Haber Lüks cep telefonu üreticisi Vertu el değiştirdi

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Lüks cep telefonu üreticisi Vertu el değiştirdi
Nokia’nın lüks akıllı telefon markası Vertu bir kez daha satıldı…

Cep telefonu pazarının bir zamanlar lider isimlerinden bir tanesi olan Nokia, akıllı telefon pazarının yükselişi sonrasında bu duruma ayak uyduramamış ve sonunda da bir süre önce cep telefonu bölümünü Microsoft’a satmıştı.

Nokia, ayrıca Vertu adındaki bir markası ile de lüks akıllı telefon tutkunu, yüksek gelire sahip kullanıcıları hedeflerken, bu marka da, küçülme kapsamında satılmıştı. Vertu 1998 senesinde Nokia tarafından İngiltere’de kurulmuş olup, satılmadan hemen önce 1000 civarında çalışan sayısına sahipti.

Nokia, bu şirketi EQT VI’a vermişti. EQT VI, Avrupa’nın kuzeyinde faaliyet gösteren bir yatırım şirketi olarak kendini gösteriyor. Massimiliano Pogliani, Nokia’nın bu şirketi satmasının ardından, Vertu’nun başına atanmıştı.

Tam olarak rakamlar açıklanmasa da 200 milyon dolar ile Nokia’nın şirketin %90’lık kısmını sattığı ve %10’luk kısmını elinde tuttuğuna yönelik iddialar gelmişti.

Vertu’nun Nokia cephesinden çıkmasının ardından, firmanın bazı politikaları da değişirken, firma Android platformuna yönelmişti. Şu ana kadar ilgi çekici donanım özellikleri ve pahalı tasarımları ile bir çok Vertu modeli pazara sunuldu.

Gelen bilgilere göre Vertu bir kez daha el değiştirdi. Bu lüks akıllı telefon üreticisinin Hong Kong tabanlı Golding Holdings ve bazı özel yatırımcılar tarafından satın alındığı ifade ediliyor.

Lüks cep telefonu üreticisi Vertu el değiştirdi - MaxiCep

Emre

Üye
bi an Nokia geri aldı diye ümitlenmiştim :/ neyse ki %10 kısmına hala sahip.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Buğra
Seglopsi

Seglopsi

Üye
tahminimce nokia geri donecek ancak eski gunlerine donemeyip tekrardan bir çöküş yasayacak. bu mantalite ile bir yere varamaz nokia, ahanda buraya yaziyorum :kop2: satilacagini da 10 gun kadar evvelden yine bu foruma yazmistim gorunen koy kilavuz istemiyor bu zihniyet, "fin kafasi" bu kadar calisiyor :)

bkz. ilgili konu; Nokia Asha 501 de MeeGo esintileri | Sayfa 3 - MaxiCep

• Beğen

Emre

Üye
Oneplus fiyatında cihaz cıkarırsa sanmıyorum zarar edeceğini :)

• Beğen
Seglopsi

Seglopsi

Üye

ben nokia'nin ceo'su olsam eski gunlerini yakalatirim dermisim :kop:

saka bir yana, insanlarin "amaaan nokia nedir yea" düşüncelerini kıramadıktan sonra nokia asla eski gunlerine dönemeyecek. onun için de bir yenilik yapması, şapkadan kuş çıkartması şart.

Emre

Üye
ben nokia'nin ceo'su olsam eski gunlerini yakalatirim dermisim :kop:

saka bir yana, insanlarin "amaaan nokia nedir yea" düşüncelerini kıramadıktan sonra nokia asla eski gunlerine dönemeyecek. onun için de bir yenilik yapması, şapkadan kuş çıkartması şart.
göreceğiz.

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
zarar etmez ama çıkarmazlar

htc apple blackberry vertu bunlar pahalı klas markalar sırf marka değerini kullanarak cihaz satan firmalar :sirit:

Emre

Üye
zarar etmez ama çıkarmazlar

htc apple blackberry vertu bunlar pahalı klas markalar sırf marka değerini kullanarak cihaz satan firmalar :sirit:
zte gibi tasarım yoksunu firmalar satıyor ise oneplus fiyatlarında bir androidin n9 dayanık lığında bir kasayla çıkarmasıyla pazarda iyi bir yer edinebilirler.

• Beğen
Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
Ah Nokia senden hada iyi telefonlar beklerken ? :(

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
zte gibi tasarım yoksunu firmalar satıyor ise oneplus fiyatlarında bir androidin n9 dayanık lığında bir kasayla çıkarmasıyla pazarda iyi bir yer edinebilirler.
bu saydıkların umarım bir gün gerçek olur :sirit:

Sarangni

Sarangni

Üye
Piyasa eskisi gibi kolay değil. Saçma sapan bir takıntı ile Symbian takıldı kaldılar. Meogoo yolda bıraktılar. Samsun ondan esinlenerek Tizeni yaptı ve şu anda piyasanın en çok satan dördüncü işletim sistemi Tizen oldu. Kendilerini geliştirmeyip Microsofta teslim olup adım adım göz göre göre battılar.

Şimdi ne yapacaklar. Eski Nokia kasa kalitesi bir kere olmaz ise olmaz ilkeleri olacak. İyi tasarım, iyi donanım ve kullanıcı dostu fiyat politikası izleyecek. Sağda solda gördüğüm cihaz tasarımları ve donanımları ile dönerse piyasa da nal toplar.

Emre

Üye
hala Nokia'yı sadece cep telefon üreticisi sanıp battı sananlar var.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf0111_Oğuzhan
Sarangni

Sarangni

Üye
hala Nokia'yı sadece cep telefon üreticisi sanıp battı sananlar var.

Farklı alanlarda hizmetleri yatırımları vardır. Mobil alan da elinde birçok lisans vardır. Bunlar ayrı meseleler ama mobil cihaz da dibi gördükleri bir kesin. Battı kelimesi Mobil olarak piyasadan yitip gitmesine bir vurgu ama sizin gibi çok bilmişler laf sokmaya hazır bekliyor.

Üst Alt