Blackstar 5800 v52 MOD/HACK

Sponsorlu Bağlantılar

serdrbereket

Üye
hocam bnde nokia klasörü görünmüyor c de

maktama

maktama

Üye
hocam bnde nokia klasörü görünmüyor c de
#Orijinal 5800 yazılımı üzerine kuruludur.
#Sadece Türkçe Ve İngilizce dilleri korunmuştur....

#Ayrı ayrı dosya indirmemeniz için orijinal dosyalar ve modifiyeli dosyalar birleştirilerek tek klasörede toplanmıştır.Yapmanız gereken dosyayı indirdikten sonra RM-356.rar içindeki dosyaları

C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356

klasörüne kopyalamak.Eğer yok ise oluşturun....

alpasch

Üye
dediklerinizi yaparak windows 7 starter netbook umdan 5800 ima yükledim. cidden coook hizli ve stabil.. coook saolun

hsynyrr

hsynyrr

Üye
JAF version 1.98.62
Geçerli PKEY: 9000AAC9
Kart sayaci : 99.99%
P- nokia modül versiyon 01.02
FBUS ARAYUZ BAGLANTISI YOK !!!
USB Kablo Sürücü version: 7.1.48.0
Mod degistirme..TAMAM
Mod degistirme..
Geçerli P-: 9000AAC9
USB baglanti kuruluyor...
TAMAM
Flash dosyalari :
MCU Flash dosyasi: YOK
PPM Flash dosyasi: YOK
CNT Flash dosyasi: YOK
APE Degisim dosyasi: YOK
JAF kurulum dosya yolunu kaydediyor...
Program Yolu : C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\

Varsayilan kurulum arama sonuçlari...
Program Yolu : \Products\RM-356\
JAF kurulum dosya yolunu kaydediyor...
Dosyalar araniyor...
Varsayilan kurulum arama sonuçlari...
Program Yolu : \Products\RM-356\
Flash dosyalari :
MCU Flash dosyasi: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\RM-356_52.0.007_prd.core.C00
PPM Flash dosyasi: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\RM-356_52.0.007_prd.rofs2.V02
CNT Flash dosyasi: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\RM-356_52.0.007_C01_prd.rofs3.fpsx
APE Degisim dosyasi: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\RM-356_52.0.007_026_000_U01.uda.fpsx
Mevcut diller : English,French,Turkish,German,Dutch
Geçerli P-: 9000AAC9
USB baglanti kuruluyor...
AÇMA DÜGMESINE BAS!
Telefon Araniyor... Tamam
Sending RAW loader...
Using 009.012.005
Elf2flash 09.11.000
CMT RAW loader...
Patching RAW boot step1...
Patching RAW boot step2...
Patching RAW boot step3...
Sending RAW Loader...
....................Flash Yazma!
2.Asama basliyor..................PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
PUBKEYS already sent...
...........Phone prepared OK!
Telefon için boot bekleniyor...
Telefon Araniyor...
Bayt Statü : 8000
CMT Flash Seçiliyor...
Sonuç : 0000
Telefon flash modunda...
CMT blok : 615, APE blok : 0
Cmt silindi...
Projelenen C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\RM-356_52.0.007_prd.core.C00...
Cmt bölge silme 00040000 - 00082FFF ... Silme Sonucu: 0000
Cmt bölge silme 00083400 - 003FFFFF ... Silme Sonucu: 0000
Cmt bölge silme 00400000 - 007FFFFF ... Silme Sonucu: 0000
Cmt bölge silme 00800000 - 00D5FFFF ... Silme Sonucu: 0000
Cmt bölge silme 00D60000 - 09E5FFFF ... Silme Sonucu: 0000
Bölüm Sonucu : 0014
Projelenen C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\RM-356_52.0.007_prd.rofs2.V02...
Cmt bölge silme 07180000 - 0915FFFF ... Silme Sonucu: 0000
Projelenen C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\RM-356_52.0.007_C01_prd.rofs3.fpsx...
Cmt bölge silme 09160000 - 09E5FFFF ... Silme Sonucu: 0000
Projelenen C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\RM-356_52.0.007_026_000_U01.uda.fpsx...
Cmt bölge silme 09E60000 - 0F71FFFF ... Silme Sonucu: 0000
Send CMT CFG...

Cmt yaziliyor.
Projelenen C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\RM-356_52.0.007_prd.core.C00...
Sending CMT HASH for ADA
Sending CMT HASH for KEYS
Sending CMT HASH for PRIMAPP
Sending CMT HASH for RAP3NAND
Sending CMT HASH for PASUBTOC
cmt->PAPUB_CERTIFICATE_DATA_BB5 block detected
cmt->PAPUB_CERTIFICATE_DATA_BB5 block detected, sending...
cmt->PAPUB keys already sent...
Sending CMT HASH for SOS*UPDAPP
Sending CMT HASH for SOS*ENO
Sending CMT HASH for SOS*DSP0
Sending CMT HASH for SOS*ISASW
Sending CMT HASH for SOS+CORE
Sending CMT HASH for SOS+ROFS1
Projelenen C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\RM-356_52.0.007_prd.rofs2.V02...
Sending CMT HASH for SOS+ROFS2
Yazma Sonucu 27: 1701
Projelenen C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\RM-356_52.0.007_C01_prd.rofs3.fpsx...
Sending CMT HASH for SOS+ROFS3
Yazma Sonucu 27: 1701
Projelenen C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356\RM-356_52.0.007_026_000_U01.uda.fpsx...
Yaziliyor...
CMT oturum sonlaniyor...
CMT Sifirlandi...
Tamamlaniyor...
Phone not found...
Second try...
Phone not found...
TAMAM
bu yazı çıktı telefon açılmıyor ne yapmalıyım acil yardım lütfen
başka bir fw atsam çalışırmı

lynx3333

lynx3333

Üye
baslıcam aynısını 4 defa yaptım sonuc yok anlatımına baslıyım senin

maktama

maktama

Üye
Yani "yapamadım" demiyorsun da, anlatıma suç atmayı yeğliyorsun. Hem de kaba bir şekilde. Sen böyle devam et, belki "başlar" yazılımı atmaya(rüyanda falan)...

-hasangun-

-hasangun-

Üye
    Konu Sahibi

5800 için v60 çıkalı aylar oldu...Sen hala V52 yüklemeye çalışıyorsun helal...Konu açılalı bir yılı geçmiş hala yüklemek için inat ediyorsunuz...
Anlamadığım bir çok nokta var ama bunlar sadece bir kaçı...
Bir de üstüne küfür etmeye çalışıyorsun....Sana sadece diyeceğim nokta şu:
Mantığını değiştir...

dalapagos

Üye
iyi de arkadaşlar şimdi biz bu telefonu hackleyelim derken kendimizin hacklenmeyeceğimizi nerden bilelim buralar sahtekar yuvaları ben inanmam inanmanızı da tavsiye etmem yaptım ettim kullandım süper diyenler de kendi fake hesapları zaten

maktama

maktama

Üye
iyi de arkadaşlar şimdi biz bu telefonu hackleyelim derken kendimizin hacklenmeyeceğimizi nerden bilelim buralar sahtekar yuvaları ben inanmam inanmanızı da tavsiye etmem yaptım ettim kullandım süper diyenler de kendi fake hesapları zaten

Abi ne salladın yaaaa.... Sen istediğine inanabilirsin tabikii, ve kimse seni bu cfw'leri kullanman için zorlamıyor,
ama "yaptım ettim kullandım süper diyenler de kendi fake hesapları zaten " derken tamamen saçmalamışsın. En azından benim gözümde, çünkü ben "yaptım, ettim", ve gerçekten süper, yanımda halen bu arkadaşın(kotukoylu/cepmod) hazırladığı (daha güncel) romları 1-1,5 kullanan arkadaşlaım var. Hiç bir sıkıntıları yok. Aksine çok da memnunlar.

Foruma yeni gelmişsin, ilk mesajın bu üsteki mesaj, neyin ne olduğu hakkında en ufak bir bilgi edinemden dalmışsın ortaya ve direkt olarak sahtekarlıkla/yalanla itham ederek gelmişsin.
Hani sadece "bence bu hackli fw tehlikeli olabilir güvenlik açısından" demek başka-ki böyle desen sorun yoktu, burdaki yazanların hepsi fake hesap diye (bana göre sala.ça) ithamda bulunmak başka.
Bence burdaki arkadaşların değil senin bu hesabın bu konuyu kötülemek için açılmış ,senin tabirinle "fake" bir hesap.

dalapagos

Üye
bravo yavuz hırsız ev sahibini bastırır derler doğruymuş. Demek bu programları yazanlar hayrına yazıyor kafa patlatıyor saatlerce ne güzel ne güzel cennetlik adamlar. Peki mahkemelerde hakkını arayan yüzlerce binlerce kredi kartı dolandırıcılığı mağduru ne oluyor bunları da mı ben uyduruyorum. Inanmayın arkadaşlar uzak durun benden size dost tavsiyesi

maktama

maktama

Üye
bravo yavuz hırsız ev sahibini bastırır derler doğruymuş. Demek bu programları yazanlar hayrına yazıyor kafa patlatıyor saatlerce ne güzel ne güzel cennetlik adamlar. Peki mahkemelerde hakkını arayan yüzlerce binlerce kredi kartı dolandırıcılığı mağduru ne oluyor bunları da mı ben uyduruyorum. Inanmayın arkadaşlar uzak durun benden size dost tavsiyesi

Ben adam gibi konuşuyorum, insanca uyarıyorum "fikrinizi söyleyin ama bişeylerle itham ederken biraz düşünün," diye ama sen hala bişeylerle ithamda bulunuyorsun. Ne düşünürsen düşün, bana ne ama ne hırsız olmadığımız kalmış ne dürüstlüğümüz, sayende.
Madem öyle:
fake de sensin, sahtekar da sensin, hırsız da sensin, evsahibi de sana g.rsin...

Burdaki herkes düzgün adam mı?!! Değildir muhtemelen, dünyadaki herkesin düzgün olmadığı gibi. Kredi kartlarını bu yazılım yüzünden mi kaptırmışlar. Ne garip ve alakasız bir örnektir şimdi bu. Tüm kredi kartı dolandırıcıları bu cfw'i mi kullanıyomuş yani?!!

Sen "forum mantığını" anlamadıysan ben sana birşey demem, bilmiyorsan söyliyeyim:PAYLAŞMAK.
Ben bu konunun sahibi falan değilim, sahibini de yüzyüze görmüşlüğüm yok, konuyu savunmuyorum, uyarılarınız için teşekkürler ama ithamlarınızı kendinize saklayın.Forumda paylaşıım yapan herkes hırsız oldu sayenizde.

insanlar başkaları için keyfi olarak bir şey yaptığında siz altında illa bir çapanoğlu arıyorsanız ona da birşey diyemem, o sizin kendi güvensizliğiniz. Kimse size zorla kurdurmuyor, uyarınız için de teşekkürler, kuracak olanlar bu uyarıları da dikkate alsınlar.

Symbian Modder

Üye
66 sayfa tüm fake olur mu akıl fikir alıyo mu hiç eğer varsa :ehe:

dalapagos

Üye
66 sayfa tüm fake olur mu akıl fikir alıyo mu hiç eğer varsa :ehe:

66 sayfanın çoğu program sayesinde bozulan telefonlarını nasıl geri duzelteceklerını soruyor süperzeka hadi cevap ver adamlara. Size illaki herşeyi basitçe anlatmak gerekiyor anlaşıldı anlatayım. Adam pdf programı isteyen adama telefonu hackle diyor yani arabanı tamirciye götürdün cam sileceğin çalışmıyor adam sana komple motoru değiştir diyor bu örnekten sen bile anlamışsındir kardeş

Symbian Modder

Üye
sen eğitimini sürdürdüğün kreşe dön abim.burası senin gibi çapulcuların yeri değil.

-hasangun-

-hasangun-

Üye
    Konu Sahibi
Neden eski ve ölmüş bir konuya cevap yazma ihtiyacı duyduğunuzu anlamadım...Yazılım geçersizlik kazanmış üstünden bir yıldan fazla zaman geçmiş?
Bu forumda ve diğerlerinde yüzlerce konu varken neden benim konum???
İlk mesajınız suçlamayla başlıyor?
+++++++++++
Bu hackerlık kanatine nereden vardınız???
Hangi dosyada ne gibi bir kod var???
Neye dayanarak konuşuyorsun?
Eğer bu sorulara verielcek cevabın yoksa konu hakkında bilgi sahibi olmadan neden ahkam kesiyorsunuz???
İddia sahibi sizsiniz.İspatlamakta sizin derdiniz.

Üst Alt