Hafıza Kartı Sorunu ( Disk Yazmaya Karşı Korumalı Hatası ! )

Konu, 'PC-Yazılım Destek' kısmında LordMaGic tarafından paylaşıldı. Okunma: 570345 | Cevaplanma: 201

1. Hafıza kartımı (MMC "tırnak yok" )kart okuyucuya takdığım zaman eskiden okuyordu ancak dün taktıgımda video klasörünün ismni değiştirmek istedigimde soyle bir hata verdi.Sonra diğer dosyaları silmeyi denedim oda olmadı hata şu ;

< Resmi açmak için tıklayın >

Telde Hazfıza Kartı Çalışıyor yardımcı olursanız sevinirim.

2. Aynı sorun benim bozuk kart okuyucumdada mevcut ;)

Kart okuyucu ile ilgili.

3. havıza kartında şifre olabilir yada havıza kartının bir kilit düğmesi olabilir

4. okuyucuya takmadan önce micro sd adapter a takıyorsun ya hafıza kartını işte o micro sd adapter da lock var onun açık olması gerekiyor yoksa böyle mesaj alırsın

byvirüs bunu beğendi.
  5. büyük ihtimalle taktığın yer kendi evin değil internet cafe olabilir :) veya kendi evin ise yanlışlıkla yüklediğin bi programla bilgisayarını yazmaya karşı korumuşsun bide flas disk tak dene aynısı ondada olucakmı

6. ya benim telefonumda sürekli Disk hatası geliyo ve hafıza kartında işlem yapamıyorum. çözümünü bilen varmı?

7. lock yazan yer açık ama hata devam ediyor ne yapıcaz

8. hiç bir fikrim yok

9. hafıza kartının kilit düğmesi vardır o kilir düğmesini aç

10. arkadaşlar aynı sorun bendede oluyodu sonra h.kartını telefona taktım ekstradan hafıza kartına girdim sonra bi daha taktım hafıza kart okuyucusuna hatayı vermedi istediğimi attım yarım saat sonra bi daha taktım gene aynı hatayı verdi hafıza kart okuyucusunu çıkarıp yeniden taktım benm ki kasaya montalı değilhatayı vermedi ama her takrığımda aynı hatayı veriyo bende hep aynı işleemi yapıyorum

11. bendede bu sorunun aynından var. lütfen biri bu sorunu çözmemizde yardımcı olsun.

12. arkdaşım bu durumda 3 -4 tane yapılcak işte var arkının kart okuyucusu dee sorun devam ederse hafıza kartını pc ye yedekle format at sorun çözülür çözülmezse bana msnden ulaş ;))

13. arkadaşlar bir saniye...
    hafıza kartında iletişim için 8 ayak bulunuyor, bunlardan 2si beslenme ayakları, diğer 3e 3 gidiş geliş iletişim ayakları... eğer bunlardan biri temas etmez ise vereceği hata mesajı budur... bilmem anlatabiliyormuyum...

hafıza kartının bozulduğunu nasıl anlarsınız:
    1. içindeki sizin dosyalardan bir veya birkaçını sağlam atıp, bozulduğunu görünce..
    2. bazı bilgileriniz kaybolup yerine ilginç karakterleri olan bir klasör ve içerisinde uzantısı belli belirsiz ve boyutu hafıza kartından çok büyük ve onun '-' dereceli karşılığı olan dosyalar gördüğünüz zaman...

14. bilgisayar ı paylaşıma açtığınız zaman hiçbir sorun kalmaz ok

15. merhaba dostum yazma problemini ortadan kaldırmak için pc de çözüm yok ama telefona iyi bir dosya yöneticisi kurup sistemi silersen problem kalkar tercihen yedek alıp formatta atabilirsin

16. aynı sorun vardı bende de sonradan anladık ki kart okuyucu bozulmus

17. MMC İÇİNDEKİ DOSYALARI PC YE KOPYALA DAHA SONRA BİÇİMLENDİR . SONRA TEKRAR PC DEKİ DOSYALARI MMC KARTA YAPIŞTIR.(HATA VEREN KLASÖR HARİÇ) :oke:

18. aynı sorun bende de olmuştu hatta çıkartıp telefona taktığımda kartı görmüyordu telefon.. sonuç mu: kartı kullanamıyorum içinde o kadar fotoğraf ve müziğim varken.. belki bir gün kurtarılır diye bekliyor kenarda garibim:agla

19. YA KARDESLER,BİLGİSAYARLA ALAKALI BİŞEY BAŞKA BİLGİSAYARDA DENEYİN EMİNİM OLCAKTIR,WİNDOWS CD Sİ FALAN DİYOLARDI AMA.......... ulaşmak için(cekici-prens@hotmail.com)

20. kartın kilit dugmesi olabilir onu ana bak bence

Yüklüyor...

Konu ile alakalı site aramaları:

1. sd kart koruma kaldırma

,
  2. hafıza kartı koruma kaldırma

,
  3. hafıza kartı yazma koruması nasıl kaldırılır

,
  4. hafıza kartı koruması nasıl kaldirilir,
  5. disk yazma korumalı,
  6. disk yazmaya karsi korumali,