Dünya devi Nokia'da şok gelişme

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
nalcam22

nalcam22

Üye
bnde gecen gastede okudum 3 fabrikayı kapatıcakmıs die

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Nokia içine kapanık bir şirket.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
kapatilan uc fabrika işcilik maliyetinin dunyada en yuksek oldugu ulkelerde bundan daha dogal bir şey yok bence.

• Beğen
Tepkiler: Niizuma.Eiji
ege009

ege009

Üye
Birader Nokia Avrupada çok değerli. İphone 4S ile Nokia C7-00 nın fiyatı Fransada aynı para. Bn öyle takas yaptım.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
nokia n9'un abd'deki simfree fiyatini soylesem şok olursunuz heralde;)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Uçuk mudur?

codblackops2

codblackops2

Üye
Haber çok komikmiş yahu baya güldüm :) Nokia hala dünyanın en sağlam telefonlarını üretiyor.Bana kalırsa apple ve samsungun daha öğreneceği çok şey var nokiadan :)

pRime.

pRime.

Üye
64 gb'lık n9 modelinin; özellikle meego'yu istemeyen, windows phone satmaya çalışan bir nokia-microsoft'un anavatanında 895 dolar olması gayet doğal. Çünkü bu telefonun çok satması windows phone'un ne kadar işe yaramaz olduğunu ortaya çıkarır.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
wp işe yaramaz zaten n9dan başka da işe yarar telefon yok amerikalilar da da akil yok o yuzden lumia900 yok satiyor amerikada komik olma serdar.

Waveman

Waveman

Üye
Diğer firmalar çok mükemmel telefonlar yapıyorlar nokianın o firmalarla yarışabilmesi için düzgün bi os kullanması lazım+telefonlarını hep aynı yapmasa her modelde biraz geliştirse bunlar olmaz kameraya ağırlık veriyo kamerada telefonu almak için çok iyi bi sebep deil 8 mp bi kamera çok rahat yetebilir 41 megapixel falan yapmasına hiç gerek yok benim kanaatimce diğer firmalar 4 çekirdeğe geçti nokia çift çekirdeğe zor geçebildi nokia bu bize yeter zihniyetiyle ilerliyor bu yetmez daha iyisi lazım demiyor sonuç olarak dediklerimi yaparsa nokia eski temposuna dönebilir diye düşünüyorum nokianın benim gibi çalışana ihtiyacı var :alkis :kıskıs:

pRime.

pRime.

Üye
wp işe yaramaz zaten n9dan başka da işe yarar telefon yok amerikalilar da da akil yok o yuzden lumia900 yok satiyor amerikada komik olma serdar.

yarışmalarla bedavaya dağıtılan telefonun herkesin elinde olması gayet normaldir. yok satıyormuş, gören de her gün binlerce satıyor, satış rekorları kırıyor sanacak. galaxy s3 ve iphone 4s satışlarına bak bakalım. neler yok satıyor neler satmıyor.
microsoft sahte rakamlarla gazlamaya devam etsin bakalım işe yaramaz sistemi ve ona israf edilmiş telefonları.

ayrıca yalan yanlış bilgi vermek size hiç yakışmıyor.

nerede 895 dolar ibaresini gördünüz çok merak ediyorum.

o 3 nokia fabrikası da maliyetten değil, meltemi projesi rafa kaldırıldığı için kapatılıyor. nokia s40 ve wp kullanarak kesin androidle yarışır, çok beklersiniz. symbian'lı telefonlar da bittikten sonra sizin micronokia'nızdan daha bir halt olmaz.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
sen bu linkte international version yazdigini gormeden mi verdin serdar ben abd fiyatindan bahsettim. ayrica sen microsoftun sipariş haberleri desen de demesen de bu cihazlar yok satiyor istedigin kadar kulagini kapat bahane bul bunlar gercekler. Dunyanin en buyuk arastirma şirketleri 2012 yilinda 20milyon uzerinde lumia satişi yapilir diye aciklama yaparken sen hala wp'ye camur atma derdindesin. Ve sen hala n9una android portlansin diye beklerken ben lumia900 ile telefon kullanmanin keyfine variyorum. sevmedigin sistemi her ortamda kotulemeye calişacagina biraz gercekleri gor kendi kurdugunuz teori dunyasinda nokia sattiniz batirdiniz rekabet edemez dediniz. Ben diyorum ki kapatilan fabrikalar dunyada işciligin en yuksek oldugu ulkelerde sen diyorsun meltemi ne alakasi varsa orada yapilan işlem başka bir fabrikaya taşinir sonucta yazilim işidir meltemi imalat makinesinde geliştirilen bir robot degil heralde.

pRime.

pRime.

Üye
sen bu linkte international version yazdigini gormeden mi verdin serdar ben abd fiyatindan bahsettim. ayrica sen microsoftun sipariş haberleri desen de demesen de bu cihazlar yok satiyor istedigin kadar kulagini kapat bahane bul bunlar gercekler. Dunyanin en buyuk arastirma şirketleri 2012 yilinda 20milyon uzerinde lumia satişi yapilir diye aciklama yaparken sen hala wp'ye camur atma derdindesin. Ve sen hala n9una android portlansin diye beklerken ben lumia900 ile telefon kullanmanin keyfine variyorum. sevmedigin sistemi her ortamda kotulemeye calişacagina biraz gercekleri gor kendi kurdugunuz teori dunyasinda nokia sattiniz batirdiniz rekabet edemez dediniz. Ben diyorum ki kapatilan fabrikalar dunyada işciligin en yuksek oldugu ulkelerde sen diyorsun meltemi ne alakasi varsa orada yapilan işlem başka bir fabrikaya taşinir sonucta yazilim işidir meltemi imalat makinesinde geliştirilen bir robot degil heralde.

siz boş konuşmaya devam edin, ben size gerekli linkleri atayım. international versionmuş, unlocked olan telefon zaten international olur. nerde gördüğünü bile söylemiyorsun bile daha.

n9'a android çoktan portlandı ve artık neredeyse normal bir android cihazı kadar stabil çalışıyor. viber gibi uygulamalarla daha geçen ipod touch'ımı kullanarak n9 kullanan arkadaşımla portlanamayan android üzerinden görüşme yaptık. 1gb'lık hd oyunları çatır çatır açıyor, açık kaynak gücü işte farklı yazılıma ve çeşitliliğe müsade ediyor. locked olarak kullandığın cihazla telefon görüşmesi yapamadan kullanmak eminim çok keyiflidir.

sadece yazılım yaptıklarını nereden çıkardın? Meltemi cihazlarının üretildiği iki fabrika Ulm ve Oulu idi. Yazılımın geliştirildiği yerler ise Espoo (UX, Linux core), Tempare (Arayüz +Qt) ve tüm Qt siteleri burada bulunuyor. Geliştirici Wiki'lerini çoktan kapattı adamlar siz haberde ne okuduysanız ona inanıyorsunuz.

lumia'lar o kadar çok sattı ki gameloft ve ea hala bir avuç oyun sundu bu platforma onlar da en dandikleri.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Kısa kısa yazın okuyamıyorum :ehe

papakudioflu

papakudioflu

Admin
O kadar guzel portlamislar ki bu alttaki mesaj sana ait heralde almadigin telefonla 1gb oyun aciyorsun

arama sorununun çözülmesi benim için n9 alma sebebidir. günlük hayatta iki işlevsel yazılım kullanmak gerçekten güzel olur.

Ayrica kapatilan fabrikalar almanya ve kanadan bahsediyor ulm espoo ve oulu ne alaka acik kaynak gucludur ama sonu n900e benzer sadece gelistiriciler ugrasir kullanicilar bekler madem meego ile o kadar mutlusun neden android portuyla yatip kalkiyorsun ki. Kullandigim cihazla telefon gorusmesi yapmama gerek yok o isi iphone'umla da yapiyorum zaten ama akilli telefon kullanmanin keyfine lumia900 ile variyorum. Oyle bir kafa yasatiyor insana yani. Ben telefon kullaniyorum sen telefonla ugrasiyorsun aramizdaki fark bu. Tabi genel olarak insanlar bu cihazlari kullanmak icin hayati kolaylastirmak icin alirlar sabah aksam birileri bisey gelistirmismi diye forumlari bloglari arastirmak icin degil. Ölü dogmus bir sistem ve cihazla ugrasmaktansa ornekteki gibi kusursuz calisan bir cihaz alirim her zaman.

pRime.

pRime.

Üye
O kadar guzel portlamislar ki bu alttaki mesaj sana ait heralde almadigin telefonla 1gb oyun aciyorsun

arama sorununun çözülmesi benim için n9 alma sebebidir. günlük hayatta iki işlevsel yazılım kullanmak gerçekten güzel olur.

Ayrica kapatilan fabrikalar almanya ve kanadan bahsediyor ulm espoo ve oulu ne alaka acik kaynak gucludur ama sonu n900e benzer sadece gelistiriciler ugrasir kullanicilar bekler madem meego ile o kadar mutlusun neden android portuyla yatip kalkiyorsun ki. Kullandigim cihazla telefon gorusmesi yapmama gerek yok o isi iphone'umla da yapiyorum zaten ama akilli telefon kullanmanin keyfine lumia900 ile variyorum. Oyle bir kafa yasatiyor insana yani. Ben telefon kullaniyorum sen telefonla ugrasiyorsun aramizdaki fark bu. Tabi genel olarak insanlar bu cihazlari kullanmak icin hayati kolaylastirmak icin alirlar sabah aksam birileri bisey gelistirmismi diye forumlari bloglari arastirmak icin degil. Ölü dogmus bir sistem ve cihazla ugrasmaktansa ornekteki gibi kusursuz calisan bir cihaz alirim her zaman.

[video=youtube;0-I1kI_7_qY]http://www.youtube.com/watch?v=0-I1kI_7_qY[/video]

n9 kullanmıyorum ki zaten nerde n9 kullanıyorum demişim? hiç değilse ben bunu söyleyebiliyorum. siz onu da yapmayarak milleti baya bi oyaladınız cihazınız gelene kadar. ve sim kart üzerinden telefon görüşmesi yapılamıyor doğrudur ancak bu cihaz hala internete girebiliyor ve mesaj atabiliyor yani internet üzerinden her türlü görüşme yapılabiliyor. yakında arama sorunu da çözüldüğünde tam bir port olmuş olacak. siz hala wp'un hızına hayran kala durun. tek numarası da bu değil mi?
ayrıca hiç değilse burada ben wp forumlarında çaresizce sim kilitli telefonumu nasıl açacağım diye aranmıyorum. gören de wp geliştiricisi sanacak sizi. bilinçsizce alırsan cihazı böyle ipod gibi kullanırsın işte.

birazcık haber okuduysanız kapatılan fabrikaların bunlar olduğunu görürsünüz.

açık kaynak güçlüdür. o kadar güçlü ki dandik android geliştiricileri sayesinde şu anda marketin yarısına sahip, o kadar güçlü ki n900 n950 ve n9 birden fazla yazılım ile desteksiz kalmıyor. o kadar güçlü işte açık kaynak. ;)
dediğim gibi n9 iki yazılım birden çalıştırabildiği için androide kalınmıyor. iki yazılımı da kullanabiliyorsun. birine kalma durumumuz yok ve wp hayatı kendime zindan edeceğime meego ile birine zahmetsizce dosya göndermenin, cihazı flaş disk olarak kullanmanın modifikasyonlarla cihaza benlik kazandırmanın keyfine varırım daha iyi. cihazla uğraşmak da zevkli üstelik yeni özellikler kullanışlılık geliyor cihazla uğraşınca. siz daha wp8 gelecek cihazlar uçacak diye bekleye durun. adamlar o düşük gpu'ya rağmen soft codecle cihazda 1080p hd video açacaklar. şuraya bak arkadaş adamlar 5 yıl önce symbianda olan özelliklerin wp'ye gelmesine seviniyor ağlasam mı gülsem mi bilemedim. :ah

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...