Blackstar 5800 v52 MOD/HACK

Sponsorlu Bağlantılar

loudness

Üye
varya kotukoylu canımı ye artık ne diyeyim sana.çook çok çok sağolasın.sıkıldım artık şu telefondan çektiğim.uğraştım yaptım en sonunda,güzel oldu telefon.ellerine sağlık

GreenLantern®

GreenLantern®

Üye
Jaf programını yğklememişsin anladığım kadarıyla

s4m3t_59

Üye
arkadaşlar işletim sistemim windows 7 diye program bu hatayı veriyo olabilir mi?

Aesir

Aesir

Üye
arkadaşlar işletim sistemim windows 7 diye program bu hatayı veriyo olabilir mi?

Windows 7 ise yönetici olarak çalıştır emulatorü.
Daha önce windows içerisinde drivers olduğundan emin ol.

Ya da sırası ile pc suite kur, telefonu tanıt.
Jaf kur, gerekli dosyaları windows system 32 klasörüne fırlat.
En son emulator açarken yönetici olarak çalıştır sorun kalmayacaktır.

kadir2003

Üye
arkadaşlar oviye bağlanmıyo sizdede bu sorun varmı acaba

kmlglc

Üye
Galeri Modu yapılsa bu Fw tadından yenmeyecek. ayrıca bi klasör oluştursa kendiliğinden E:\Gizli mesela ordaki dosyalarıda hiç görmese galeride müzik çalarda...

--------------- Ekleme ---------------

Galeri Modu yapılsa bu Fw tadından yenmeyecek. ayrıca bi klasör oluştursa kendiliğinden E:\Gizli mesela ordaki dosyalarıda hiç görmese galeride müzik çalarda...

s4m3t_59

Üye

En son emulator açarken yönetici olarak çalıştır sorun kalmayacaktır.[/QUOTE

Dediklerini yaptım ama bu seferde bu hatayı verdi ''Saved winscard.dll to: C:\Program Files\ODEON\JAF\winscard.dll
ERROR: Not supported Windows 7 version''
anladığım kadarıyla windows 7 sürümünü desteklemiyor.En iyisi windows xp bi bilgisayarda deneyim yinede çok sağol teşekkürler...

starhacker

starhacker

Üye

En son emulator açarken yönetici olarak çalıştır sorun kalmayacaktır.[/QUOTE

Dediklerini yaptım ama bu seferde bu hatayı verdi ''Saved winscard.dll to: C:\Program Files\ODEON\JAF\winscard.dll
ERROR: Not supported Windows 7 version''
anladığım kadarıyla windows 7 sürümünü desteklemiyor.En iyisi windows xp bi bilgisayarda deneyim yinede çok sağol teşekkürler...
dostum jaf emulatörü windows xp sp3 uyumluluk modunda çalıştır....
bu hata ondan kaynaklanıyor!

maktama

maktama

Üye
1. Rompatcher ve filebrowser gibi uygulamaları kaldırsan biz kendimiz yeni sürüm çıktığında yükleyebilsek.
2.N8 ikonları iyi bir fikir
3.Bi de menü tam ekran olursa çok güzel olur. Tam ekran olursa 4*5 olmazsa 4*4 olsa bile yeter.
4.ovi haritaların en son versiyonu olursa daha başka ne isteyelim:)

Şarj yüzünden bu fwye geçtim. Kısayollar widgetler ve nokia email kullanamamak pahasına. Eğer güncelleme yaparsan buna devam ederim uzun bir süre.

Rompatcher'ın yeni sürümünü fw içine koysun,ama tamamen kaldırılmasın fw'nin içinden bence. Hard format attıktan modların ve rompatcher'ın otomatik olarak kurulu gelmesi benim ve benim dışımda bu işi bilmeyen ama bu cfw'i kurduğum arkadaşlarım için çok büyük bir rahatlık unsuru.

alone-wolf-tr

Üye
kardeşim eline koluna sağlık süper olmuş teşekkür ederim :oke:

s4m3t_59

Üye
Dostum jaf emulatörü windows xp sp3 uyumluluk modunda çalıştırdım dedğin gibi sorun kalmadı. GO dedikten sonra JAF açıldı yapılması gerekenleri yaptım. 'FLASH'a bastım ardından telefonun açma/kapama tuşuna kısa süreli bastım ama aşağıda ''PRESS POWER ON NOW!
Searching for phone...Found
Error reading phone init data...'' yazdı. Tam sonuna gelmiştim yine hayal kırıklığına uğradım yardım edin lütfeen...

maktama

maktama

Üye
Dostum jaf emulatörü windows xp sp3 uyumluluk modunda çalıştırdım dedğin gibi sorun kalmadı. GO dedikten sonra JAF açıldı yapılması gerekenleri yaptım. 'FLASH'a bastım ardından telefonun açma/kapama tuşuna kısa süreli bastım ama aşağıda ''PRESS POWER ON NOW!
Searching for phone...Found
Error reading phone init data...'' yazdı. Tam sonuna gelmiştim yine hayal kırıklığına uğradım yardım edin lütfeen...

kısa süreli olarak 1-2 defa basın "power on now" dediğinde. Sürücüleri falan kurmuşsanız 2 veya 3. denemede telefonu görüp kurmaya başlayacaktır. Yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsiniz. Vazgeçmeyin:)

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye
ya ustalar c6 fw yi 5800 a nasıl uyumlu hale getireceğiz ya?

s4m3t_59

Üye
kısa süreli olarak 1-2 defa basın "power on now" dediğinde. Sürücüleri falan kurmuşsanız 2 veya 3. denemede telefonu görüp kurmaya başlayacaktır. Yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsiniz. Vazgeçmeyin:)

Dostum dediğin gibi kuyruuğuna geldim ama 2 saatir belki 50 kere oldu deniyorum ama aynı hatayı alıyorum netten araştırdım bişey bulamadım. Yok mu bu hatanın çaresi lütfen yardım edin...

maktama

maktama

Üye
Dostum dediğin gibi kuyruuğuna geldim ama 2 saatir belki 50 kere oldu deniyorum ama aynı hatayı alıyorum netten araştırdım bişey bulamadım. Yok mu bu hatanın çaresi lütfen yardım edin...

Sanırım sorununuz sürücülerdir. Bilgisayara "nokia connectivity cable driver" yükleyin ya da pcsuite yükleyin(PcSuite yüklenirken telefonun sürücülerini de kurar).

İz[Mir]Kan

İz[Mir]Kan

Üye
Orjinal v52 ye mi yapılmalı yoksa mesela ben utk4n arkadaşımızınkini kullanıyorum onun üstüne olur mu?

maktama

maktama

Üye
İz[Mir]Kan;3130449' Alıntı:
Orjinal v52 ye mi yapılmalı yoksa mesela ben utk4n arkadaşımızınkini kullanıyorum onun üstüne olur mu?

farketmez. orjinal, custom . o konuda sıkıntınız yok. Sizin sürücülerle alakalı sorununuz var gibi. Bir arkadaş " bilgisayara phoneix kurunca phoneix'in bir sürücü kurduğunu, sonra jaf ile yazılımı atabildiğinden bahsetmişti. İSterseniz bir de phoneix kurun bilgisayarınıza. Sonra tekrar jafla deneyin.
Olmazsa Bilgisayardan nokia ile ilgili her şeyi kaldırın, bilgisayarı yeniden başlatın.
Başka bir arkadaş da "nokia cable flashing driver" gibi birşeyden bahsetmişti(connectivity cable driver değil, flashing driver), onu kurunca olmuş. Bir de ona bakın.
Ben direkt pcsuite(pcsuite zaten connectivity cable driverı kuruyor) ve jaf kurulu bir 64 bit win7 homepremium bilgisayarda takırtakır yapıyorum.Bunların hiçbirine ihtiyaç duymadım ama...:D Hani seçenekleriniz çok, onu anlatmak istedim.

maktama

maktama

Üye
İz[Mir]Kan;3130524' Alıntı:
c6 sıktı ve parmak kullanımı ilgimi çekti..Dostum, en son:
http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...-ekran-menu-kasma-yok-hata-yok-16-446212.html

Şunu kurdum.Aynı mı kurulum?Okudum biraz yabancı geldi:hmmm

O linkte fw dosyalarını tek tek seçmiş, sizin öyle bir şeye ihtiyacınız yok ki, use ini'yi seçince otomatik olarak tüm dosyları buluyor zaten, sizin sorununuz telefonu bilgisayarın görmemesi gibi. Nihayetinde o linkteki gibi de yapsanız "press power on" dediğinde yine telefonunuzu bulamayacaktır eğer sürücüler ile alakalı sorununuz varsa:)

İz[Mir]Kan

İz[Mir]Kan

Üye
Anladığım kadarıyla sadece bir klasör açıp resimdekileri yapmaktan ibaret.Çok saol ilgin için Matama :)Diğerinde teker teker seçioduk bunda seçilcekleri bir klasöre koyucaz..Doğru anlamış mıyım dostum?

Üst Alt