gokhan_3501

Mr.Redrock

Üye
bi telefon resminin üstünde kırmızı üçgen içinde ünlem çıktı recovery e giremedim yardım ederseniz sevinirim

Mr.Redrock

Üye
Aynı sorun bende de var kırmızı üçgen içinde ünlem cikiyo recovery e girmiyo

esatkaymak

Üye
cwm veya twrp yüklemeniz gerekir telefonun orjiinal recoverysi sadece güncelleme için

Mr.Redrock

Üye
Baktim da onlarda da desteklenmiyomus biktim Su telefonun isinden

karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi
bi telefon resminin üstünde kırmızı üçgen içinde ünlem çıktı recovery e giremedim yardım ederseniz sevinirim

fotoğrafını atarsanız yardımcı olmaya çalışırım. bir de telefonu htcdev'den unlock ettiniz mi?

- - - Eklendi - - -

birazdan yeni kendi tercihlerinize göre kurabileceğiniz custom rom ve .zip yöntemiyle direk flashlayabileceğimiz güncel stock rom geliyor.

- - - Eklendi - - -

Yeni romlar eklenmiştir.

• Beğen
Tepkiler: Mr.Redrock

Mr.Redrock

Üye
burdaki kırmızı üçgen telefonun ortasında çıkıyo recovery'e tıkladıktan sonra
htc.dev den unlock yaptım zor da olsa xda.developers'te anlatmış onu da beceremedim :(
bu cwm,twrp de desire sv desteklenenler arasında yok

• Beğen
Tepkiler: karaman_deniz
karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi
burdaki kırmızı üçgen telefonun ortasında çıkıyo recovery'e tıkladıktan sonra
htc.dev den unlock yaptım zor da olsa xda.developers'te anlatmış onu da beceremedim :(
bu cwm,twrp de desire sv desteklenenler arasında yok

birazdan senin için 2-3 tane desire sv'de çalışan cwm paylaşacağım.

- - - Eklendi - - -

Buyur.

Dosyaları indirip hafıza kartına atcan aroma fm ile bi operasyon yapıp halletcen ;)

Beceremezsen detaylı anlatım var burada:

İndirme linki;

- - - Eklendi - - -

Ya kardeş ben yine beceremedim bunu diyorsan;

indir.

1. Telefonu Fastboot moduna al.

2. İndirdiğin dosyayı
C:/Android bölümüne at.

3. C:/Android bölümüne girip shift + sağ tıka basıp Komut penceresini burada aç de ve bu kodu yazıp enterla.

Kod:

fastboot flash recovery recovery.img

Telefonu yeniden başlat. Tamamdır.

karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi
1080p HD Video Kayıt Yapma

Bildiğiniz gibi Desire Sv'nin en çok konusulan eksisi 480p video kaydı yapmasıydı ve bu sorunu xda'dan arkadaslar sayesinde fazlasıyla hallettik.

Recovery ile direk flashlayın keyfinize bakın;

xxlargexx55

Üye
Ya ben unlock yaptım ama cihaz s-on da kaldı ? Birde swap
Işlemi için root gerekiyor mu ?

karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
    Konu Sahibi
root gerekir mi bilmiyorum ama unlock etmen gerekiyor. s-on kalır cihaz zaten s-off yönetimini henüz bulabilmis degiliz. hic bir forumda yok.

xxlargexx55

Üye
Teşekkürler

Üst Alt