Belle Refresh Uyumlu CFW Modları Güncellendi [20.09.2012]

Sponsorlu Bağlantılar

Bu modlar size faydalı oldu mu?

• EVET.

Kullanılan: 23 85.2%
  • HAYIR.

Kullanılan: 4 14.8%

• Kullanılan toplam oy
    27
u_cosar

u_cosar

Üye
Çok teşekküler

• Beğen
Tepkiler: bjkmert45

bjkmert45

bjkmert45

Üye
    Konu Sahibi
yok yanlış anladın arkadaş demiş ya hani flashlamadan olmaz mı diye;bende önce dedim rofs2 ye uygulandığı için bu modlar sadece rofs2 yi değiştirirsen proların gitmez dedim;ama sonradan denedim bazı uygulamalar çalışmıyor bu dediğimi yapınca onu düzelttim sadece dostum

Hmm anladım hocam tamamdır. :)

koray777

koray777

Üye
18 numara sistem hackleme yani bu modu uygularsak tel hacklenmiş mi oluyor? Bu modu flashla gömersek (ki nasıl yapıldığını hiç bilmiyorum. Sanırım önce core kilidi diye bişeyi kaldırıyomuşuz) hard format sonrası teli tekrar hacklemeye gerek kalmaz mı? Uzun lafın kısası ben hard format sonrasonda da tekrar hack ile uğraşmak istemiyorum.

• Beğen
bjkmert45

bjkmert45

Üye
    Konu Sahibi
18 numara sistem hackleme yani bu modu uygularsak tel hacklenmiş mi oluyor? Bu modu flashla gömersek (ki nasıl yapıldığını hiç bilmiyorum. Sanırım önce core kilidi diye bişeyi kaldırıyomuşuz) hard format sonrası teli tekrar hacklemeye gerek kalmaz mı? Uzun lafın kısası ben hard format sonrasonda da tekrar hack ile uğraşmak istemiyorum.

Dostum zaten ilk önce CORE klidini kırmak zorundasın. Eğer kırmazsan yaptıgın modlamalar yüzünden telefon kilitlenir ve hiç açılmaz. Sistem hacklemek içinde ekte verdiğim core/sys/bin içine at. Ve hard format sonrası bu hiçbir şekilde silinmez. Rahat olabilirbilirsin.

koray777

koray777

Üye
Allah razı olsun. Bişey daha sorayım; core kilidini kırıp bu modu core/sys/bin içine atmam yeterli mi yoksa flashlamak da gerekiyor mu?

• Beğen
bjkmert45

bjkmert45

Üye
    Konu Sahibi
Allah razı olsun. Bişey daha sorayım; core kilidini kırıp bu modu core/sys/bin içine atmam yeterli mi yoksa flashlamak da gerekiyor mu?

Core kildini kırmazsan zaten telefonun flashlamadan sonra açılmaz. Core kilidini kır. Modları gereken yerlere at sonra flashla. :)

MuRti20

Üye
bu modlardan bir kaçını uygulamayı ve bendeki modların bir kaçını kaldırmayı öyle çok istiyorum ki ama nasıl yapacağıma dair pek bi firkrim yok :(

bjkmert45

bjkmert45

Üye
    Konu Sahibi
bu modlardan bir kaçını uygulamayı ve bendeki modların bir kaçını kaldırmayı öyle çok istiyorum ki ama nasıl yapacağıma dair pek bi firkrim yok :(

Dostum eğer hafta sonuna kadar beklersen maxicepte bazı hataları olan CFW yapılacak konular var. Benim gibi yeni başlayanlar için tam açıklamalı düzgünce bir konu açıcam. :)

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
​eline sağlık dostum mükemmel paylaşım..ayrı ayrı mod aramaktan kurtulduk :)

• Beğen
koray777

koray777

Üye
Benim gibi bu işlerden anlamayan arkadaşların bile tek başlıkta bulabileceği en baştan anlatımlı bi konu olsa güzel olur. Ben teorik olarak işi çözdüm sayılır ama kaç tane parça parça konu okudum. Aslında olay çok da karmaşık değil;

1: Core kilidini aç
2: Orjinal dosyaları indir
3: Modları gerekli yerlere at
4: Düzenlemiş olduğun dosyalarla (OFW) telefonu flaşla

• Beğen
bjkmert45

bjkmert45

Üye
    Konu Sahibi
Benim gibi bu işlerden anlamayan arkadaşların bile tek başlıkta bulabileceği en baştan anlatımlı bi konu olsa güzel olur. Ben teorik olarak işi çözdüm sayılır ama kaç tane parça parça konu okudum. Aslında olay çok da karmaşık değil;

1: Core kilidini aç
2: Orjinal dosyaları indir
3: Modları gerekli yerlere at
4: Düzenlemiş olduğun dosyalarla (OFW) telefonu flaşla

Evet aynen bu kadar. Ama 1-2 yerleri tam tersi olmalı. :) Yalnız Nokia FİRMWARE Editör ile ROFS-2 Dosyalarını düzenlersen flash atamazsın. Nokiacooker ile hazırlaman lazım. Bunun gibi ufak ayrıntılar var. ilk başlarken bende bu hatalara düştüm o yüzden yeni herkesin anlayabileceği bir konu açıcam. :)

koray777

koray777

Üye
Heyecanla bekliyorum

• Beğen
BYFECI

BYFECI

Üye
:hmmm

koray777

koray777

Üye
Arkadaşlar telefonum C7 bu yüzden navifirmplus değil de sitedeki bi konudan RM-675 dosyasını indirdim içinde 8 adet dosya var. Bu dosyalardan sonu core.fpsx olanı ki core dosyası bu sanırım nokiacooker programı ile kilidini açtım. Açtığım bu core dosyasını indirdiğim RM-675 dosyasının içindekiyle değiştirdim. Phoenix programıyla flaşlıycam ama bu konudaki verilen modlar kafamı karıştırdı. Mesela sistem hacklem modunu telefon/c/sys/bin içine mi atıp orjinal fw ile flash atıcaz. Dahası kinetik kaydırma modu rofs-2 diye bi klasörün içinde gözüküyo. Telde öyle bi klasör bulamamadım. Bu noktada F1 lütfen :D

bjkmert45

bjkmert45

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar telefonum C7 bu yüzden navifirmplus değil de sitedeki bi konudan RM-675 dosyasını indirdim içinde 8 adet dosya var. Bu dosyalardan sonu core.fpsx olanı ki core dosyası bu sanırım nokiacooker programı ile kilidini açtım. Açtığım bu core dosyasını indirdiğim RM-675 dosyasının içindekiyle değiştirdim. Phoenix programıyla flaşlıycam ama bu konudaki verilen modlar kafamı karıştırdı. Mesela sistem hacklem modunu telefon/c/sys/bin içine mi atıp orjinal fw ile flash atıcaz. Dahası kinetik kaydırma modu rofs-2 diye bi klasörün içinde gözüküyo. Telde öyle bi klasör bulamamadım. Bu noktada F1 lütfen :D

Dostum öncelikle söylıyım başka moddan aldığın core dosyası modlu oldugu için telefonunda sorunlara neden olabilir. bin içine atıp kayıt edeceksin. Ve kayıt ettikten sonra klasörün içinde BACKUP uzantısında olan dosyayı sileceksin. Bu kadar. Sonra flash a başlıyacaksın.

koray777

koray777

Üye
Dostum öncelikle söylıyım başka moddan aldığın core dosyası modlu oldugu için telefonunda sorunlara neden olabilir. bin içine atıp kayıt edeceksin. Ve kayıt ettikten sonra klasörün içinde BACKUP uzantısında olan dosyayı sileceksin. Bu kadar. Sonra flash a başlıyacaksın.

OFW dosyalarını bu konudan indirdim,
www.maxicep.com/s-3-orjinal-fw-bolumu/tum-s-3-telefonlar-icin-orijinal-fw-dosyalari-direk-indirme-685833.html

8 adet çeşitli uzantılarda dosya ve ben RM-675 diye bi klasör açıp bu 8 dosyayı bu klasöre kopyaladım. Hack modu c sys bin içine atıcam. Backup orjinal onu silip sadece diğer core dosyasını yani kilidi açılan core dosyasını yine RM-675 klasörünün içine onu da phoenixle flaşlıycam ama mesela verdiğin kinetik kaydırma modu rofs-2 diye bi klasörün içinde gözüküyo ama ben telefonda rofs-2 diye bi klasör bulamdım. Bu modu ya da başka bi deyişle flaşlamadan önce rofs-2 içinde verilen modları nereye atıcaz?

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
:tşk:

bjkmert45

bjkmert45

Üye
    Konu Sahibi
OFW dosyalarını bu konudan indirdim,
www.maxicep.com/s-3-orjinal-fw-bolu...ijinal-fw-dosyalari-direk-indirme-685833.html

8 adet çeşitli uzantılarda dosya ve ben RM-675 diye bi klasör açıp bu 8 dosyayı bu klasöre kopyaladım. Hack modu c sys bin içine atıcam. Backup orjinal onu silip sadece diğer core dosyasını yani kilidi açılan core dosyasını yine RM-675 klasörünün içine onu da phoenixle flaşlıycam ama mesela verdiğin kinetik kaydırma modu rofs-2 diye bi klasörün içinde gözüküyo ama ben telefonda rofs-2 diye bi klasör bulamdım. Bu modu ya da başka bi deyişle flaşlamadan önce rofs-2 içinde verilen modları nereye atıcaz?

Dostum ilk klasörler her zaman uzantıyı verir. CORE yazanları Core'a ROFS-2 Yazanları ROFS2 ye atıcaksın. :)

Üst Alt