F480 Versiyon Güncelleme (F480XXHJ4) DENENMİŞTİR

Sponsorlu Bağlantılar

fear293

Üye
3 kez yükledim versiyonu gene aynı gene aynı kurulumda sorun olmadı bi çare kaldım arada girio ama sonra gidio

1oyun

1oyun

Üye
    Konu Sahibi
versiyonla alakası yok bunun internet ayarını düzgün yap düzelir boşuna ard arda versiyon atma.

fear293

Üye
versiyonla alakası yok bunun internet ayarını düzgün yap düzelir boşuna ard arda versiyon atma.
Yaptım ama olmadı birde senin teldeki ayarları bir yollasan onları denesem

1oyun

1oyun

Üye
    Konu Sahibi
normal vodafone internet ayarını kullanıyorum hiç bi problem yok. arada açılıyor sonra gidiyor demişsin açılmadığında ne hata verdiğini söyler misin yardımcı olayım sana.

fear293

Üye
Düzelttim ilgilerinizden dolayı teşekkür ederim

1oyun

1oyun

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim herhangi bi sorun olursa iletebilirsiniz.

bursa_texas

Üye
Emeği geçen herkeze teşekkür ederim, 3 firmware'i da denedim F480JVIC2 en güzeli. Cihazımda cok olmasada zaman zaman donma oluyor firmware güncellemesiylede düzelmedi bu sıkıntım ajandayı açtığım zamanda kendi kendine basma işlemi yapıyor. Orjinal batarya ve orjinal sarj aleti kullanmadığım için yapıyor sanırım. Bu firmwareların haricinde başka kaynak site varmı hugo boss gibi oynanmış kurabileceğimiz firmwarelar?

1oyun

1oyun

Üye
    Konu Sahibi
Emeği geçen herkeze teşekkür ederim, 3 firmware'i da denedim F480JVIC2 en güzeli. Cihazımda cok olmasada zaman zaman donma oluyor firmware güncellemesiylede düzelmedi bu sıkıntım ajandayı açtığım zamanda kendi kendine basma işlemi yapıyor. Orjinal batarya ve orjinal sarj aleti kullanmadığım için yapıyor sanırım. Bu firmwareların haricinde başka kaynak site varmı hugo boss gibi oynanmış kurabileceğimiz firmwarelar?
telefonun şarjdayken dokunmatiği güzel çalışmıyorsa şarj aletinden kaynaklanıyordur. eğer normal anda bile ajandada kendiliğinden basma yapıyorsa telefondan kaynaklı.
AYRICA FARKLI
firmwareler var fakat Dilleri türkçe olmadığı için pek kullanan olmuyor LA FLEUR versiyonu güzel font'ları değiştirebilirsin fakat ingilizce. ayrıca O2-T-mobile-Vodafone gibi firmware'lerde var onları daha deneme fırsatım olmadı.

bursa_texas

Üye
telefonun şarjdayken dokunmatiği güzel çalışmıyorsa şarj aletinden kaynaklanıyordur. eğer normal anda bile ajandada kendiliğinden basma yapıyorsa telefondan kaynaklı.
AYRICA FARKLI firmwareler var fakat Dilleri türkçe olmadığı için pek kullanan olmuyor LA FLEUR versiyonu güzel font'ları değiştirebilirsin fakat ingilizce. ayrıca O2-T-mobile-Vodafone gibi firmware'lerde var onları daha deneme fırsatım olmadı.

Üstat son dönemde spot kore malı diye satılan bu cihazların hepsinde bu sıkıntı var. Sabahtan beri uğraşıyorum sorunun yazılımsal olduğu kanatindeyim. Çünkü imajlara göre donma farklılık gösteriyor F480XXHJ4 versiyonunda 5 dka da bir donmakta, F480JVIC2 firmwareinda 15-20 saniyede bir donmakta mesaj dahi yazdırmıyor. Hugo boss ta hiç donmamakta ancak oda F480XXHJ4 firmwareinin editlenmiş hali acaba farklı bir işlemmi yapılmış.

İnternette yaptığım araştırmalarda bir çok insanın benim gibi müzdarip olduğunu görüyorum sanırım tipik sorun hepsinde.

Birsi şunu idda etmiş:
ilk olarak nedenini anlamadım ama flash olarak F480XXHJ4 ve F480JVIC2 flaslarını pc ye indirdim.F480XXHJ4 BOOTFILES klasörünü kullandım. geri kalan klasörleri ise F480JVIC2 dekilerini kullandım. ne hikmetse sorun çözüldü bende. eger aynı sorunu yaşıyorsanız bir deneyin.indirdiğimiz flaslarda sorun var. yaklaşık 10 tane flash denedim. hepsinde başka sıkıntılar yaşadım. bazısında ekran dokunmatiği calışmadı. bazısında cihaz komple dondu. sadece bu iki flası kullanın.

Denedim fayda etmedi.

Biriside sorunun şu sekilde çözdüğünü söylemiş;
Ust pro 9.4.00 versyonunda supporttan t-mobile yazılı flashı indiriyoruz tr mevcut içinde telefonu dovloand moduna alıyoruz (ses kısma,kamera,on-off tuşlarına aynı anda basıyoruz) ffs formatı işaretleyip rj45 usb li kabloyu porttan bağlayıp tanıtıyoruz (1 ile 16 arası olmalı com port) flashı yüklüyoruz işlem bittikten sonra cihazı acıp usbden cıkartıp rj45 ile (boxta) fast direct unlock diyoruz işlem tamam kolay gelsin...

t-mobile flash ı buldum ancak türkçe yok içinde donma sıkıntısıda olmuyor.

Nasıl çözeceği bu sorunu varmı bir fikrin?

1oyun

1oyun

Üye
    Konu Sahibi
Üstat son dönemde spot kore malı diye satılan bu cihazların hepsinde bu sıkıntı var. Sabahtan beri uğraşıyorum sorunun yazılımsal olduğu kanatindeyim. Çünkü imajlara göre donma farklılık gösteriyor F480XXHJ4 versiyonunda 5 dka da bir donmakta, F480JVIC2 firmwareinda 15-20 saniyede bir donmakta mesaj dahi yazdırmıyor. Hugo boss ta hiç donmamakta ancak oda F480XXHJ4 firmwareinin editlenmiş hali acaba farklı bir işlemmi yapılmış.

İnternette yaptığım araştırmalarda bir çok insanın benim gibi müzdarip olduğunu görüyorum sanırım tipik sorun hepsinde.

Birsi şunu idda etmiş:
ilk olarak nedenini anlamadım ama flash olarak F480XXHJ4 ve F480JVIC2 flaslarını pc ye indirdim.F480XXHJ4 BOOTFILES klasörünü kullandım. geri kalan klasörleri ise F480JVIC2 dekilerini kullandım. ne hikmetse sorun çözüldü bende. eger aynı sorunu yaşıyorsanız bir deneyin.indirdiğimiz flaslarda sorun var. yaklaşık 10 tane flash denedim. hepsinde başka sıkıntılar yaşadım. bazısında ekran dokunmatiği calışmadı. bazısında cihaz komple dondu. sadece bu iki flası kullanın.

Denedim fayda etmedi.

Biriside sorunun şu sekilde çözdüğünü söylemiş;
Ust pro 9.4.00 versyonunda supporttan t-mobile yazılı flashı indiriyoruz tr mevcut içinde telefonu dovloand moduna alıyoruz (ses kısma,kamera,on-off tuşlarına aynı anda basıyoruz) ffs formatı işaretleyip rj45 usb li kabloyu porttan bağlayıp tanıtıyoruz (1 ile 16 arası olmalı com port) flashı yüklüyoruz işlem bittikten sonra cihazı acıp usbden cıkartıp rj45 ile (boxta) fast direct unlock diyoruz işlem tamam kolay gelsin...

t-mobile flash ı buldum ancak türkçe yok içinde donma sıkıntısıda olmuyor.

Nasıl çözeceği bu sorunu varmı bir fikrin?
malesef bu durumla karşılaşmadım benimde kore malı fakat hiç bi sorunu yok araştırmalarıma göre koreden yapılan bu cihazların board'ları çatlak oluyor onları tamir edip üretiyorlar bu telefonları.
arada kötü çıkan telefonlar oluyor malesef bu sorunla ilgili bi çözüm bilmiyorum.

ozan72

ozan72

Üye
Arkadaşlar Başarılı ve doğru bir şekilde Güncellemeyi yaptım.

Telefon eskiden sadece Samsung açılış ekranı gelip hemen ard arda kapanıyordu düzeldi ancak şimdide Sım kart tanımıyor artık Sim Modu yok şeklinde yazıyor Operatör isim kısmında ayarlara girincede şebeke ayarlarındaki seçenekleri düzenlemeye kalktıgınızda Lütfen ekleyin şeklinde uyarı çıkıyor zaten şebeke ayarlarında 3 tane şık tek bulunmakta ( Şebeke seçimi,Şebeke modu,Bağlantılar) Bunun sebebi nedir Bu modellerde(f480) güncelleme yapınca Imeı gitme ihtimali var mı ki? neden sım kartı görmüyor.

Not:F480XXHJ4 sürümünü indirdim

Lütfen Konuya açıklıp getirirmisiniz.

Bi zahmet Nasıl düzeltebilirim yardımcı olsanız...

1oyun

1oyun

Üye
    Konu Sahibi
Güncellemeden sonra Sım kart hatası verdi.

Arkadaşlar Başarılı ve doğru bir şekilde Güncellemeyi yaptım.

Telefon eskiden sadece Samsung açılış ekranı gelip hemen ard arda kapanıyordu düzeldi ancak şimdide Sım kart tanımıyor artık Sim Modu yok şeklinde yazıyor Operatör isim kısmında ayarlara girincede şebeke ayarlarındaki seçenekleri düzenlemeye kalktıgınızda Lütfen ekleyin şeklinde uyarı çıkıyor zaten şebeke ayarlarında 3 tane şık tek bulunmakta ( Şebeke seçimi,Şebeke modu,Bağlantılar) Bunun sebebi nedir Bu modellerde(f480) güncelleme yapınca Imeı gitme ihtimali var mı ki? neden sım kartı görmüyor.

Not:F480XXHJ4 sürümünü indirdim

Lütfen Konuya açıklıp getirirmisiniz.

Bi zahmet Nasıl düzeltebilirim yardımcı olsanız...​
imei değişmesi olmaz sadece system dosyaları değişir. F480JVIC2 versiyonunu denemeni tavsiye ederim.

ozan72

ozan72

Üye
Yeniden yüklememi isteğiniz versiyon da türkçe mi(çünkü bir yerde okumuştum xx olunca türkçe oluyordu) bide ben o versiyonu bulamadım.. bi zahmet buraya ekleseniz yada bana indirme adresini atsanız..

1oyun

1oyun

Üye
    Konu Sahibi
bahsettiginiz versiyon hakkında

Yeniden yüklememi isteğiniz versiyon da türkçe mi(çünkü bir yerde okumuştum xx olunca türkçe oluyordu) bide ben o versiyonu bulamadım.. bi zahmet buraya ekleseniz yada bana indirme adresini atsanız..​
F480JVIC2 versiyonu TOCCO versiyonudur ilk sayfada linki verdim oradan indirebilirsiniz. ayrıca XX olunca türkçe olması doğru fakat bu diğer versiyonlarında türkçe olmadığı anlamına gelmez XX olma zorunluluğu yoktur. TOCCO versiyonunda türkçe bulunmakta.

ozan72

ozan72

Üye
tşkler mesajıma cevap verdiğiniz için ama şimdide telefonun ses kısma tuşu yani alltakine ve kamera + açma kapatma tuşuna basıyorum hat ve hafıza kartı olmadan girmiyor o eskiden girdigi moda yazılım atmak için Siz dediniz ya Tocco versiyonunu at Artık o moda girmiyor çünkü artık telefon açılıyor ya Normal Samsung-f480 ekranı geliyor Kapalı bir şekilde telefonu pc ye bağladıgım da şarj oluyor açıp bağladığımda pc suite görüyor bide o moda da girmiyor Her iki ses tuşuna basıpta denedim yine olmadı ondan önce ilk sefer attıgımda yazılımı yanlış hatırlamıyorsam Ses tuşu+arama+kamera+açma kapama yapmıştım öyle olmuştu şimdi onuda deniyorum olmuyor hiçbir şekilde bana bu konuda yardımcı olsanız..

1oyun

1oyun

Üye
    Konu Sahibi
tşkler mesajıma cevap verdiğiniz için ama şimdide telefonun ses kısma tuşu yani alltakine ve kamera + açma kapatma tuşuna basıyorum hat ve hafıza kartı olmadan girmiyor o eskiden girdigi moda yazılım atmak için Siz dediniz ya Tocco versiyonunu at Artık o moda girmiyor çünkü artık telefon açılıyor ya Normal Samsung-f480 ekranı geliyor Kapalı bir şekilde telefonu pc ye bağladıgım da şarj oluyor açıp bağladığımda pc suite görüyor bide o moda da girmiyor Her iki ses tuşuna basıpta denedim yine olmadı ondan önce ilk sefer attıgımda yazılımı yanlış hatırlamıyorsam Ses tuşu+arama+kamera+açma kapama yapmıştım öyle olmuştu şimdi onuda deniyorum olmuyor hiçbir şekilde bana bu konuda yardımcı olsanız..
usb kablosunu bağlamadan ses tuşu+kamera+açma kapatma tuşuna basın sonra siyah ekranda versiyon yükleme modu açılacaktır. eğer usb kablosunu bağladıktan sonra ses tuşu+kamera+açma kapatma basarsanız versiyon yükleme moduna geçmez.

ozan72

ozan72

Üye
dedigin şekilde de yaptım nerdeyse 50 defa oldu dünden beri denediğim bir türlü girmiyor Ses azaltma tuşunu deniyorum olmuyor Ses yükseltme tuşu bide ses azaltma tuşu beraber olmuyor Dediginiz gibi baştan beri deniyorum çok şekilde türlü türlü denedim ama bir türlü olmuyor

Bana yardımcı olsanız sizide uğraştırdım ama telefon böyle bir işe yaramıyor Sım modu yok diyor sım kart takmama rağmen ama dowland mode ye koyacağım zaman sım kartı çıkarıyorum

Yardımcı olursan şimdiden teşekkürler:bigstar:

----------Eklendi @ 21:19:19 ---------- Yazıldı @ 21:17:49 ----------

bide qualcomm_usb_driver programını bile denedim olmuyor. Nasıl Multiloader programının telefonu görmesini sağlayabilirim yeniden versiyon atabilmek için.?

1oyun

1oyun

Üye
    Konu Sahibi
dedigin şekilde de yaptım nerdeyse 50 defa oldu dünden beri denediğim bir türlü girmiyor Ses azaltma tuşunu deniyorum olmuyor Ses yükseltme tuşu bide ses azaltma tuşu beraber olmuyor Dediginiz gibi baştan beri deniyorum çok şekilde türlü türlü denedim ama bir türlü olmuyor

Bana yardımcı olsanız sizide uğraştırdım ama telefon böyle bir işe yaramıyor Sım modu yok diyor sım kart takmama rağmen ama dowland mode ye koyacağım zaman sım kartı çıkarıyorum

Yardımcı olursan şimdiden teşekkürler:bigstar:

----------Eklendi @ 21:19:19 ---------- Yazıldı @ 21:17:49 ----------

bide qualcomm_usb_driver programını bile denedim olmuyor. Nasıl Multiloader programının telefonu görmesini sağlayabilirim yeniden versiyon atabilmek için.?
isterseniz başka bilgisayarda deneyin.

ozan72

ozan72

Üye
başka bilgisayarda da denemiştim olmamıştı ama tekrar deniyecem ama ondan olduğunu sanmıyorum çünkü telefon dowland modeye girmiyor.Bilgisayara bağlamadan girmesi lazım ki pc ye bağlıyayım.İşte o olmuyor

Peki başka yöntemle bağlanma yok mu? Örneğin; Bluetooth yöntemiyle felan..?

1oyun

1oyun

Üye
    Konu Sahibi
başka bilgisayarda da denemiştim olmamıştı ama tekrar deniyecem ama ondan olduğunu sanmıyorum çünkü telefon dowland modeye girmiyor.Bilgisayara bağlamadan girmesi lazım ki pc ye bağlıyayım.İşte o olmuyor

Peki başka yöntemle bağlanma yok mu? Örneğin; Bluetooth yöntemiyle felan..?
malesef bulunmamakta download moduna girmesi lazım.

Üst Alt